כרזת התערוכה "50 אומנים יוצרים כנרת" שתוצג בגלריית נוף גינוסר, צילום: יח"צ

50 אומנים יוצרים כנרת

ב-2.10 בחול המועד סוכות תיפתח בגלריית גינוסר שבקיבוץ נוף גינוסר תערוכה, שאוצר אלי פייטלוביץ', ובה ישתתפו 50 אומנים מעמק הירדן המתאחדים סביב נושא הכנרת בצבע, באבן, בזכוכית, בבד ובעץ

בחול המועד סוכות תיפתח בגלריית גינוסר שבקיבוץ נוף גינוסר התערוכה "50 אומנים יוצרים כנרת" (אוצר: אלי פייטלוביץ'). בתערוכה ישתתפו 50 אומנים מעמק הירדן המתאחדים סביב נושא הכנרת ויוצרים יחד תערוכה קסומה של כנרת – בצבע, באבן, בזכוכית, בבד ובעץ.

הפתיחה החגיגית של התערוכה תתקיים בחול המועד סוכות 2.10 בשעה 16:30 בגלריית גינוסר. שיח אומנים בשם "על הרוח והחומר" בהנחייתה של ריקה רוסו סיינה יתקיים ב-3.10 בשעה 11:00. למחרת, 4.10, בין השעות 12:00-10:00, תתקיים פעילות של ציורים ביחד על שפת הכנרת.

מנהלת הגלריה נועה סחייק אומרת כי "כאשר הקמנו את גלריית גינוסר חשבנו מידי פעם שהיינו רוצים להגיע לחיבור עם אומנים נוספים מרחבי עמק הירדן. חשבנו שמפגשים כאלה יעשירו, יטעינו ויעצימו אותנו ויחד נחלוק השראה זה עם זה. הצעד הראשון היה להקים קבוצה בפייסבוק בשם 'אומני עמק הירדן' שמונה כ-105 חברים ואסתי זוהר מגלריית גינוסר מנהלת ומובילה את הקבוצה, שמשמשת לנו כערוץ תקשורת".

סחייק מוסיפה כי על מנת ליצור אפיקי יצירה ואומנות חדשים יצאו האומנים והאומניות בקול קורא לאומנים ולאומניות להתאחד סביב נושא אחד: הכנרת וליצור יחד תערוכה מיוחדת ומרגשת, כי הרי אלף פנים לה – לכנרת. קראנו לתערוכה '50 אומנים יוצרים כנרת', ועד מהרה נרשמו 50 אומנים מרחבי עמק הירדן לתערוכה, שאלי פייטלוביץ' גויס להיות האוצר שלה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »