עופר פיפר. צילום: יח"צ

שליח הצחוקים

הוא כוכב טיקטוק עם 64.2 אלף עוקבים (בחודשיים!), נשוי ואב לארבעה בנים שכבר שנה שלמה הם אלה שעושים לו בית ספר! סטנדאפיסט הילדים (וגם למבוגרים) עופר פיפר מג'גלג בין מופעי זום, טילים והצגות בעוטף, ואיך לא? החלפת טיטולים

סטנדאפ לילדים. איך הגעת לזה?
"עם סיום לימודי המשחק בסמינר התחלתי ללמד בבית ספר יסודי. בואי נגיד שלא ממש הצלחתי להחזיק את הכיתה.. אז כמו תמיד פניתי להומור. הייתי קורע את הילדים מצחוק. מהר מאוד השיעור הפך למופע סטנד אפ והילדים התחננו ללמוד בכיתה שלי. כשהבנתי שזה עובד לי התחלתי להופיע בברי מצווה ובימי הולדת". 

קורה כשמופע לא מתניע?
"אין מופע שכושל מול ילדים, לי בכל אופן לא היה כזה לשמחתי. כמו במופע סטנדאפ למבוגרים אני משתמש במה שיש בשטח, בילדים שבקהל, זאת יכולת סופר חשובה לסטנדאפיסט. אך כמובן שיש פה רגישות יותר גדולה, לא לפגוע באף ילד. אני אף פעם לא בא לצחוק עליהם אלא להיפך לגבש ולהעצים. ומהצד של הסטנדאפיסט הילדים פחות שיפוטיים ממבוגרים. הם מצידם לא באים לבקר אלא רק להרים, אם אתה לא מרים זאת כבר בעיה שלך. אני מאוד מקורב ומבין ילדים. תסתכלי עליי, בן 42 שתקוע בגיל 14. רוב הזמן אני בסדר עם זה, אבל יותר נכון יהיה לשאול את אשתי הילה מה היא חושבת על זה…".

תקופה קשה מגיפת הקורונה ובפרט לאומנים. איך צלחת אותה?
"כמו הרבה אחרים הופעתי בזום. זו לא באמת הופעה כמו הופעה מול קהל, אבל מאוד נהינתי מזה. זום יותר דומה לטלוויזיה בשידור חי. ניצלתי את המדיה, הוספתי מסך ירוק, שיחקתי עם תמונות רקע ושילבתי דמויות שהם מכירים מבית הספר שלהם – הילדים היו 'פיפי'". 

אז לקורונה היו בכל זאת גם כמה יתרונות.
"סוף סוף היה לי הזמן לעסוק בצילום סרטונים לרשת. מה שהביא לפריצה שלי בטיק טוק. בעקבות זה מזהים אותי ברחוב והטלפון לא מפסיק לצלצל. אנשים בתעשייה נחשפו ליכולות הקומיות שלי וחתמתי חוזה אצל מפיק ענק שבונה לי תוכנית". 

מה דעתך על השימוש בפלטפורמת הטיקטוק לילדים?
"אני חושב שזו פלטפורמה מדהימה לילדים לבטא את היצירתיות שלהם, למרות מה שהרבה אחרים חושבים".

ואיך אתה מתמודד איתה?
"אני צמא לאהבת קהל, אבל כיום כבר ממקום מקצועי שמבין איך ללמוד מהתוצאה. כשסרטון מתפוצץ אני בהיי מטורף. בעיקר בגלל שכיף לדעת שמה שהצחיק אותי מצחיק גם אחרים. הקטע הכיפי, לתת ולקבל לקבל ולתת, כל פרגון נותן לי חשק ליצור עוד".

 

עופר פיפר. צילום: יח"צ


אתה יכול להגיד שאתה מסופק?
"אני מסופק מהיכולת להתפרנס ולפרנס ותוך כדי לעשות את היעוד שלי, לעשות טוב לאנשים. בקורונה, כתבו לי המונים "תודה הצלת לי ת'חיים עם הקטעים שלך" וזה המון. יש לי כמובן ייעודים ומטרות שהייתי רוצה להגיע אליהם. השאיפה הגדולה היא תוכנית משלי ב-YES KIDS, שהילדים יעופו עליה".

איך תפסה אותך המערכה הנוכחית?
"אני לא יודע למה אבל תמיד כשיש עצב או כבדות בסביבתי אני מרגיש שאני חייב להצחיק. אולי זו תחושת שליחות, כמו שיש בכל מקצוע חשוב אחר. במהלך המערכה נסענו לעוטף עם הצגת ילדים של "תאטרון אורנה פורת". אם להיות כן היה מאוד מפחיד, אבל זה היה שווה. בדרך היו פיצוצים, בהתחלה חשבתי שהשחקן השני שישב לידי כל הדרך שוב הפליץ, אבל אז ראיתי עשן בחוץ – היו לידינו נפילות באיזה מרחק של 500 מטר. כשהגענו ראינו כמה הילדים צמאים למופע, לצחוק, להתרגש. זה מדהים להבין שהמקצוע הזה שלא הרבה מתייחסים אליו כמקצוע אמיתי, כן שווה". 

ובכל זאת, אתה אבא לארבעה בנים.
"מה שקשה בתקופה הזאת זה שארבעתם בבית והם עושים לי בית ספר. הקטנציק סוף סוף התחיל לדבר. המילה הראשונה שלו לא הייתה אבא, אלא פח. המילה השנייה היא: 'אבא'. עכשיו הוא הולך כל היום בבית ואומר: 'אבא פח', שזה די דימוי למה שאני בבית". 

באמת קשה להאמין שאתה הילד אבא לארבעה ילדים!
"כששואלים אותי איך הגעתי למצב שיש לי ארבעה ילדים תמיד יוצאות לי תשובות מוזרות כמו: 'אין לי מושג, זה התחיל באחד והתפשט על כל החיים שלי'.
כאילו שמדובר בפריחה בעור".

איך אתה והילה מסתדרים עם ה"התפשטות הזאת"?
"אמא של הילה מגיעה בבקרים לעזור, וזה מאוד עוזר לנו, בעיקר עכשיו כשהילדים בבית ולא בבית הספר. זה לפחות חסך לי לקום בבוקר ולהכין צי של סנדוויצים ולצאת לפיזור. רק לשים לילד גרביים זה מאבק אינסופי! למצוא גרביים בתוך הר.. למי יש זמן לקפל?! וגם אם נקפל, יבוא ילד, יבעט ויצחק 'מהתחלה' כמו איזה רס"ר רשע בצבא. אז חיים במורכבות".

להזמנת מופע – "זום הפקות"

קישור לטיק טוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »
אופנה

"קיבלתי הזדמנות לבחור שוב בחיים"

האומנית הבינלאומית אליזבט לורן (זכאים) מעצבת שמלות כלה יוצרת תחת המותג "Jewelry Wall  925" יצירות בסגנון יודאיקה מודרנית – עבודות יד הכוללות מסגרות ומשלבות סמלי

קרא עוד »
צרכנות

חוק דיווח נוכחות 2022

החוק בישראל מחייב מעסיקים לעקוב אחר שעות העבודה והמנוחה של העובדים. אם העובדים תובעים את מקום העבודה שלהם לגבי נושאים שונים שקשורים לדיווח השכר או

קרא עוד »
צרכנות

לימודים בישראל

לימודים ההורים מדרבנים את הילדים מגיל צעיר להקדיש זמן לנושא לימודים לאור החשיבות של רובד זה בחיינו. זה מתחיל מגיל צעיר שבו הם לומדים את

קרא עוד »