יצירה של האמנית סימה לוין, צילום: יחסי ציבור

"מחט, נקב, רוח" – תערוכת יחיד של סימה לוין בגלריה פריסקופ בתל אביב

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

סימה לוין – אמנית, מעצבת, מאיירת, ציירת, רושמת ותחריטאית – מעבירה דרך הנייר ופציעתו את האור והרוח במשמעותם הפילוסופית והפיזית

האמנית סימה לוין מציגה בימים אלו בגלריה פריסקופ בתל אביב תערוכת יחיד בשם: "מחט, נקב, רוח". סימה לוין – אמנית, מעצבת, מאיירת, ציירת, רושמת ותחריטאית – מעבירה בתערוכה זו דרך הנייר ופציעתו את האור והרוח במשמעותם הפילוסופית והפיזית. הסיפורים האישיים והאהבה לטבע נרקמים יחדיו בעבודה עמלנית של שבועות ולעתים חודשים של חירור הנייר בעזרת מחט.

במבט לאחור, הבחירה במחט כעיפרון הרישום אינה מקרית. אמה של סימה הייתה תופרת שמנעה ממנה לגעת במחט, פן תיפצע או כפי שסימה אומרת: "שלא אדבק במחט, היפיפייה הנרדמת". ואולם פרץ היצירתיות והחיפוש אחר דרך נוספת לרשום ולצייר חיברו את סימה למחט.

האמנית סימה לוין, צילום: יחסי ציבור

הרישום בנייר מתחיל מדמויים שסימה יוצרת מפרחים, מצמחים, מחרקים ומאלמנטים מהטבע העוברים דרך סקיצות בטכניקות שונות, עד שמגיעים לחירור ופציעת הנייר היוצר נרטיב סופי.

סימה לוין: "אני חוקרת ובוחנת את הסובב אותי בפרטי פרטים ונותנת התייחסות מיוחדת לכל גרגיר, אבן, ענף ועלה. המגע הטקטילי עם האדמה והצמחים מאוד חשוב לי". בעזרת הנקב היא פוצעת את הנייר ויוצרת סיפור ויזואלי, חושי, אינטלקטואלי וטקסטואלי מרתק המושפע מהמציאות הפנימית שלה, מזיכרונות העבר, מגעגועים, מפחדים ומתקוות.

כשהצופים מסתכלים על העבודות ממרחק, הם רואים משטח לבן גדול. ככל שמתקרבים למשטח מתגלים עשרות פרטים. בהתקרבות נוספת הופך החור הקטן לגדול ומאבד את משמעותו בתוך הסיפור והופך לפרט המוליך את הרוח והאור. לרוח ולאור יש משמעות פיזית ורוחנית עמוקה בסיפוריה המוצגים של סימה, המהווים דרך חיים, חשיבה ויצירה בכל פרט בחייה.

סימה לוין נולדה וגדלה בקישינב, מולדובה, ובשנת 1974 עלתה לישראל. במשך שנים רבות ניהלה סטודיו עצמאי לעיצוב גרפי בשם "גרפיק'ס". בסוף שנות- 80 איירה ספרי ילדים ונוער של הוצאת הספרים "כתר". סימה עוסקת במייצב, רישום, ציור פיגורטיבי, מתמחה בטכניקות הדפס ופיסול. היום היא חיה ויוצרת בעפולה. היא השתתפה בעשרות תערוכות קבוצתיות ובמספר לא מעט של תערוכות יחיד.

האמנית סימה לוין, צילום: יחסי ציבור

קישור לאתר של האמנית סימה לוין:
http://www.simalevin.com/

התערוכה "מחט, נקב, רוח" מוצגת בגלריה פריסקופ,
רחוב בן יהודה 176, תל אביב,
אוצרת: אילנה כרמלי לנר

נעילה: 24.4.

שעות ביקור בתערוכה:
שני-חמישי: 20:00-17:00,
שישי-שבת: 13:00-11:00.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות