ליאור מימון ז"ל, צילום: פרטי

הנצחה מוזיקלית למען ליאור מימון ז"ל

הזמר והמוזיקאי דיוויד כרמל, שנמצא בימים אלו במילואים בתפקיד מאבטח מתקנים, הוציא בימים אלו את השיר "ואולי" לזכרה של ליאור מימון ז"ל שנרצחה בפסטיבל נובה ברעים

"ואולי זה מאוחר מדי, את כבר במקום אחר, אני זוכר ואף פעם, אני לא אשכח את החיוך שלך אני צועק אין בעולם מספיק מילים שימלאו את החלל שאת השארת כאן מאחור. אין בעולם מספיק תפילות כדי לעמעם כאב סבוך געגועים וככה מתקדמים..״

הזמר והמוזיקאי דיוויד כרמל, שנמצא בימים אלו במילואים בתפקיד מאבטח מתקנים, הוציא את השיר "ואולי" לזכרה של ליאור מימון ז"ל שנרצחה בפסטיבל נובה ברעים. ליאור מימון ז"ל בת ה-22, בתם של דגנית ויריב ואחות בכורה לאגם ויהלי, שנולדה וגדלה ברמת גן עד שנרצחה בדם קר. ליאור יפת התואר אהבה את החיים, את המשפחה, תמיד הייתה מוקפת חברים, אהבה לצחוק, לבלות, לרקוד ותמיד האירה כל מקום אליו הגיעה. ליאור נרצחה בזמן שעבדה בהפקת המסיבה ברעים.

את השיר כתב הזמר דיוויד כרמל, שנמצא בימים אלו במילואים בתפקיד מאבטח מתקנים סמ"ל בבסיס נטפים. הוא בן 21 מפוריה עילית, והתשוקה שלו למוזיקה ניכרת בכל תו שהוא מנגן, בכל שיר שהוא כותב ובכל מנגינה שהוא יוצר. למרות גילו הצעיר הספיק להוציא יצירות באנגלית ובעברית מכל התחומים וקהלים.

בגיל 16 עשה דיוויד צעד משמעותי לחידוד כישוריו המוזיקליים כשנרשם לבית הספר למוזיקה רימון ברמת השרון. בשנתיים האחרונות הוא שיחרר סינגלים, שזכו לסיקור תקשורתי, הוא הספיק להגיע לתוכניות ברדיו ובטלוויזיה, זכה בפריצת השנה בצפון של רדיו קול רגע והיה מועמד לזמר השנה ברדיו "זה רוק". לפני המלחמה ששינתה את כללי המשחק עבור כולם הוא הפיק עם מפיקים מארצות הברית אלבום, שכולו שירים פרי יצירתו באנגלית שמתוכנן לצאת בחודש מרץ (ביום הולדתו).

דיוויד כרמל: "לפעמים האמנות מוצאת את משמעותה ברגעים הכי לא צפויים! את השיר 'ואולי' כתבתי לפני שנתיים בעקבות מקרה טראגי. נכנסתי לחדרי נסער, מלא ברגשות והמילים פשוט נכתבו עם הדמעות. השיר הזה נדחה להוצאה כמה וכמה פעמים, וכנראה שהייתה סיבה לכך: הוא היה מיועד לאחת לליאור מיימון ז"ל. אחרי ה-7 באוקטובר, שבו פקד אותנו האסון הנורא, הבנתי שזה הזמן הנכון להוציא את השיר לעולם כדי להנציח את ליאור מימון ז"ל שנקטפה ולתת להוריה טיפה של נחת ככל שאפשר כי מה שנשאר להם בסוף זה זיכרון".

לדבריו, המילים של השיר לוכדות את מהות האובדן, הגעגוע, הזיכרונות המאבק להתקדם אל מול האבל. "השיר מסמל תזכורת כי גם לצד הטרגדיה החיים ממשיכים. אנו לכודים בתוך מבוך של שאלות חוסר וודאות וקושי למצוא תשובות בזמן כאב עצום. להיאחז בזיכרונות שנותרו ולשמר אותם בחיינו. הזדמנויות שהוחמצו ,במשאלות שלא התגשמו, הזמן שחמק ושהחיים יכולים להשתנות ברגע. השיר מהווה עדות לכוח הריפוי של המוסיקה ומציע ניחומים ותקווה לאנשים שעוברים דרכם בהתמודדות עם הנורא מכל".

״החיוך של ליאור ,לא ישכח לעולם יישאר חרוט במוחנו כעדות לחיות ולשמחה שהשאירה מאחור", מוסיפה אמה של ליאור.

ליאור מימון ז"ל, צילום: פרטי

קרדיטים לשיר:
מילים:
דיוויד כרמל ואברהם שבת,
לחן: דיוויד כרמל,
הפקה מוזיקלית ותכנות מוזיקלי: אברהם שבת,
יח"צ: שירן פרץ,
מיקס מאסטר: ארן לביא,
קליפ: סער ראסטי דוידוב,
עריכת קליפ: סער ראסטי דוידוב ודיוויד כרמל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »