שוק המציאות, צילום: יוסי צבקר, באדיבות תיאטרון חיפה

ביקורת תיאטרון: "שוק המציאות" – הפקה עכשווית וסוחפת ומבוימת היטב

אחת ההצגות המיתולוגיות בישראל מוצגת בתיאטרון חיפה בהפקה מלאת חן והומור, עם תזמורת חיה על הבמה שמפלרטטת עם הקהל ותאורה שצובעת את הרקע בצבעים חושניים

בימי ההלם של היציאה מהקורונה וחזרה לשגרה ולמציאות, אין הצגה טובה יותר לצפות בה מאשר "שוק המציאות" של תיאטרון חיפה – קברט מוזיקלי משירי נתן אלתרמן בהלחנת משה וילנסקי וסשה ארגוב. מדובר בהפקה עכשווית, מלאת חן והומור, בהגשתם של דפנה דקל ואלון אופיר, לאחת ההצגות המיתולוגיות של עולם הזמר והבידור הישראלי.

זו חגיגה מוזיקלית סוחפת עם שירים, שהפכו לנכס צאן ברזל כמו "לימון וצלחת", "מרים בת ניסים", "בכל זאת יש בה משהו", "קונצרטינה וגיטרה", "צריך לצלצל פעמיים", "זמר מפוחית" ואחרים. ההצגה מיועדת לא רק לזקנים שבינינו, אלא עוסקת בנושא חוצה גבולות וגיל – האהבה.

ההצגה מבוימת נפלא עם מינון מדויק של ריקוד. המוזיקה שמנגנת תזמורת חיה על הבמה פשוט מפלרטטת כל הזמן עם הקהל. עבורי, הגיבורה האמיתית של ההצגה היא התאורה, שפשוט צובעת את הרקע בצבעים חושניים. כך מצאתי את עצמי רואה הילות סגולות ולא יכולתי להתיק מהן מבט. כל אחד מהשירים המוכרים והאהובים האלה מוגש כמיצג תיאטרלי עשיר ומרתק, המשחזר בהומור את אווירת שנות ה-60 אבל קורץ משמעותית לתקופתנו הנוכחית.

באחד מרגעי השיר אלון אופיר מביא בקבוק יין, מתיישב על קצה הבמה ומרים כוס לחיי החיים, מצטער שאינו יכול בימים כתיקונם לכבד את הקהל. דפנה דקל נשארה אותה אישה שלא מזדקנת – לא ברוחה, לא בקולה ולא במראה ובאיכויות ההגשה שלה שהגיעו עד לאירוויזיון. היא אוחזת בזר פרחים בסוף ומייחלת: "די שבענו, בואו נמשיך בכל הכוח".

וזה אכן ספורט הכרחי לחיות וליהנות מהחזרה למציאות של במות חלומיות. אז הגידו כן לחיי החיים,  קומו ולכו לצפות ב"שוק המציאות". עם עוד הצגות כאלה כמו של תיאטרון חיפה, המציאות נראית בהחלט מבטיחה.

על מנת להבין עד כמה הקברט הזה נצחי: המופע המקורי הועלה לפי יותר מ-40 שנה בביצועם של אילי גורליצקי ויונה עטרי, מיד לאחר הצלחתם הגדולה במחזמר "שלמה המלך ושלמי הסנדלר". לפני 12 שנה עלתה ההצגה בתיאטרון חיפה וזכתה להצלחה אדירה.

לרכישת כרטיסים להצגה "שוק המציאות":
https://www.ht1.co.il/?CategoryID=155&ArticleID=40702

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »