שני אלה בגדדי. צילום: נטלי פורטי

שיחות על אסטרטגיה עם שני אלה בגדדי

מה משותף לסטיילינג, עריכת דין וחקלאות? בחורה אחת, ליתר דיוק שני אלה בגדדי. נפגשתי איתה לכבוד צאת ספר הביכורים שלה "שיחות על אסטרטגיה" כדי לגלות שלא תמיד יש טיימליין ליניארי לעשייה ויצירה כי יש אנשים שעושים הכל בבת אחת וזה עובד להם

"יש מצבים בחיים שלנו שהכל פשוט שקפוא, הכל עוצר ואנחנו צריכים לדעת איך להמציא את עצמנו מחדש", מסבירה בגדדי שכתבה ספר שלם על אסטרטגיות בעולם העסקי.

מה גרם לך להוציא את הספר?
"בעיקר הרצון שלי לחלוק עם העולם את כל הידע שאספתי במרוצת השנים והמון דברים שלמדתי והמון דברים שחוויתי יחסית לגילי הצעיר".

לא סתם שני מציינת את גילה הצעיר יחסית, שכן היא באמת הספיקה המון. בגדדי, תושבת הוד השרון, אמא יחידנית לבת 7, כבר סיימה תואר שני במשפטים בגיל 25, "אני לא התחברתי לעולם הזה, גיליתי שיש שם אלימות", המשיכה לעבודה בסטיילינג וכיום היא עוסקת בשיווק ומכירות, "ניסיתי המון דברים וניסיתי לפתח את עצמי כמה שיותר".

 

עטיפת הספר שיחות על אסטרטגיות

 

נשמע שחיפשת את עצמך.
"בוודאי. מי לא מחפש את עצמו? וזה בדיוק העניין צריך להיכנס ולצאת מהאוטו ולנסות ולעשות וזה גם מה שאני מעודדת את התלמידים לעשות לנסות ולחפש כמה שיותר. כי יש רגע מסוים אחרי כמה שנים שהכול מתחבר. אז אולי זה נראה לאנשים שאני התפזרתי אבל זה לא ככה.  זה היה ניסוי וטעייה היום אני יודעת מה אני רוצה לעשות, ללמוד והדבר הכי חשוב אני יודעת איך הכול מתלכד ואיך הכל מתחבר בסוף".

מה זה תיאוריית החקלאי העסקי?
"בכל אחד מאיתנו יש חקלאי עסקי, בסופו של דבר כולנו חקלאים", מסבירה שני. "אני מפרטת בספר הרבה על התיאורייה הזאת, אפילו על שיעורי החקלאות בביה"ס מהם מאוד נהניתי. אני נצר למשפחה חקלאית דור שלישי מהוד השרון, סבי היקר פיתח את החקלאות אצלנו במשפחה ויש לנו חנות מאוד גדולה ברחוב הבנים בעיר. משם זה פשוט מגיע: דרך ארץ, אדמה, זריעה. המתנה והתבוננות בעונות השנה ומה מתאים למה".

"חקלאי עסקי לא מוותר. חתכו לנו משהו? אנחנו קמים וצומחים מזה אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו גדיעה ועצירה".

היום אנשים אוספים מידע בטיקטוק ובאינסטגרם, יש מקום לספר בימינו?
"בוודאי שיש מקום לספרים. ספר מאוד מפתח אותנו מבחינה של שפה אנחנו יכולים ללמוד איך להתנסח וזה משפיע על מיומנויות הלמידה. במציאות של היום יש אפשרות לספרים דיגיטליים וזה נגיש לכולם. בעיניי ספרים זה פרייסלס".

לראיון המלא בוידאו: 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »