עינת קולמן צילום רמי זרנגר
עינת קולמן צילום רמי זרנגר

יום הבוחר: עינת קולמן הצטרפה לוותיקים

ב-23.3 ייערכו הבחירות לכנסת ואם אתם עדיין לא סגורים על הבחירה שלכם אתם מוזמנים להכיר את המועמדים בסדרת הכתבות שלנו: יום הבוחר. והיום: עינת קולמן, הרכש החדש של מפלגת ותיקי ישראל בראשות דני יתום.

קולמן (44, נשואה+2), היא עובדת סוציאלית ותיקה שעוזרת לאזרחים ותיקים ובני משפחותיהם בנבכי הבירוקרטיה. בין היתר, היא מעניקה ייעוץ והכוונה (ללא עלות) לבני הגיל השלישי במציאת בתי אבות ודיור מוגן ובהתמודדות מול ההליכים הבירוקרטיים המסורבלים לקבלת קוד משרד הבריאות לסיעודיים ותשושי נפש (עם ירידה קוגניטיבית משמעותית) וקוד רווחה לתשושים (הזקוקים לעזרה חלקית).

כשהיא נשאלת מדוע בחרה במפלגה שעל פניו אין לה סיכוי גדול לעבור את אחוז החסימה היא אומרת שמה שמנחה אותה הם הרעיונות והדרך ואת כל אלה מצאה ברשימה שמככבים בה שמות כמו פרופ' אסא כשר, העיתונאית פאר-לי שחר ופרופ' רבקה לזובסקי, שהיתה יושבת ראש ויצו העולמית.

כשאני שואל אותה אם היא תתמוך בחיבור לרשימה נוספת במטרה להגדיל את הסיכויים להיכנס לכנסת היא אומרת שהיא לא שוללת דבר אבל זו כבר החלטה של היו"ר, דני יתום. "דני היה חבר כנסת ויש לו ניסיון רב בתחום. אני סומך על שיקול דעתו בנושא", היא אומרת.

לקולמן תואר ראשון בעבודה סוציאלית בהצטיינות מאוניברסיטת בר אילן ותואר שני במנהל עסקים מהמכללה למנהל. קולמן שימשה בעבר כמנהלת פרויקטים של התחדשות עירונית, בתפקיד ניהולי בחברת הסיעוד והשיקום בקהילה "נתן" ראשל"צ, כפרוייקטורית ועוזרת מנכ"ל החברה הכלכלית יהוד מונוסון.

מה ה"אני מאמין" שלך?

"תוחלת החיים עולה והמדינה שותקת, אנחנו כבר מזמן לא מדינת רווחה ומי שסובל הוא בני הגיל השלישי ומשפחותיהם המשלמות מחיר כבד בשל אוזלת ידה של המדינה. כל המפלגות מנפנפות לאורך כמה קדנציות בדגל החברתי אבל בפועל אין מפלגה שדואגת לאזרחים הוותיקים, לאנשים עם מוגבלויות, למשפחות המטפלות ולכל חסרי הישע שהם חלק מכל משפחה בישראל. אנחנו, כמפלגת מומחים בתחום החברתי, שואפים לייצר מציאות שתאפשר לחיות בכבוד, עם תוכנית ממשלתית והערכות ברורה וללא סימני שאלה על עתידנו. הצעירים צריכים להיות מודאגים יותר מכולם – הפנסיה תהיה מינימליסטית כשהם יגיעו לגיל זיקנה. ובנוסף, כשהמדינה לא תדאג להורים שלכם ולכם – אתם תשלמו את המחיר".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »