עדי אליאסי, צילום: Q ELite Beauty

"אנו בהחלט רואים את עצמנו מקבלים אחריות על תחום הרווחה לאחר הבחירות"

עדי אליאסי, עו"ד ומרצה בתחום התנהלות כלכלית נכונה מאשקלון, מספרת כיצד בעקבות מקרים בילדותה, שבהם אנשים פשוטים נקלעו למצוקות כאלה ואחרות והיו חסרי אונים מול הביורקרטיה ומול החוק, היא עוסקת בתחום הקרוב לליבה ומתמודדת בבחירות למועצת העיר ברשימה ״ביחד למען אשקלון״

"עוד לפני שהצטרפתי לסיעת ביחד פעלתי רבות למען הציבור באשקלון. ינקתי את השליחות הזאת מהבית, מאמי גילה חג'ג' ז"ל שהייתה מפעילת צהרון מיתולוגית ודאגה לדורות של ילדים. תמיד ראיתי איך היא סייעה בכוחות עצמה לכל מי שקשה לו, וזה דחף אותי לעסוק כעורכת דין בתחומים הנוגעים בדיוק בנקודות הרגישות של אנשים שהסתבכו חובות, סובלים מחדלות פירעון ומנסים לשקם את עצמם ואת משפחותיהם. גילוי נאות: התחום בחר אותי ולא אני אותו. כל ילדותי ראיתי ונתקלתי באנשים פשוטים שנקלעו למצוקות כאלה ואחרות ופשוט היו חסרי אונים מול הביורקרטיה ומול החוק. כשנקראתי לריאיון אצל כבוד הרשמת איריס כהן בלשכת ההוצאה לפועל באר שבע שמחתי והבנתי שזה הייעוד שלי ושזה המקום שבו אני יכולה להגשים את הרצון לעזור לאנשים".

כך אומרת עדי אליאסי, עו"ד ומרצה בתחום התנהלות כלכלית נכונה המתמודדת בבחירות למועצת העיר ברשימה ״ביחד למען אשקלון״, שהיא מעידה כי היא סיעה המורכבת מאנשים שכל כולם רתומים לעשייה למען הציבור באשקלון. "אנשים כמו עזרא עוזר, שהוא יועץ של שר החוץ אלי כהן ומטפל בכל הבקשות ובצרכים של התושבים מול משרדי הממשלה והרשות המקומית, שי סעדה, שאביו הרצל היה חבר מועצה ומשפחתו מפעילה גמ"ח למען תושבים מעוטי היכולת, ועוד פעילי ציבור שעושים לילות כימים למען תושבי העיר הנהדרת שלנו".

עדי אליאסי, בת 37, נשואה לאופיר אליאסי ואם ליהונתן, 12, אריאל, 9, ואיתמר, 6. היא נולדה, גדלה והתחנכה באשקלון, ביסודי למדה בבית הספר נאות אשקלון ובתיכון למדה בבית ספר מקיף עירוני א'. בשנת 2004 התגייסה לצה"ל למשטרה צבאית ושירתה כמש"קית משמעת. עם שחרורה מצה"ל נרשמה ללימודי משפטים במרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן. בשנה השלישית ללימודיה האקדמיים התחתנה עם אופיר ואת ההתמחות ואת מבחני הלשכה עברה עם תינוק בן תשעה חודשים.

למרות שבעלה אופיר הוא במקור מחולון, "התעקשתי על כך שנקים בית באשקלון ולא בחולון ולשמחתי הוא הסכים. לאחר ההתמחות ארוכה ומוצלחת בתחום ההוצאה לפועל וחדלות פרעון פתחה משרד עצמאי, "שכיום נחשב לאחד אחד המשרדים המצליחים והמוכרים בדרום עם למעלה ממאות תיקים שרובם מסתיימים בהסדרי חוב מצוינים לטובת הלקוחות שלי ואלו, שאנו נדרשים לפנות להליך של חדלות פרעון, מצליחים בליווי אישי וצמוד שלי לצאת לדרך חדשה והבראה כלכלית. לראות לקוחות, שהגיעו אליי בתחילת התהליך ואפילו לא ידעו לנהל דו"ח של הוצאות מול הכנסות, מבריאים כלכלית ומצליחים להתנהל בצורה פיננסית נכונה. זאת ההוכחה לכך שבחרתי נכון. מזה כעשור אני עוסקת בעיקר בתחומי ההוצאה לפועל, בחדלות פרעון ובהסדרי חוב. אני עוזרת לאנשים שבמצוקה כלכלית קשה לצאת ממעגל החובות, ורואה בתחום זה דיני נפשות לכל דבר מאחר והאנשים המגיעים אליי נמצאים לא רק במצב כלכלי קשה, אלא גם במצב נפשי רגיש מאוד. כשעובדים מתחושת שליחות לכל סיטואציה נמצא פיתרון מתאים. לכל לקוח אני מתחברת מהלב וחווה איתו את הקושי כאילו היה שלי. בדרך זו אני לא מוותרת עד שמגיעים לתוצאה המיטבית. כל לקוח מקבל ליווי אישי והדרכה להתנהלות כלכלית נכונה על מנת שלא יחזור שוב למעגל החובות".

עדי אליאסי, צילום: אבי אלפסי

פעילותה ותרומתה לחינוך באשקלון החלה ביום, שבו בנה הבכור יהונתן החל ללמוד בגן. "אז הבנתי שעל מנת להיות מעורה ומעורבת אין מנוס מלהצטרף להנהגת ההורים, ובדרך זו אוכל להשפיע ולהוביל תהליכים. מזה 11 שנה אני שותפה בוועדי ההורים של כל ילדיי. אני עושה זאת מתוך בחירה ורצון להשפיע למען חינוך ילדינו, ומתוך אמונה ששיתוף פעולה בין הורים לצוות מערכת החינוך הוא חשוב והכרחי להנעת תהליכי שינוי. כיום אני יו"ר ועדי כיתות א' ו-ד' בבית הספר נאות אשקלון שבו לומדים ילדיי ואני סגנית של יו"ר ועד הורים, כמו כן אני חברת ועד בכיתה ז' במקיף אורט עירוני א' באשקלון".

היא גדלה בבית תומך ומכיל, שבו לא תמיד היה הכול "אך הוריי מעולם לא החסירו מאיתנו דבר". לפני כשלוש וחצי שנים איבדה את אמה לאחר מאבק של שבעה חודשים במחלת הסרטן. "אימי הייתה אישה מדהימה שניהלה במשך 25 שנה צהרון פרטי בגילים שלוש ועד גיל שבו הילדים הסכימו לשחרר אותה. בעיניי ובעיני הורים וילדים רבים באשקלון היא הייתה דמות להערצה והשרישה בילדים את הערכים והמסורת".

פרויקט מרגש, שעליו עמלו הורי ילדי הצהרון ונחנך בחודש יוני האחרון, היה הקמת חורשה על שם אמה בבית הספר נאות אשקלון שלה קוראים 'חורשת גילה'. החורשה כוללת ספסלים ושולחנות צבעוניים לרווחת התלמידים. כיום התלמידים מעבירים מערכי שיעור בחורשה. "לאחרונה בא אלי אריאל בני ואמר לי: 'אמא, היום ישבנו בספסלים של סבתא ולמדנו שיעור מדעים'. אין ספק שאמי הטביעה את חותמה. אמי, שחינכה לערכים של נתינה, אהבת חינם ועזרה לזולת, לא פעם שהו אצלה בצהרון ילדים שממשפחתם לא גבתה תשלום כי הבינה שזו דרכה לעזור לאנשים שלא שפר עליהם מזלם. היא חינכה את ילדי הצהרון לאהבה ולנתינה לדור המבוגר, ונהגה לבקר בחגים יחד עם ילדי הצהרון בבתי אבות ולהעניק לאנשים ולנשים המבוגרות שמחה, אהבה וצחוק. ללא כל ספק, ערכים אלו הוטבעו בי חזק מאוד".

לדבריה, מאז ומתמיד היו הרווחה והחינוך קרובים לליבה, "ובקדנציה הקרובה אנו כסיעה נתמקד בתחום הרווחה, נסייע למשפחות במצוקה להתרומם מהמצב שבו הן נמצאות, נעזור להן לממש את זכויותיהן מול הגופים השונים ולצאת ממעגל המצוקה. אנחנו בהחלט רואים את עצמנו מקבלים אחריות על תחום הרווחה לאחר הבחירות, ומניעים תהליכים משמעותיים בתחום. זהו התיק החשוב ביותר, במיוחד במציאות כלכלית כמו שלנו".

נושא נוסף שהיא מתכוונת לקדם במסגרת "ביחד למען אשקלון" הוא הטיפול בפגיעה בביטחון האישי באשקלון. "זה תחום שניקח על עצמנו כדי לשפר את הביטחון האישי של התושבים – אם זה ברחוב, בכבישים ובמקומות חשוכים שיוארו. נפעל להקים מוקד רחב ומשמעותי יותר, לרשת את כל העיר במצלמות ולתת למשטרה ולעירייה יותר כלים כדי למנוע פשיעה, ונדליזם ונזקים, ולתושבים להבין שאנו נלחמים בתופעות מכוערות אלו. יש לנו גם תוכניות למנף את הספורט בעיר ולהפוך את העיר למוקד תרבות, כפי שאשקלון צריכה להיות, ולהחזיר לכל אחד ואחת מאיתנו את הגאווה העירונית. אני מאמינה שהתושבים מחפשים אנשי אמת כמונו, אנשים שבאו מתוך שליחות ציבורית נטו ורוצים לקבל את הכלים הנכונים מהרשות המקומית כדי לסייע כמה שיותר. נציע וניישם פתרונות אמיתיים לבעיות חינוך, רווחה, ביטחון אישי, תרבות וספורט וגם להאצת תהליכים ביורוקרטיים, שמונעים קידום מהיר יותר של פרויקטים. אני קוראת לאנשים להצביע לנו כדי שנוכל לפעול ביחד למען כולם".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »
ראשי

יצירתיות נשית בהוצאה אחת

שלושה ספרים חדשים של סופרות יצאו לאור בימים אלו בהוצאת טוטם של הסופרת והעורכת לילי פרי: "על בהונות הנפש" מאת ענת לויט, "אני, חבקוק" מאת

קרא עוד »