ערן געש, נחל רחם, שמן על בד, צילום: יח"צ

נופי הארץ מבעד לעיניים חדשות

אדריכלי נוף מציירים ומצלמים נוף ישראלי/ 2024 לזכר אדריכל הנוף מיכאל (מיקי) דואני בסינמטק תל אביב במהלך חודש מרץ

"בעיניים חדשות", תערוכת אמנות של אדריכלי הנוף בישראל, תוצג בסינמטק תל אביב במהלך כל חודש מרץ 2024. אוצרת התערוכה: איילת אמוראי – בירן

האומנים המציגים: נעמה אשל צוביירי, רויטל שושני, ערן געש, בני שדמי, בלה נודלמן, מרגלית סוכוי, פלורי שחם, יעקב פוקס, רותי קולודני, שרון חפר- חייקין, חנה יפה, מירה יעקבסון, סוניה קופרמן, אלכס סיצ׳נקו, דפנה תמיר, איזבלה לוי, שימי דהן (פריזמה).

נעמה אשל צוביירי, מעיין ברוך, שיכון וותיקים , שמן על בד, צילום: יח"צ

שיח גלריה בתערוכה יתקיים ביום שישי .15.3.24 בשעה 10:30, לאחר השיח יוזמן הקהל ל"שירבוט אורבני" (אורבן סקצ'ינג) במבואת הסינמטק תל אביב והסביבה הקרובה עם מרינעה גרצ'אניק.

אירוע מחווה לדני אריכא, מייסד חברת שחם אריכא יתקיים ביום שישי 29.3 בשעה 10:00.

בתוכנית: הרצאת הצייר איליה נפטר: ציור נוף – מפגש של טבע ותרבות על הקנבס הרצאת הצלם אמיר חודורוב.

יעקב פוקס, שדה חיטה על רקע יער, שמן על בד, צילום: יח"צ

אדריכלי הנוף בארץ משפיעים במגוון עצום של דרכים על הסביבה והנוף של הארץ, בהיותם אמונים על תכנונם ועיצובם של  כיכרות עירוניות, גנים, טיילות, רחובות, שמורות טבע ונוף , יערות ושטחים פתוחים.

בתערוכה זו לא ביקשנו להציג תוכניות וחזון אדריכלי נופי של פרויקטים בארץ, אלא את הזיקה האישית של אדריכלי הנוף אל נוף הארץ ומרחביה. במהלך ההכנות לתערוכה פרצה המלחמה ואחדות מהיצירות מתייחסות לנופי היישובים בעוטף עזה לפני ה 7 לאוקטובר ולאחריו.

היצירות המוצגת בתערוכה כוללות שימוש במדיומים שונים: צילום, רישום, אקוורל, אקריליק, שמן וטכניקות מעורבות, בהתאם לבחירה האישית של כל יוצר. למרות שהתערוכה איננה מייצגת פסיפס מלא של הנוף הישראלי, היא מצליחה לתפוס את הלכי הרוח , הזיקה והאהבה של  כל המשתתפים בה אל הארץ ונופיה. היצירות המתארות את  המדבר והים, החקלאות והטבע, המישור וההר מציגות את ההתפעמות של אדריכלי הנוף מהנוף בו הם חיים, בתוכו הם יוצרים, ואת היותם חלק מהנוף, גם ברבדים האישיים והעדינים ביותר.

יצירה של איזבלה לוי, צילום: יח"צ

התערוכה היא ביוזמת איגוד אדריכלי הנוף בישראל ובחסות חברת שחם אריכא.
נעילה : 31.3.2024.

שעות ביקור בתערוכה:

ימים א-ו 10:00 – 24:00,
שבת: 11:00 – 24:00.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »