הסופר חיים באר, צילום: יח"צ

"יש לי בטן מלאה על ראש הממשלה ועל חבר מרעיו שהוא משסה במתנגדיו"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

הסופר חיים באר מתראיין לקראת השתתפותו באירוע ספרותי מוזיקלי, המתקיים ביום ראשון 13.6 בחודש הקריאה בתיאטרון חיפה, בו ישתתפו רוני סומק, חיים באר, דניאל סלומון, שלמה גרוניך, טייב ר'נאים ועוד

"הקורונה הזכירה לי את מגפת שיתוק הילדים הפוליו שארבה לי בפתח חיי בתחילת שנות ה-50 ואילו עשרת הימים והריצה המטורפת לממ"ד הזכירה לי את ההפגזות על ירושלים במלחמת השחרור, כששכבנו מתחת למיטות בחדר שחלונותיו כוסו בשקי אדמה". כך אומר הסופר חיים באר בראיון ל"יוצאים קבוע" לקראת השתתפותו באירוע "כל כך הרבה אלוהים: מסע דילוגים" שיתקיים במסגרת חודש הקריאה בתיאטרון חיפה ביום ראשון 13.6 בשעה 20:30 בתיאטרון חיפה, במה ראשית.

מדובר באירוע ספרותי מוזיקלי בו ישוחחו המשורר רוני סומק והסופר חיים באר על ספרות בימי מלחמה ובימי מגיפה ועל תפקידה של הספרות בעידן הדיגיטלי וגם על אהבה ופחד, וישתתפו בו הזמרים והיוצרים  דניאל סלומון שישיר את "רבות הדרכים", "אהבה", "מישהו לרוץ איתו" ועוד, שלמה גרוניך, המשורר טייב ר'נאים והשחקנית טלי רוט בקטעי קריאה. את האירוע ינחה הסופר אבי גיל, שהוציא לאור את ספר הקורונה הראשון בישראל: "העולם סגור לרגל שיפוצים".

באר מגלה כי הוא התייחס לקורונה כשנת שבתון כפויה, "וניצלתי אותה לסיום כתיבת רומן חדש בשם 'צל ידו' שיראה אור בספריה לעם של 'עם עובד' לקראת ראש השנה. מכיוון שהספר היה כבר בתחילתו, מידת השפעת המגיפה עליי הייתה מזערית או בעצם לא הייתה כלל".

את מי אתה מאשים במצב הנוכחי?
"האמת היא שיש לי בטן מלאה על ראש הממשלה ועל חבר מרעיו, שהוא משסה במתנגדיו. זה מזכיר לי את ערב החורבן של ימי הבית השני, ה' ירחם ויציל".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות