הספר "6 וזהו - האם חובה להחליט עכשיו?" מאת ד"ר יובל דוידור, צילום: יח"צ

מפת יציאה מהמבוך כאשר אנו נתקלים בדילמה ולא מצליחים להכריע בה

ד"ר יובל דוידור הוציא ספר חדש בשם "6 וזהו" – האם חובה להחליט עכשיו?" – על התהליך במרחב ששת הממדים שמסייע לנו לאבחן מהי ההחלטה הנכונה עבורנו בדילמה שלא נותנות לנו מנוח

קבלת החלטות היא מיומנות יומיומית הקובעת את מידת המימוש העצמי שלנו ואת איכות חיינו. ב-20 השנים האחרונות מתפרסמים מחקרים רבים שמסבירים עד כמה פירוש המציאות שלנו לקוי; מחקרים שמוכיחים שהמוח שלנו משטה בנו, ושקבלת ההחלטות שלנו כושלת מאינספור סיבות. אבל איש אינו מציע פרקטיקה פשוטה ואוניברסלית לנטרול מרבית ההטיות הללו כך שנוכל תמיד לקבל החלטות חכמות, חכמות לנו. החלטות שנרגיש שממצות את המיטב שבנו.

שיטת ששת הממדים היא בדיוק התשובה. היא מעין מפת יציאה מהמבוך כאשר אנחנו נתקלים בדילמה ואיננו מצליחים להכריע בה. שיטת ששת הממדים מייצרת תהליך פשוט: היא מציגה שורה של שאלות, שהתשובות עליהן גורמות לנו להתחבר לקול הפנימי החכם שלנו ומשלבות בינו לבין העובדות והנתונים הרלוונטיים.

שיטת ששת הממדים עוזרת לנו להחליט מהר יותר החלטות נבונות יותר. הספר מיועד לכל מי שרוצה לשפר את תהליך קבלת ההחלטות שלו, החל במנהלים בכירים ועד לצעירים סקרנים ושאפתנים. כל מי שכבר נחשף לשיטה מעיד כי הערך המוסף הוא מיידי והרגשת הביטחון בהחלטה, כל החלטה, עולה משמעותית ונשמרת לאורך זמן.

"כלי מדהים מאין כמוהו. השיטה פרקטית ומשלבת גאונות לצד פשטות. גאונות של שיטה, פשטות בביצוע… (אלחנו ישר, עו"ד, LLM מנכ"ל חברת גולדן בי העוסקת ביזמות נדל"ן באירופה).

"השיטה פשוט עזרה לי להתחבר לעצמי"… (מרב סדובסקי, מפתחת שיטות למידה).

"אחרי סשן אחד, קצר וממוקד, נוצרה אצלי בהירות שאפשרה לי לבצע את הפרדה ממקום נקי ושלם"… (יפית נפתלי, עוסקת בחינוך, יוצרת ושחקנית).

ד"ר יובל דוידור, צילום: יח"צ

ד"ר יובל דוידור  הוא בעל תואר ראשון בהנדסת מכונות מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני ברובוטיקה ובקרת תהליכים מאוניברסיטת לונדון ותואר דוקטור במדעי המחשב בתחום הבינה המלאכותית – אף הוא מאוניברסיטת לונדון. בעברו שימש כחבר סגל במחלקה למדעי המחשב במכון ויצמן ולימד באקדמיה בתחומי הניהול והיזמות. כיום מחבר ספרים על שיטות ניהול וקבלת החלטות, מלווה מנהלים בפיתוח השפה הניהולית האותנטית שלהם, ומעביר סדנאות בנושאי קבלת החלטות.

ד"ר דוידור פרסם מאמרים וספרים רבים בתחומי הבינה המלאכותית והרובוטיקה. הוא הקים וניהל במשך שלושה עשורים חברות סטארט-אפ בתחומי התוכנה, התקשורת והגנת הסביבה, וסייע ליזמים ברכישת מיומנויות ניהול.

לרכישת הספר "6 וזהו" – האם חובה להחליט עכשיו?" מאת ד"ר יובל דוידור:
https://www.booknet.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9D/6-%D7%A9%D7%A9-%D7%95%D7%96%D7%94%D7%95-%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%97%D7%95%D7%91%D7%94-%D7%9C%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%99%D7%98-%D7%A2%D7%9B%D7%A9%D7%99%D7%95-80022101244

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »
ראשי

יצירתיות נשית בהוצאה אחת

שלושה ספרים חדשים של סופרות יצאו לאור בימים אלו בהוצאת טוטם של הסופרת והעורכת לילי פרי: "על בהונות הנפש" מאת ענת לויט, "אני, חבקוק" מאת

קרא עוד »