ביאנקה ספריבס צילום סמדר קולטון
ביאנקה ספריבס צילום סמדר קולטון

אהבה נזילה בהרצליה

מערכות היחסים בזוגיות במשפחה ובקהילה, אינן חסינות בפני שינויי המסגרות החברתיות. חיזור, נישואין ויחסי אהבה הפכו תחת כלכלה קפיטליסטית, שבה יש לשאוף כל העת למיקסום העושר והאושר של האדם, למוצר שבו המבחר הוא רב וחילופי בני זוג לאורך שנות החיים מתאפשר הן מבחינה תרבותית והן מבחינה טכנולוגית. בתרבות כזו קשרי האהבה, בקהילות השונות, נעים על ציר שקצהו האחד הוא יציב ובר-קיימא ואילו קצהו השני רופף וניתן להתרה.

 כך, למשל, עבודות הנייר מהסדרה "שמיכות מגוננות" של ביאנקה ספריינס מגלמות את מהלך המטוטלת בין שני הקצוות. ספריינס הופכת נייר ליצירות אמנות מרובדות ומורכבות שנשזרו ממאות פיסות נייר חתוכות בטכניקה ידנית. השמיכה מעניקה תחושת ביטחון, אך החומריות של העבודה היא שברירית ועדינה, ואין ודאות כי הכסות הזו מעניקה את הביטחון הנכסף. עבודה נוספת המבקשת לבטא באופן פואטי את המתח הנפשי שהוא תוצר של התמוססות מוסדות חברתיים ונסיבות חיים משתנות היא המיצב "מגדלי עננים" של האמנית סימוני רוטשטיין הפסלים מפרקים את הדימוי לחלקיו כאנלוגיה להתמוססות המוסדות החברתיים, ולמבנה המרובד של נפש האדם. סדרת העבודות החדשה "השתקפות" של הצלם ינון  גל-און, עוסקת באופן בו הטכנולוגיה שינתה את תפיסת העצמי : התאהבות בבבואה המשתקפת במים, כאנלוגיה לבועות המדיה החברתית.

האמנית מריה סלאח מחאמיד יצרה בגלריה מיצב תלוי מקום  בשם "מות הבן", עבודה העוסקת באהבת אם, אהבה שמלווה ,תדיר בפחדים וחרדות. בנוסף, תוצג בתערוכה בערב הפתיחה עבודת המחול האקספרסיוניסטית "עשן ורוד" של הכוראוגרפית דנה מרכוס, המספרת על השדים של האהבה: הזדקקות קיצונית לתשומת לב, חרדה ותיעוב.

 תאו – מרכז לתרבות אמנות ותוכן בהרצליה.  במרכז נערכים מופעי מחול, מוזיקה, ואירועי תוכן. הגלריה לאמנות של תאו מציגה תערוכות מתחלפות של אמנות ישראלית עכשווית, התערוכות בגלריה עוסקות בנושאים חברתיים ותרבותיים בישראל דרך השמעת קולות רבים ומגוונים של אמנים עכשווים.

מרכז תאו – תרבות אמנות ותוכן

 https://teo.org.il/
וינגייט 168 הרצליה

שעות פעילות : ימים א'-ה' : 09:00-20:00 יום ו' : 09:00-13:00

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »