יונתן רוזן. צילום גלעד סספורטה

"בצעירותי חלמתי להיות היבריד של ג'וני דפ וג'ים מוריסון"

אור הזרקורים אינו זר ליונתן רוזן שחקן בעל רזומה עשיר בהפקות טלויזיה, קולנוע ותיאטרון אבל לא רק. רוזן, גם חוטא בעשיית מוזיקה מאחוריו שלושה אלבומים: "הבוקר שאחרי" (2008), "ער" (2012) וג'וני רוז (2018). כעת הוציא את הסינגל "כל יום מלחמה".

ברמה הפרקטית רוזן התפרסם קודם כשחקן אבל כבר בגיל 14 במקביל ללימודי מגמת תיאטרון בתיכון ויצ"ו לאמנויות בחיפה, הקים להקה ובנה את עצמו גם כמוזיקאי, כיום בגיל 42 אחרי 20 שנה כנגן וכמפיק הוא מעיד כי הוא מרגיש לא פחות מוזיקאי משחקן.

 

יונתן בוגר הסטודיו למשחק של ניסן נתיב תל אביב שיחק את אהוד ברק הצעיר "במינכן" של שפילברג, בטלנובלה "מיכאלה", היה חלק מהקאסט של "הכוכבים של שלומי", 'איים אבודים', 'לעבור את הקיר' וכיכב על הבמות בתיאטרון חיפה ותיאטרון הבימה.

בשנת 2008 הצטרף לתיאטרון יידשפיל לצורך כך למד את שפת היידיש והשתתף בהצגות רבות. בין הבולטות: "מירלה אפרת", "המגילה", "כוכבים תועים", "שני קונילמל", "הזכייה הגדולה" וה"קוסם מלובלין" בה שר חזנות.

במשבר הקורונה הגשים חלומות שחיכו בסבלנות על המדף לחלון הזדמנויות להגשמתם: "יצירת שיר בקבוצה", סדנה קבוצתית בה מספרים סיפורים, כותבים ומלחינים שיר ביחד.  פרויקט שמקבל גב ממרכזים קהילתיים בתל אביב דרך קרן סיוע של העירייה.

ובנוסף, הוא מפעיל שעת סיפור מוזיקלית לילדים, מיוזיקל המבוסס על סיפורים קלאסיים עם שירים, הפורמט רץ בקייטנות. כרגע מתקיימות 4 הופעות כל יום בקייטנה של האוניברסיטה.

את הסינגל החדש "כל יום מלחמה" כתב, הלחין והפיק בשיתוף עם בנו הנדלר.

על מה מדבר השיר?
"השיר הוא הדהוד למה שקורה בעולם בשנה האחרונה. כמובן על הקורונה והסדקים במצב התודעתי, למשל, העולם כמו נחש כבר מצמיח עור חדש. קשה להכיל את מצב עולם התרבות שנמצא בהקפאה בחצי השנה האחרונה ובמיוחד את חוסר הוודאות הכללי. אני שייך גם לקבוצת סיכון (שילוב של אסטמה ובעיה מילדות בריאות), כך שלא הכי קל לי גם באופן אישי כל המצב הזה של הקורונה. בהתחלה זה היה נורא מפחיד, היו חרדות לא קלות. עם הזמן קצת התרגלתי ועדיין יש חששות. אני נזהר ומאוד שומר על עצמי".

ממי אתה שואב השראה מוזיקלית? 
"ביטלס, דיויד בואי, דורז, אריק איינשטיין וכוורת. הייתי אומר קלאסיקות סיקסטיז בגדול. מצד שני גם שומע מנו צ'או, טיים אימפלה, ניק דרייק, פולק. אבל בכללי מלקט מכל דבר, לא מעניין אותי טייטלים והגדרות. אפשר להגדיר את ההשפעות כשילוב של פולק עם רוקנ'רול קלאסי עם רפרנס לרטרו".

מה החלום שלך?
"כשהייתי יותר צעיר אפשר היה להגדיר את החלום להיות שילוב של ג'וני דפ וג'ים מוריסון".

והיום?
"במוזיקה להגיע לכמה שיותר קהל. שהשירים ייחשפו יותר ויביאו יותר הופעות. שהמוזיקה תהיה משענת ברמה של הפרנסה, שאוכל לחיות ממנה. במשחק לחזור ולשחק בפרויקטים משמעותיים בקולנוע ובטלוויזיה כפי שעשיתי בעבר. פשוט להמשיך לגדול ולהתפתח במשחק ולעשות מוזיקה טובה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »