טובה ספרנאי. צילום לתת בשביל לתת

"יש בירושלים נערים שמוכרים את הגוף בשביל אוכל"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

"יש אלפי בני נוער בירושלים שגרים ברחוב. זו מציאות שאי אפשר להשלים איתה. אם אנחנו לא בתמונה אין מי שיטפל בהם", כך אומרת טובה ספרנאי שהקימה את עמותת "לתת בשביל לתת".

במסגרת הפעילות שלה יוצאת ספרנאי עם המתנדבים שלה עם ניידת מזון לכיכר ציון בירושלים כדי לחלק נערים אוכל, ביגוד ומוצרי היגיינה.

"הקמתי את העמותה לפני שלוש שנים, אחרי שנחשפתי למציאות קשה שבה יש אלפי בני נוער שנפלטו לרחוב מכל המערכות. הם נידונים לפשיעה, לניצול ולרעב. הם מוכרים את הגוף שלהם תמורת אוכל. לא יכולתי להישאר אדישה. להשאיר את המצב ככה זה בלתי אפשרי. התחלתי לברר איפה הם נמצאים ומה דרכי הפעולה של נוער בסיכון כדי שיהיו לי כלים לעזור להם".

איך אתם עוזרים להם?

"אנחנו מחלקים להם מזון, ביגוד ועזרה ראשונה. אחר כך אנחנו עוזרים להם לצאת ממעגל הזנות, ובסוף עושים הכל כדי שהם יוכלו לחזור הביתה".

 

פעילות של לתת בשביל לתת צילום באדיבות העמותה
פעילות של לתת בשביל לתת צילום באדיבות העמותה

 

אלה נערים חרדים שלא הסתדרו עם המסגרת? למה הם נפלטים?

"יש נערים מכל המגזרים. חרדים, ערבים, נוצרים, נוער גאה. הם נפלטים בגלל כשלים במערכת החינוך שלא ידעה להכיל אותם. נכון שבציבור הדתי רואים את זה יותר בגלל שהם משנים את הלבוש".

צפו בראיון של טובה ספרנאי עם נטלי פורטי ברדיו סול:

 

 

מה יש לעיריית ירושלים נגדכם?

"אני לא יודעת, אבל באמצע יום בהיר, בלי שום הכנה, קיבלתי מסר שאנחנו לא יכולים יותר לפעול בכיכר. צריכים לתת לבני הנוער אלטרנטיבה. לתת להם חודש, חודשיים להיערך לתקופה שלא נהיה. כנראה שזה פוגע בתיירים, למרות שלא ראיתי בתקופה האחרונה יותר מדי תיירים בירושלים. העירייה לא הציעה לנו אפילו מקום חלופי לפעול. זה מצב לא סביר".

בתגובה לפעילות של העירייה יצאו בני הנוער להפגין. בעקבות כך העירייה פתחה בהידברות מול העמותה בניסיון למצוא פתרון לבעיה. אם הבעיה לא תיפתר תערך היום (חמישי) הפגנה נוספת בנושא בכיכר ציון.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות