מושיקו ושמוליק מוסקוביץ' במלחמה בעזה, צילום: פרטי

"זה הזמן לאחדות ולחוסן על מנת שנוכל לעבור את הימים האלה"

עם פרוץ המלחמה החליטו האחים מושיקו ושמוליק מוסקוביץ המשרתים בהתנדבות במילואים להנציח את אימם נחמה ז"ל באמצעות הקמת חמ"ל העמותה חמ״ל נחמה והצלה סביב השעון, שבעזרתה הם מגייסים תרומות רבות מהארץ ומחו"ל למען צה"ל ותושבי עוטף עזה והצפון

"בימים קשים אלו אנו מגייסים את כל המשאבים והקשרים שלנו למען תושבי הדרום והעוטף, ממשיכים להתרים ולתרום בחמ"ל שהוקם בוילה בת שתי קומות ברמת גן במיוחד בימים אלו. מדינת ישראל נכנסת לתקופה קשה שלא ידענו כמותה לפני כן, וזה הזמן לאחדות ולחוסן על מנת שנוכל לעבור את הימים האלה עם בשורות טובות יותר".

כך אומר מושיקו מוסקוביץ, שלפני כחודשיים הקים יחד עם אחיו סא"ל במיל' שמוליק מוסקוביץ, ששניהם התנדבו להתגייס לשירות מילואים, את העמותה חמ״ל נחמה והצלה סביב השעון על שם אימם המנוחה נחמה מוסקוביץ ז"ל. כל חייה היא עבדה בעיריית בני ברק בלשכת הרווחה וניהלה את היחידה להתמכרות בסמים. היא תמיד חינכה את צאצאיה לסיוע ולעשיית חסד עם הזולת בכל הזדמנות ואפשרות.

כאמור, שני בניה, מושיקו ושמוליק, החליטו להמשיך את דרכה ההתנדבותית ולהנציח את שמה בדרך מקורית. כשהחלה המלחמה ב-7 באוקטובר הם מיד נרתמו למאמץ והקימו חמ"ל שבזכותו הצליחו לגייס תרומות ותקציבים בארץ ובחו"ל. עד כה הם גייסו מעל מיליון שקל למען ציוד רפואי עבור צה״ל ומסייעים רבות לא רק לכוחות הביטחון אלא גם לאזרחים הנפגעים והמשפחות הרבות שפונו מיישובי עוטף עזה וצפון הארץ.

מושיקו מוסקוביץ' במלחמה בעזה, צילום: פרטי

בעזרתה של חגית זהבי ובני משפחתה, תושבי רמת גן, נרתמו לחמ"ל שהוקם בווילה בת שתי קומות ברמת גן, שאליה מגיעים מדי יום מעל 100 מתנדבים, שאורזים, שולחים לחיילים ולמשפחות כל מה שהם צריכים – החל ממוצרי מזון, ציוד, בגדים, הלבשה תחתונה, כובעי זיהוי למשטרה בעלות של 25 אלף שקל, צ'ימידנים לחיילים, חלוקת ספרי תהילים וציציות לאזכרות, ללוויות ולחיילים צה"ל בבסיסים בעוטף עזה ועוד. הם גם תרמו כספים רבים עבור יוזמות מבורכות של אנשים אחרים ובהן רכישת שקי מזון לכלבים לכלבים שבעליהם נרצחו בקיבוץ בארי וביישובי עוטף עזה.

מעבר לרצון העצום של האחים מוסקוביץ להקדיש את עשייתם ההתנדבותית לזכר אמם, מאז ומתמיד הם עסקו בהתנדבות למען הזולת. מושיקו, תושב מבשרת ציון, שימש מנהל אגף המבצעים באיחוד והצלה ועבד גם בקשרי הממשלה והכנסת בקידום יוזמות חקיקה למען רפואת החירום בארץ, קידם שיתופי פעולה מול גורמי החירום ועוד. למוסוקוביץ יש ניסיון רב בתחום הרפואה והבריאות כמו בתפעול מערכות אמבולנסים והיבטי רפואה רבים מתוקף עבודתו בארגוני החירום בישראל כמו איחוד הצלה ומד"א. יכולות וניסיון אלו בעלי משמעות רבה והם באים לידי ביטוי בפעילותו הנוכחית בעמותה.

האחים מוסקוביץ מסייעים בעזרת החמ"ל שהקימו בוילה ברמת גן במגוון דרכים ובהן אריזת מאות ארגזים לטובת הלוחמים בחזית ולטובת המשפחות המפונות מבתיהן בעוטף עזה ובצפון הארץ, לצד חלוקת ציוד טקטי לחיילי צה"ל. כך למשל במסגרת שיתוף פעולה עם חברת אמדוקס נתרמו מעל עשרה מחשבים ואייפדים לתושבי שדרות השוהים בבית מלון בירושלים.

מושיקו מוסקוביץ' במלחמה בעזה, צילום: פרטי

במקביל פועל מושיקו במסגרת פעילות העמותה שהקים עם אחיו שמוליק על מנת לקדם הקמת כיתת כוננות עירונית בקריית שמונה בעלות של יותר מ-100,000 שקל יחד עם עידו חג'ג' מקבוצת חג'ג'. זאת במטרה לתת מענה חירום מיידי בעיר הצפונית במקרה של חדירת גורמים עוינים. בעקבות המצב המתוח בצפון והתקפות חיזבאללה ולאחר האירועים הנוראיים שהתרחשו ב-7 באוקטובר 2023.

עם השלמת ההיערכות ורכש הציוד הנדרש תחל הכיתה בפעילות שוטפת להבטחת ביטחונם של תושבי העיר, שבימים אלו שוהים רובם בבתי מלון ברחבי הארץ. כיתת הכוננות תיפתח בתיאום עם ראש העיר אביחי שטרן ופיקוד העורף. התרומה להקמת כיתת הכוננות בקריית שומנה כוללת תקציב כספי לכיסוי הוצאות הנדרשות להקמה ובנוסף לרכישת קסדות, אפודים, מדים טקטיים, ציוד רפואי ועזרה ראשונה, פנסים, נעליים וכל מה שנדרש כדי להקים כיתת כוננות חדשה בקרית שמונה.

מושיקו אף התנדב לשירות המילואים ובו זמנית הוא מצליח לנהל את פעילות השטח בארץ ובעולם מול מדינות התומכות בישראל כמו טייוואן, שתרמה 100,000 שקל. בימים אלו תצטרף שגרירות טיוואן לארגון על מנת לחלק אוכל למשפחות מעוטף עזה ומצפון הארץ.

מושיקו מוסקוביץ' במלחמה בעזה, צילום: פרטי

לאחרונה התקיים במיאמי ביץ בחוף סאני איילנד מירוץ בשם "Running for a purpose", שבו השתתפו כ-40 משתתפים ומשתתפות שרצו עם דגלי ישראל וחולצות שעליהן מופיעות תמונות של השבויים והשבויות בשבי החמאס בעזה. המירוץ נערך לאורך שמונה קילומטרים על החוף כאות והזדהות עם מדינת ישראל. מי שעמד מאחורי המחווה והתמיכה הוא יעקב אלהרר, איש עסקים יהודי המתגורר במיאמי. כל משתתף במירוץ שילם 40 דולר כתרומה שעברה ישירות לעמותת נחמה והצלה לישראל.

יו"ר העמותה, מושיקו מוסקוביץ, שהשתתף במירוץ במיאמי: ״למרות האנטישמיות הגוברת בעולם עדיין יש אנשים רבים המעוניינים להזדהות עם מדינת ישראל ולתמוך בה בכל דרך אפשרית. הכרתי יהודים וגם תושבי חוץ שתמכו, חיבקו והביעו הזדהות וזה בין הרגעים שמאחדים אותנו בימים אלו. מעבר לתרומתם הם רצו לבושים בחולצות שעליהן התנוססו תמונות של החטופים והחטופות בעזה וכך הצליחו לגרום לשיח ולשאלות שמחזקים את ההסברה הבינלאומית שלנו. אני רוצה להודות למי שלקח חלק ויזם את המירוץ ובהם יעקב אלהרר ואשתו גלית ואיתם מאיר ואלי מינסטל".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »