מני שטרן - מגשר. צילום: אבי רוקח

חמש סיבות מדוע גישור עדיף על פני פנייה לבית משפט

גישור עסקי או גישור משפחתי הם דרכים חלופיות ליישוב סכסוכים. המגשר מתגייס לסייע לכם לפתור נושאים כמו חלוקת רכוש ונכסים, נדל"ן, ועוד. גישור עוזר לצדדים להגיע להחלטה מבלי לפנות לבית המשפט, והכי חשוב, גישור מוצלח ידון גם ביחסים העתידיים והסדרתם. למשל במקרה של סכסוך עסקי בין שותפים, שיתוף הפעולה והמשך מוצלח של השותפות יהיה גם הוא בין נושאי הדיון

ישנן סיבות רבות מדוע עדיף גישור מאשר לפנות לבית המשפט. כאן נעלה מספר הסיבות מדוע עליכם לשקול גישור, לפני שתביאו את המחלוקת שלכם לבית המשפט.

לגישור עלות תועלת עדיפה

גישור הוא שעולה פחות מאשר פנייה לבית המשפט. עלות המגשר נמוכה משמעותית ממה שתשלמו כשכר טרחה למשפט ועורכי דין. חיסכון בכסף באמצעות גישור יפחית משמעותית את ההפסד הכספי לכל הצדדים, ויאפשר להם לשקם את יחסיהם בהמשך, דבר שבית המשפט אינו דן בו.

גישור הוא פתרון מהיר

בדרך כלל גישור אורך בין שעות לשבועות. זה מהיר בהרבה מהליכים משפטיים טיפוסיים, שלעתים יכולים לקחת שנים. הקושי בתיקים בבית המשפט הוא שההליכים מחייבים קיום מספר דיונים בבית המשפט. בשל היקף התיקים בבית המשפט, ייתכן שיידרשו חודשים רבים ואף שנים לסיום התהליך.

גישור הינו הליך שנעשה מרצון

פסק הדין של בית משפט אינו בידיכם. בגישור, למגשר אין סמכות לכפות החלטה. במקום זאת, ההחלטה תהיה תלויה בכך שהצדדים יסכימו ביניהם. המשמעות היא שלא ניתן לקבל שום החלטה ללא אישורכם ובסופו של דבר יש לכם יש שליטה מלאה בתוצאה.

הגישור מקדם שיתוף פעולה ואוירה טובה

דיון בבתי משפט מציב את הצדדים זה מול זה, ואילו גישור נשען על שיתוף פעולה ותום לב כדי להגיע להסכמה הדדית. גישור מוצלח יביא להסכמות באופן ידידותי, ולפחות באופן שאינו עוין, לטובת כל הצדדים.

צפו בראיון שלי עם נטלי פורטי ברדיו סול:

גישור הוא סודי?

מחלוקת עסקית, או משפחתית אינה משהו שתרצו לפרסם ברבים. שלא כמו הופעות בבית המשפט, הגישור נשאר בין הצדדים והמגשר, ואינו מתפרסם בשום מקום. בנוסף, במידה והגישור לא צלח, והצדדים כן מגיעים לבית משפט, חל איסור על שימוש במה שנאמר בגישור, בפני בית משפט.

פתרון מחלוקות צריך להיות בגישת Win Win. כאשר השקפות שונות על סיטואציה מביאות אנשים לקונפליקט, תהליכים כמו גישור עוסקים בתקשורת מכבדת, פיוס הוגן ואחראי, ושיקום יחסים.

קונפליקטים תמיד יהיו, השאלה היא אך אתם פותרים אותם (-:

אל תמתינו שהסכסוך יסתבך. גשו לגישור עכשיו.

בכל מקרה של סכסוך, בחרו בגישור כאפשרות ראשונה. בחרו מגשר מוסמך, בעל רקע מוכח.

פנו אלי לגישור; גישור עסקי, גישור משפחתי, גישור נדל"ן, מני שטרן מגשר, בעל תואר שני ביישוב סכסוכים ומו"מ

הטלפון שלי: 050-7528444

מייל: stern@stern.org.il

היכנסו לאתר של מני בקישור הבא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »