נשיא המדינה יצחק הרצוג עם פיני שרי, אשתו זיוה ובנו אלדד, צילום: באדיבות בית נשיא המדינה

"אנו מעריכים מאוד שהנשיא פינה מזמנו ומהאנרגיה שלו בזמנים קשים אלו"

נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש עם הסופרים פנחס (פיני) שרי ובנו אלדד שרי, שהציגו בפניו את ספריהם "נעילה" ו"בחברות ובאהבה" והעניקו לו אותם

נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש לאחרונה עם שני דורות של יוצרים ירושלמים: פנחס (פיני) שרי ובנו אלדד שרי, שהציגו בפניו את ספריהם והעניקו לו אותם. פיני שרי, שעבר את השואה כילד, העניק לנשיא הרצוג את ספר האוסף של שיריו "נעילה" ואת הספר "בחברות ובאהבה".

הפגישה עם הנשיא הרצוג הייתה נעימה ומרגשת מאוד, ובמהלכה הוא היה לבבי מאוד, הקשיב לפיני ולאלדד, התעניין, שאל שאלות והחמיא. את פיני הוא שאל לגבי השואה, על החיים והעבודה בירושלים, על המשפחה שהקים בירושלים ואת אשתו של פיני, זיוה, ילידת ירושלים, הוא שאל על ילדותה בירושלים. את פיני הוא שאל באילו תחומים הוא יוצר, במה הוא עוסק וכיצד הגיע לרעיונות המופיעים בספר ואת אלדד לגבי העשייה היצירתית שלו.

נשיא המדינה יצחק הרצוג עם אלדד שרי ועם ספרו "סוד מעגל היצירה", צילום: באדיבות בית נשיא המדינה

פיני שרי הקים את משפחתו ואת חייו בירושלים, שבה הוא חי מזה כ-65 שנה. במשך שנים רבות הוא עבד בסוכנות היהודית ובעיריית ירושלים. בשמונה השנים האחרונות הוא כתב והוציא לאור מספר ספרי שירה, שבהם באה לידי ביטוי הרוח האופטימית, יצר החיים והיצירה שהם חלק משמעותי בחייו שאותם בנה אחרי השואה. בספריו מופיעים שירים רבים על תקופת השואה שהוא עבר באזור טרנסניסטריה, בצפון רומניה, אוקראינה של היום. שירים אישיים חזקים שגם מייצגים תקופה קשה מאד בתולדות עמנו. עם זאת הספרים אופטימיים ומכילים שירים רבים על בחירה בחיים, באופטימיות ובבנייה וביצירה, כולל שירים על ירושלים.

אלדד שרי, יוצר, סופר, מוזיקאי יליד ירושלים, ירושלמי בנשמתו, כותב, מלחין ומבצע שכל חייו חי ונושם מוזיקה, כיום תושב זכרון יעקב. הוא העניק לנשיא את ספרו "סוד מעגל היצירה", המביא מיומנויות שאלדד מצא כחשובות לפיתוח יכולות היצירה והיצירתיות והשראה לכל מיומנות מערים קסומות בישראל ובעולם. ירושלים היא אחת מערים אלו, והיא מהווה השראה למיומנות של מציאת ויצירת המורשת שלך.

נשיא המדינה יצחק הרצוג עם פיני שרי, אשתו זיוה ובנו אלדד, צילום: באדיבות בית נשיא המדינה

אלדד שרי מעביר סדנאות והרצאות בתחומי המוזיקה והיצירה. בימים אלו הוא עובד על ספר חדש ועל מיני אלבום חדש בשם "השביעי באוקטובר– בין כאב לתקווה" ועל פרויקט מוזיקלי בשם Piano Meditations.

הספר "נעילה" הוא אוסף של שירים נבחרים מתוך ארבעה ספרי שירה של פיני שרי, שאת כולם, כולל את הספר "נעילה", ערך אלדד שרי. המסע המשותף של אבא ובן, מסע יצירה של כשמונה השנים האחרונות הוא מסע משמעותי מאוד בחיים כאבא וכבן, מסע חיים ויצירה.

אלדד שרי: "החוויה היא כל כך משמעותית ותמיד נזכור אותה. זה ממש לא מובן, ואנו מעריכים מאוד שהנשיא פינה מזמנו ומהאנרגיה שלו בזמנים קשים אלו, כשהוא כל כך עסוק, להיפגש עם יוצרים, עם אזרחים כדי להעניק את תשומת ליבו ליצירתם ולפועלם".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »