הסופרת רונית סטלקול אברם, צילום: קרן ליברמן

להעלאת תחושת המורל הלאומי

באירוע הספרותי "סקס וארוטיקה ביצירה", שיתקיים ביום חמישי 18.1 בספרייה העירונית קריית אונו, יופיעו שחר כהן עם תהילה בורג ואסי הירשפלד, ועל הבמה יקריאו טקסטים משוררות, משוררים וסופרות ובהן רונית סטלקול אברם, מחברת רומן רוחני ארוטי בשם "כשהפרח נפתח"

ביום חמישי 18.1 בשעה 19:30 יתקיים בספרייה העירונית קריית אונו האירוע הספרותי "סקס וארוטיקה ביצירה", שבו יופיעו על הבמה הזמר-יוצר שחר כהן עם הזמרת תהילה בורג והמוזיקאי אסי הירשפלד. את האירוע תנחה עו"ד רונית רוטלוי, משוררת וסופרת, ובמהלכו ישתתפו מתנאל סמין, שחקן ואומן ספוקן וורד, ויועצת המיניות לימור בנדל, ויקריאו טקסטים ספרותיים הסופרת והמורה הרוחנית (עו"ד) רונית סטלקול אברם, המשוררות גלי רביץ, שושנה ויג ומאיה מאירי והמשוררים חיים כבל, יהורם גלילי ויצחק גוילי.

אירוע ייחודי זה נערך בימי המלחמה הכאובה בעזה ובצפון הארץ ביוזמת המשורר, הסופר והעורך ראובן שבת, הבעלים של ההוצאה לאור ארגמן מיטב. זאת במטרה לקיים אירוע מעודד – דרך אתר התרבות "בכיוון הרוח" – להעלאת תחושת המורל ולתת ביטוי יצירתי למשוררים, למשוררות וליוצרים מוזיקליים. באירוע יוגש כיבוד קל.

לרכישת כרטיסים לאירוע "סקס וארוטיקה ביצירה":
https://bkiovnhroh1.com/catalog.asp?page=newshowprod.asp&prodid=2590083&fbclid=IwAR0E9ogalh-5E3fjlWYTBREMksPldtycofpE42Imnalm4a9HRQ5Nsks8UEw

תהילה בורג, אסי הירשפלד ושחר כהן בחזרות לקראת המופע באירוע, צילום: מהטיקטוק

הסופרת רונית סטלקול אברם, בעלת הקליניקה הרוחנית "לתפוס את הרוח" המשתתפת באירוע, הוציאה לאור בימים אלו את ספרה "כשהפרח נפתח" (הוצאת ארגמן מיטב). מדובר ברומן מרתק המתאר סיפור אהבה יפיפייה וחוצה גבולות, המשלב היבטים עמוקים מעולמות הרוח, לצד תיאורים אירוטיים, חושניים ומרגשים. בספרה היא מציבה את המיניות במקומה המקודש – כאפיק תקשורת עמוק ומשמעותי בין בני זוג אוהבים, וכגשר להתעלות, במקום כביטוי סתמי לפורקן ייצרי ושטחי.

הרומן הוא יצירה שונה ומיוחדת, המתובלת בתפיסות ובכלים רבים, שבאים לידי ביטוי ברוחניות הגלומה בגיבורי הרומן ובסיפור אהבה מלא תשוקה ויצרים המתואר באופן ארוטי, חושני וחצוף, אך כזה שמושך את הקוראים, לחוות תוך כדי הקריאה, את התפיסות הרוחניות, שחשוב לה שיכירו ושיתרגלו בחייהם. ינאי, סטודנט יפה תואר, צעיר ומסתורי, טווה בחוכמה נתיב רווי תשוקה ללבה של נופר, מרצה מצליחה, יפיפייה ומלאת עוצמות. כך הופכת נופר בניגוד לבחירתה הרציונלית, מאשת איש לאלה, שהמין בעולמה הופך לנתיב סודי אל האושר החבוי בעליונים.

רונית: "ברומן יש התייחסות חשובה לתפיסת נכונה של המיניות בחיינו כאפיק תקשורת מקודש בין אוהבים, בניגוד לשימוש הזול שנעשה בה לא אחת בתקופתנו. מיניות יכולה לשמש כבית מקדש לזוג אוהבים, אך גם לשמש בהטיה מתכליתה הגבוהה, ככלי משחית. כמי שנחשפה לסיפורי חיים רבים במסגרת הקליניקה שלי וכמי שעובדת לאורך שנים עם הדמיון ככלי יצירה עשיר, נולדה בי עלילת הספר באופן טבעי כמעט. הייתה זו גם הזדמנות נפלאה לתת לאהבה את המקום המרכזי שנועד לה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »