יצירה של האומנית שרה רז, צילום: פרטי

"נטיפים של זהב" – מחווה ליצירתו של הצייר גוסטב קלימט

תערוכת "נטיפים של זהב"  מחווה ליצירתו של הצייר גוסטב קלימט (אוצרת : שרה רז) תיפתח ביום שבת 6.7 בשעה 20:00 בגלריית הציפור הכחולה בפתח תקוה

התכוננו להיות מסונוורים ומופתעים, ומעל הכל לגלות מחדש את המורשת האמנותית של קלימט מנקודת מבט חדשה של אמנים ישראלים שגם בעת משבר כל כך עמוק מוצאים בכישרונם את הכוח ליצור יצירות אופטימיות, יצירות אקטואליות והכל  בהשראת המסורת שהוריש לעולם האמנות גוסטב קלימט. לטבול בעולם קסום של זהב.  ב-14 ביולי מציינים ברחבי העולם 153 שנה להולדת הצייר האוסטרי גוסטב קלימט, קלימט שהיה מעילויי סגנון האר נובו. ששאב השראה ואלמנטים מציורים מצריים מציורים יפנים נופים ודמויות, בעיקר נשים, ומתכשיטי זהב אותם הכין אביו הצורף. הייתכן שבימינו אנו עולם האמנות אינו יכול להתקשט ולהתעטר ומעדיף קדרות על פני מתיקות?.

יצירה של האומנית רותי רז, צילום: פרטי

 

יצירה של האומנית תיאה שמואלי, צילום: פרטי

כמחווה ליצירתו בתערוכה זו  כל משיכת מכחול תספר סיפור של שפע ,תשוקה, סמלים ויופי עמוק.כל יצירה תלת ממדית תעביר לנו את תחושת הפאר הצבע וההתחדשות.  התערוכה תציג אוסף עוצר נשימה של יצירות ציור פיסול, תאורה, קרמיקה, בהשראת סגנונו המהפנט של קלימט.

האמנים המשתתפים בתערוכה:

אודל גולומב, אושרית מינץ, אירית גרוס, אלינה מרינובסקי, אנה קיסר, נבו אפק, דנה גור זאב, דפנה וקסלר, הני ברודני, ויקטוריה פרלוצקי, יוספה בראונשטיין, יפה בן דיין, יפה שבת, לדה ויסוצקי, מלכה ברגמן, מגי רום, נילי ללום, נירה שוורץ, ענת קונטי גולדנסקי, רבי בדיחי, רבקה קרמר, רותי רז , רעיה קוברסקי, שרה רז ותיאה שמואלי.

יצירה של האומנית אירית גרוס, צילום: פרטי

 

יצירה של האומנית הני ברודני, צילום: פרטי

שעות ביקור בתערוכה:
שני שלישי חמישי : 17:00-19:00,
שישי, שבת 11:00-13:00.
נעילה : 10.8.2024.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »