צילום אומנותי מלוח השנה הייחודי של עמותת איכות בשיקום, צילום:יח"צ

חוסנה של נקודת מבט

עמותת איכות בשיקום יזמה הפקה ומכירה של לוח שנה מעורר השראה המנציח תהליך אמנותי-יצירתי, שבו תיעדו את חייהם מתמודדי נפש, בני משפחה ואנשי צוות

לקראת ראש השנה יזמה עמותת איכות בשיקום פרויקט צילום ייחודי של מתמודדי נפש, בני משפחה ואנשי צוות מעמותת איכות בשיקום שהוביל להפקת לוח שנה מעורר השראה. מדובר בלוח שנה חדש המנציח תהליך אמנותי-יצירתי שבו תיעדו את חייהם מתמודדי נפש, בני משפחה ואנשי צוות. התוצאה המרשימה היא לוח ססגוני וצבעוני הנושא את בשורת השיקום.

צילום אומנותי מלוח השנה הייחודי של עמותת איכות בשיקום, צילום: יח"צ

איכות בשיקום מפעילה ארבעה מרכזי משפחות יה"ל ברחבי הארץ: בראשון לציון, בחדרה, בכפר סבא ובאשדוד, ולכל מרכז שלוחה בעיר נוספת. המרכזים ממומנים ומפוקחים על ידי משרד הבריאות. המרכז שם דגש על מקומה המרכזי של המשפחה בתהליך השיקום, בעבודה משותפת ושיתופית הכוללת את המתמודד, המשפחה וגורמי הטיפול והשיקום, ברוח גישת ההחלמה בבריאות הנפש. בבסיס תפיסת מרכזי יה"ל, האמונה ביכולתה של המשפחה לבסס את חייה – לשקם את רצף החיים האישיים והמשפחתיים לצד ההתמודדות עם המחלה, למצוא חוסן, משמעות והגשמה.

"חוסנה של נקודת מבט״ הוא פרויקט צילום המהווה את נקודת השיא של סדנת פוטותרפיה שיצא לדרך בהנחייתו של דרור כץ, מורה לצילום ואוצר ובליווי מקצועי של המנהלות המקצועיות בעמותת איכות בשיקום. בסדנה השתתפו מתמודדים, בני משפחה ואנשי צוות מכל מסגרות העמותה, שאינם מכירים האחד את השני, על מנת ללמוד את שפת הצילום. בתחילת הסדנה המשתתפים לא ידעו מיהו דייר בהוסטל או בדיור מוגן, מיהו בן משפחה למתמודד, מיהו איש צוות, ומי אולי גם וגם.

צילום אומנותי מלוח השנה הייחודי של עמותת איכות בשיקום, צילום: יח"צ

השיח על צילום, על סקרנות, האומץ להגיע ולהיחשף, וחוויית הצילום המשותפת יצרו מרחב התמודדות אינטימי בטוח ומחזק, נטול סטיגמות. הסדנה חיזקה במשתתפים את ההבנה שלפיה משאבים המצויים בתוכנו לצד מבט, הכרה ומעגלי שייכות ותמיכה הם אבני היסוד לבניית חוסן. הצילומים התקיימו בחווה החקלאית העירונית בחולון. התמונות נותנות הצצה לתהליך מרגש שעברה הקבוצה ומבטאות את העוצמה של הבחירה בנקודת מבט.

עלות לוח השנה הססגוני והייחודי היא 40 שקל, והוא נמכר במשרדי עמותת איכות בשיקום בחולון ובמרכזי יה"ל ברחבי הארץ: ראשון לציון, חדרה, אשדוד וכפר סבא. ניתן לרכוש את לוח השנה גם באונליין באמצעות הקישור:
https://meshulam.co.il/purchase?b=c1e1c134796f189485a041d68ca18f29

לוח השנה האומנותי והייחודי של עמותת איכות בשיקום, צילום: יח"צ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »
ראשי

יצירתיות נשית בהוצאה אחת

שלושה ספרים חדשים של סופרות יצאו לאור בימים אלו בהוצאת טוטם של הסופרת והעורכת לילי פרי: "על בהונות הנפש" מאת ענת לויט, "אני, חבקוק" מאת

קרא עוד »