יצירה של האומנית אילנה טמאן, צילום: יח"צ

ריחוף אומנותי בפרישמן

האומנית אילנה טמאן, שמאמינה שהאדם נולד עם נפש של אמן, תשיק ביום שישי 22.3 את התערוכה "ריחוף levitation" (אוצרת: רחל זיו) בחלל לאמנות פרישמן 46

מנעוריה היא התעניינה בתחומי האומנות, ולכן נרשמה ללימודים בתיכון תלמה ילין שבזמנו היה ייחודי בתחומו. עם סיום לימודיה עברה לספרד, למדה באקדמיה לאומנויות יפות בברצלונה. שם הציגה לראשונה את עבודותיה. לאחר מכן נשלחו עבודותיה לגלריה במערב גרמניה ולוונצואלה. מספרד עברה לאיטליה וסיימה לימודי תואר ראשון באקדמיה לאמנויות בבולוניה: ACADEMIA DI BELLE ARTI.

מקורות ההשראה שלה משתנים וכך גם נושאי העבודות. עבודותיה מבטאות מחזוריות בטבע, ומשקפות מציאות, אם זה נוף אורבני או דמות האישה והטבע. האהבה שלה לעבודות משתנה לפרקים. לאחרונה מעסיק אותה נושא המוות, שהפך לחלק מחיי היומיום שלנו, האכזריות של האדם לעומת הטבע, שתמיד נשאר ביופיו ובשלוותו. קשה לי לא להגיב.

יצירה של האומנית אילנה טמאן, צילום: יח"צ

במהלך השנים עבדה בטכניקות שונות, ובשנים האחרונות היא יוצרת ב: ,MIX MEDIA   AIRBRUSH וקולאז'. חשיבות רבה היא נותנת לרעיון ביצירה, זהו פרויקט הנבנה בשלבים ומאוד נהנית לעבוד בדרך זו.

ההגשמה האישית שלה היא להצליח להעביר את התחושות והמסרים לצופים בעבודותיה. לאפשר למתבונן להפעיל את דימיונו, בעת צפייה בעבודותיה. השאיפה שלה תמיד להציג להציג את העבודות, והיא נהנית מהתגובות והשיח המתלווה אליהן.

יצירה של האומנית אילנה טמאן, צילום: יח"צ

היא הייתה שמחה לשבת לקפה עם האמן הצרפתי BERNARDO  BUFFET (1928-1999) מעורר ההשראה, תערוכתו הגדולה והמרשימה בפריז הרשימה אותה מאוד. במהלך השנים הציגה בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות רבות: בספרד, באיטליה, בצרפת , בפורטוגל, בגרמניה, בארה"ב ובישראל. היא עובדת בסטודיו שלה בתל-אביב.

נעילה : 30.4.2024,
שעות ביקור בתערוכה:
ימים א'-ו' בין השעות: 22:00-10:00,
הכניסה חופשית,
פרטי האומנית: אילנה טמאן, טל': 054-4742374, 052-3874842. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »