עינת סעדון, יזמית ויוצרת בחברת KEYWE, צילום: גלעד כפיר

איך לגרום לכל מה שאנחנו רוצים לקרות ובמהירות – באמצעות חוקי הטבע, חיבור פנימי והקשבה לעצמנו

עינת סעדון, מומחית למנכ"לות אפקטיבית ומייסדת מכללת MIH (Make it Happen), עסקית ורוחנית, מגלה מהי ההשראה האישית שגרמה לה לכתוב את הספרים "Keys – לראות קצת אחרת" ו"לגרום לזה לקרות"

לעינת סעדון, 45, אם לילדה בת שלוש, יזמית ויוצרת מובילה קבוצות להתפתחות אישית, עסקית ורוחנית, יש ניסיון בינלאומי רב בארגונים מהחברות המובילות במשק ומענפים מגוונים ובהם: קמעונאי, פיננסי, ציבורי, ממשלתי ועוד. עינת, בעלת תארים  BA במדעי ההתנהגות  ו-MBA, פיתחה והעבירה אלפי סדנאות, ימי עיון, קורסים הרצאות ואימונים וליוותה מעל 15,000 אנשים בתהליכים קבוצתיים ואישיים. היא משלבת בעבודתה ידע, חכמת חיים, מתודות וכלים, שחלקם ייחודים וגובשו על ידה במשך יותר מ-20 שנה.

סעדון חיברה שני ספרי השראה, שבימים אלו מופצים בחנויות הספרים ברחבי הארץ. ב-"Keys – לראות קצת אחרת", שבו היא מציגה כיצד ניתן לעשות אותם דברים במינימום זמן באמצעות שינוי נקודת מבט המאפשרת לראות קצת אחרת, להחליט איזה מפתח נוציא מהכיס בכל פעם כדי לגרום לדברים לקרות באמצעות עקרונות מפתח והנחת יסוד אחת המשלימה את "לגרום לזה לקרות – מדריך אישי ב-10 צעדים לצמיחה בחיים ובעסקים" – ספר הדרכה מקיף ומעשי לצמיחה בחיים.

הספר "לגרום לזה לקרות" מאת עינת סעדון, צילום: פרטי

היא מגלה כיצד בגיל 36, לאחר שהוציאה לאור את ספר ביכוריה "לגרום לזה לקרות" (המסביר למה אנשים מסוימים מצליחים ואחרים לא ומדוע בתחום מסוים אנו מגיעים להישגים ובתחום אחר נתקעים וגם נותן כלים מעשיים איך לגרום לכל מה שאנחנו רוצים לקרות ובמהירות באמצעות חוקי הטבע, חיבור פנימי והקשבה לעצמנו), היה חסר לה משהו בפאזל. "מתוך המסע המטלטל והמופלא שחוויתי נולד ספר חדש בשם "KEYS – לראות קצת אחרת", שבו כתבתי על הקריירה המופלאה שעשיתי בארץ ובחו"ל ועל שיטת המפתחות שפיתחתי כדי לגרום לדברים לקרות ובמהירות. חשבתי לתומי שעד שאסיים לכתוב יהיה סוף טוב עבורי מבחינת משפחה. לשמחתי סיימתי לכתוב את הספר תוך חודשים בודדים, ולצערי הגשמת משאלת המשפחה כפי שרציתי לא קרתה. כשהגעתי לגיל 39 תיקתק השעון הביולוגי אבל לא יכולתי לשמוע על דרך אחרת להביא ילדים לעולם מלבד נישואין. כשהבנתי שאני עלולה לפספס את הרכבת עשיתי לעצמי דימיון מודרך במשך  60 שניות בלבד ודמיינתי את עצמי בגיל 60 בלי ילדים. באותו הרגע הבנתי שעליי לפנות לכל דרך  העיקר לגרום לזה לקרות".

הספר "KEYS – לראות קצת אחרת" מאת עינת סעדון, צילום: פרטי

עינת נולדה וגדלה בראשון לציון כאחות הקטנה מבין שלוש אחיות, ובהמשך נוסף אח למשפחה. "ילדותי זכורה לי כמשהו טוב, מפנק, מהנה עם חום, אהבה ושמחה. עסקתי בהתעמלות קרקע ואהבתי מאוד לרקוד". את שירותה הצבאי היא זוכרת פחות לטובה. "שירתתי בחיל הים על גבול עזה, אבל לא הרגשתי שהתפקיד היה תואם למי שאני וגם לא יכולתי לסבול את העובדה שהייתי צריכה לעבוד מול מחשב בחדר חשוך במשך שנתיים. לקראת סוף השירות נשלחתי ביום העצמאות כחיילת מצטיינת להשתתף בטקס הדגלנים שנערך בהר הרצל".

לאחר שירותה הצבאי למדה איפור על חשבון כספי הפיקדון הצבאי וסיימה בהצטיינות. "בכל הזדמנות שהייתה לי איפרתי את כולן: חברות, דודות ואחיות, כך פיתחתי מיומנות גבוהה מאוד באיפור. לקראת סיום הקורס נפלה בפניי הזדמנות כשהמכללה לאיפור הרחיבה את בית ספר והציעו לי לעבוד כמורה לאיפור. לא ידעתי איזו תרומה אקבל מללמד אחרים: יכולת ורבלית, תקשורת, הובלת קבוצות, להפרות את עצמי במידע  כל הזמן, ללמוד מהחניכים בזמן שאני זו שמלמדת אותם, לרכוש כלים קריטיים לחיים ולעסקים באומנות הפרזנטציה ועוד".

לעולם היא לא תשכח כיצד השתנה מסלול חייה. ביום שישי בערב אמר לה בן הזוג שלה שהוא טס ללימודים בחו"ל. "היו לי בסך הכל שעתיים להחליט האם להישאר בארץ או לקנות כרטיס לכיוון אחד מבלי לדעת לאן פניי מועדות", היא אומרת. היא ובן זוגה הגיעו לצרפת ומשם ללונדון. בהתחלה התדפקה על דלתות של חנויות וסוכנויות איפור, אבל אז חברת לנקום פנתה לסוכנות האיפור שבה עבדה והגישה הצעה מפתה.

עינת סעדון, צילום: יהורם גלילי

עינת: "התחלתי לעבוד עם אנשים מפורסמים כמו: רנה זלוויגר, ג'וני דפ, קלאודיה שיפר ועוד, כשקודם לכן  בארץ איפרתי את רנה רסלאן מיד לאחר שזכתה בתחרות מלכת היופי, את יעקב אילון, שרית חדד ועוד. בלונדון איפרתי נשים רבות וביניהן מישהי שגרה באיראן וקיימה חתונה הודית גדולה ומפוארת. היא ביקשה שאגיע לאיראן כדי לאפר אותה שם, הכול בתשלום שלה. מצאתי תירוץ כדי לא להגיד לה שאיני יכולה לטוס לשם. באותה תקופה הרגשתי אושר עילאי כי לונדון היא עיר של קוסמופליטן. כל כך הרבה אנשים מכל כך הרבה מדינות במקום אחד וכולם ביחד חברים: יהודים, נוצרים ומוסלמים. עד היום משפיעים המגורים בחו"ל על צורת החשיבה שלי. זה גורם למחשבה ולראייה שלי להיות עוד יותר שונה, במיוחד לאחר שנחשפתי למגוון כה גדול של אנשים ותרבויות".

בגיל 20 כבר הצליחה לכלכל את עצמה מבחינה מקצועית וחברתית עם זוגיות מאושרת, כשהקשר עם בני משפחתה נעשה בעיקר בעזרת מכתבים רבים וחבילות שנשלחו אליה בדואר. מלונדון טסה למקומות רבים, עבדה וטיילה ברחבי העולם. לאחר שמנהלת האזור של לנקום עזבה לחברת SEPHORA היא הציעה לה לעבור איתה ולעבוד כמדריכה ראשית האחראית על כל הסניפים של הרשת ברחבי בריטניה. "זה היה פשוט חלום. מה שרציתי התגשם בגיל 24. נהניתי מכל שנייה, הרווחתי הרבה כסף, טיילתי בכל מקום שרציתי והגשמתי את עצמי מקצועית ואישית, אבל לאורך כל הדרך הנוצצת הזאת הייתה חסרה לי משפחה משלי. חזרתי לארץ עם בן הזוג כדי שזה יקרה, אבל אז החלטנו לפרק את החבילה".

לאחר שחזרה לארץ היא למדה קורס אימון, את הלימודים לשני תארים אקדמיים סיימה בזמן בלתי נתפס של שלוש שנים – במקום שש שנים, וגם שם קיבלה מלגת הצטיינות ובמקביל ללימודים האקדמאים למדה שלושה קורסים של לימודי תעודה: קורס ניהול, יזמות והנחיית קבוצות.

עינת סעדון, יזמית ויוצרת בחברת KEYWE, צילום: גלעד כפיר

עינת: "חזרתי מחו"ל אחרי שנים רבות שלא הייתי בארץ והזמן עבורי היה יקר מפז. אחרי שסיימתי את התואר הראשון במדעי החברה פתחתי את העסק הנוכחי שלי. במהלך התואר היו לי שלושה מבחנים בכל יום, יום אחרי יום. הצלחתי בכך הודות לניהול זמן נכון, סדר עדיפויות וכנראה יכולות מתודיות גבוהות. באותה תקופה היו לי חיי חברה ובן זוג ואפילו הספקתי להמשיך ולטייל בחו"ל בחופשות הלימודים. בתחילת שנות ה-20 לחיי עזבתי את הארץ וחזרתי בסוף העשור השני לחיי. כל מה שלמדתי בלימודים האקדמאים ובלימודי התעודה יישמתי בעבודה עם ארגונים בזמן הלימודים.

כאמור, בשני ספרי ההשראה שהוציאה לאור, "Keys" ו"לגרום לזה לקרות", היא חולקת את הידע המקצועי והמעשי הרב שצברה במשך שנים. היא לא הכירה את המושג "חוק המשיכה" אבל ידעה שיש משהו שעובד לה טוב – החל מלחפש ולמצוא חניה גם במקומות הכי צפופים ועד ללקבל הזמנות לטוס לחו"ל ולקבל כספים בדיוק ברגע שהיא צריכה. כבר אז היא ידעה שזה לא מקרי אלא שיטה, רק שעכשיו יש לה ביד את הנוסחה. היא לא חשבה שתכתוב על כך ספר "אבל יום אחד ישבתי בבית מול המחשב ומצאתי את עצמי מקלידה ברצף במשך 48 שעות, בלי לאכול ובלי לשתות. הכול נשפך ממני ולא יכולתי לעצור את זה. כך נכתב 'לגרום לזה לקרות', ספר שנכתב כולו בתקשור עם היקום'".

רבים מלקוחותיה אמרו שלא ממש ידעו מה קרה מהרגע שנפגשו ועבדו איתה, אבל ניסים החלו לקרות בחייהם ולפתע דברים שרצו מאוד הגיעו אליהם די בקלות, אנשים, כספים ועוד. בתחילה היה קשה לה להסביר את זה. היא ידעה שלא לכולם זה עובד באותו האופן, כי זה תלוי ברמת המודעות והמוכנות של האדם. בהמשך היא פשוט יצרה שפה שכל אחד יכול ללמוד ולתרגל ביומיום.

עינת סעדון, יזמית ויוצרת בחברת KEYWE, צילום: גלעד כפיר

כיצד למעשה פועלת השיטה הייחודית שפיתחת?
"לפי שיטת המפתחות צריך האדם לעבור שינוי מחשבתי. ברגע שמטמיעים את המפתחות השונים, מכירים אותם בתוכך. ההבדל בין השיטה שלי לשיטות אחרות הוא שאני בונה את התודעה באופן מסודר שלב אחר שלב. לכן כשאנו מגיעים לשלב האחרון הבית כל כך יציב, כך שניתן ליהנות מהיופי שנשקף מהגג מבלי לחשוש ליפול. כל ניסיון החיים שלי מאפשר לאנשים לראות דברים אחרת, כי עבדתי עם ארגונים גדולים במשק והובלתי קבוצות רבות,  מה שאיפשר לי להיחשף למגוון נרחב של נקודות מבט והתנהלויות עסקיות בתחומים שונים ומגוונים".

עינת מודה כי כשהוציאה לאור את ספרה הראשון משהו הרגיש לה מוזר. "נשמע לי יהיר שכל מה שאני רוצה קורה ואפילו די במהירות, וברגע שהרגשתי כך לא הצלחתי להבין איך יכול להיות שבתחום מסוים דברים עובדים לנו ובתחומים אחרים לא. היה לי בראש משפט יפה שניסחתי ואפילו כתבתי בספרי הראשון, אבל הייתי חייבת לתהות על קנקנו. רציתי לבחון עד כמה הוא אמת מוחלטת. אז יצאתי למסע של הנשמה   החלטתי להתבודד, לזרוק לפח את כל הנחות היסוד שלי ולראות מה קורה. הרגע, שבו ידעתי שהסתיים המסע היה כשגיליתי מחדש את מה שאני חיה כל חיי, וכיום הבנתי שזו הנחת יסוד ברורה ומוצקה. 'יש לנו אפס אחוז שליטה אבל 100 אחוז השפעה'. אחרי המסע המטלטל יכולתי בקלות לחדד את ההבדל גדול בין שליטה להשפעה, וחמישה חודשים לאחר מכן כתבתי והוצאתי לאור את ספרי השני, שהוא למעשה אוטוביוגרפיה ומספר על הדרך והשיטה וכולל, בין היתר, שירים מגיל עשר שכתבתי בזמן אמת בכל סיטואציה המתוארת בספר וממחישים את ההרגשה כפי שנחוותה ברגע שבו התרחשה הסיטואציה".

שני ספריה של עינת סעדון נמכרים בחנויות הספרים של סטימצקי, צומת ספרים והחנויות הפרטיות ברחבי הארץ:

https://www.booknet.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9D/%D7%9C%D7%92%D7%A8%D7%95%D7%9D-%D7%9C%D7%96%D7%94-%D7%9C%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7%AA-80004220024

https://www.steimatzky.co.il/011788019

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »