המיצב האומנותי בבית יד לבנים בדלית אל-כרמל, צילום: אורי חן

מיצב אומנותי ייחודי של כלניות בבית יד לבנים דלית אל כרמל

טקס מרגש להסרת הלוט ממיצב אומנותי, שאותו יזמה האומנית ריקי מנור ממודיעין., נערך לאחרונה בבית יד לבנים דלית אל-כרמל לזכרו של סא"ל סלמאן חבקה שנהרג במלחמה בעזה

חיילים רבים בני העדה הדרוזית נמנים עם הלוחמים, שבימים אלו מבצעים פעילויות מבצעיות רבות עם הכוחות השונים של צה"ל. בכך הם מקיימים את הברית המשולשת בינם לבין מדינת ישראל: ברית הדמים של הנופלים במערכה, ברית האחים של הנולדים במדינה וברית הרעים של מי שבוחר בלב שלם לקשור את גורלו עם מדינת ישראל. במסורת היהודית נחשבת למצווה החשובה מכל המצוות מצוות "ואהבת לרעך כמוך".

לאחרונה נערך טקס מרגש להסרת הלוט ממיצב אומנותי, שאותו יזמה האומנית ריקי מנור ממודיעין. המיצב הוצב בבית יד לבנים דלית אל-כרמל לזכרו של סא"ל סלמאן חבקה, שנהרג במלחמה בעזה. בטקס, שבו השתתפו למעלה מ-400 איש, השתתפו ראש העדה הדרוזית בישראל שייח מוואפק טריף, ראש מועצת דלית אל-כרמל רפיק חלבי ונכבדים רבים מהעדה הדרוזית בארץ.

טקס הסרת הלוט מהמיצב האומנותי בבית יד לבנים דלית אל-כרמל, צילום :רביע באשא, דליית אל-כרמל

במסגרת המיצב האומנותי נבחרה הכלנית לסמל את האסון. בטרם פרחו הכלניות בישר "צבע אדום" את אסון השבעה באוקטובר. עשרות נשים מכל חלקי הארץ השתתפו בהכנת כלניות עשויות חימר שנצבעו במטרה להביע הוקרה על עוז רוחם של הלוחמים הדרוזים ולבטא את כאב הנופלים. העבודה כולה נעשתה בהתנדבות כתרומה לבית יד לבנים בדלית אל-כרמל.

במיצב השתתפו: ריקי מנור – אומנית קרמיקה, יוזמת הרעיון ושותפה לבנייתו, שלום קוולר – מעצב שתכנן, עיצב והיה שותף לכל התהליך מתחילתו, איציק טמקין – נגר שייצר את התשתית למיצב, נעמי אשחר – צלמת שצילמה את צילום הרקע של המיצב, טלי בודנהיימר – צביעה אומנותית, הדפסה – מכון העתקות גרפאור בירושלים, הדפסת השלט – קופיקאט באזור התעשייה שילת, מאיר רז – אריזה והובלת המיצב וזהבה חן – יצירת הקשר עם העדה.

המיצב האומנותי בבית יד לבנים בדלית אל-כרמל, צילום: אורי חן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »