"ריטה - שני גברים ואישה אחת", צילום: מייק אדרי

האופרה הקאמרית הישראלית מציגה אופרה קומית

"ריטה – שני גברים ואשה אחת", אחת האופרות המבוצעות ביותר מבין 70 האופרות שכתב גאטנו דוניצטי, תוצג החל מה-26.2 בהיכלי התרבות ברחבי הארץ

האופרה הקאמרית הישראלית מציגה אופרה קומית בשם "ריטה – שני גברים ואישה אחת". מוזיקה: גאטנו דוניצטי, ליברית- גוסטבו וואז, תרגום לאיטלקית: גאטנו דוניצטי, מנצח: ואג פפיאן, במאי: ויטלי פרידלנד, שחקן: תומר שרון (תומש), זמרים: טלי קצף/מריה מל (סופרן), אנטון טרוטוש (טנור), שחף רגב (בריטון)
תזמורת: תזמורת האופרה הקאמרית, תפאורה: סבטלנה ברגר, תאורה: רוני כהן, וידאו: יערה ניראל, ע. בימאי וניהול הצגה: כרמל כהן.

"ריטה – שני גברים ואשה אחת" היא אחת האופרות המבוצעות ביותר מבין 70 האופרות שכתב גאטנו דוניצטי. היא הוצגה לראשונה רק 12 שנה אחרי מותו ב"אופרה קומיק" בפאריז- אותו מוסד שדחה את היצירה כשנכתבה (1841). את היצירה הקומית במערכה אחת המורכבת מקטעים מוזיקליים ודיאלוגים, חיבר דוניצטי ב- 8 ימים בלבד, בין פרויקטים אחרים. בגרסה של תזמורת האופרה הקאמרית פורש בפנינו השחקן תומר שרון את העלילה בעברית בין הקטעים המושרים, בחירה שמייתרת למעשה את הצורך בתרגום ומאפשרת צפייה קלה יותר באופרה.
דוניצטי תרגם בעצמו את הליברית לאיטלקית, כשניסה להעלות את האופרה בנאפולי, וכך יש לאופרה שתי גרסאות, ביניהן הבמאי ויטלי פרידלנד בחר את האיטלקית.

האופרה הקאמרית, בלבוש ובמקצב בן זמננו, מוצגת דרך תייר (תומר שרון) המגיע למלון קטנטן באיטלי המנוהל על ידי ריטה (טלי קצף), אשתו הרודנית והמתעללת של בפה העדין והשלומיאל (אנטון טרוטוש). חייהם של בני הזוג נקלעים לסערה עם הגעתו הבלתי צפויה של גספרו (שחף רגב) בעלה הראשון של ריטה, שכולם האמינו שטבע. גספרו מצידו, האמין שריטה מתה בשריפה והגיע למעשה כדי להשיג את תעודת הפטירה שלה על מנת שיוכל להינשא בשנית לארוסתו החדשה. כשבפה וגספרו נתקלים זה בזו, בפה חושב לברוח מאשתו המכה, ושני הגברים מסכימים לתחרות, שמי שמנצח בה יאלץ להישאר עם ריטה הסוררת.

"ריטה – שני גברים ואישה אחת", צילום: מייק אדרי

"בימים קשים אלו, רציתי להביא לקהל ברחבי הארץ אופרה מרוממת, שמדברת לכולם", אומר הבמאי ויטלי פרידלנד. "בחרתי באופרה הזאת, שהוצגה בקיץ בפני מנויי האופרה באשדוד וזכתה להצלחה. זוהי "אופרה בופה", שיש בה דמויות מז'אנר הקומדיה דל'ארטה- אופרה פיזית כמעט ליצנית. דרך תנועות הגוף של הזמרים על הבמה, אפשר להבין את כוונתם, ובתוספת סיפור העלילה המוגש בעברית, אין צורך בכתוביות".

"ריטה – שני גברים ואשה אחת" היא יצירה קלה ומבדרת, שמאפשרת קירוב של קהלים שלא רגילים לצפות באופרה קלאסית. היא תוצג ברחבי הארץ החל מה-26.2.

26 בפברואר –7 במרץ , ארבע הופעות ברחבי הארץ:

26.2, יום שני, בשעה 20:30, היכל התרבות, כרמיאל

2.3, מוצ"ש, בשעה 21:00, אולם יפעת, עמק יזרעאל

4.3, יום שני, בשעה 21:00, איירפורט סיטי, היכל התרבות, חבל מודיעין

7.3, יום חמישי,  בשעה 21:00, היכל התרבות תל-אביב

מחיר כרטיסים: 160 שקל (הנחות בכרטיסי האשראי השונים ומועדוני הטבות),
לרכישת כרטיסים:*9066 eventim

"ריטה – שני גברים ואישה אחת", צילום: מייק אדרי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »