עוגה של שירי ברקת. צילום: לו ברקת
עוגה של שירי ברקת. צילום: לו ברקת

מתכון לחיים: עוגת תפוחים עם קראסט קינמון

עוגת תפוחים עם קראסט סוכר וקינמון זו עוגה מופלאה, כפרית, ביתית, נימוחה.

הקראסט מתפצפץ לך בפה, ומספיק הריח שמתפשט ממנה כדי שתזיל ריר על השולחן עוד לפני שטעמת.

והיא בכלל מופלאה כי אין בה אפילו ביצים או חלב או חמאה, וכשתטעמו ממנה לא תאמינו שהיא טבעונית – שלא נדע מצרות ?

עכשיו, החלק הכי הורס בה זה כמובן הקראסט למעלה. הוא קשיח ומריח, קריספי וטעים.

אם תשאל את הילדים שלי, את כל החמישה, רוצה פרוסת עוגה? 'בטח!' הם מתים עליה. אבל מה, קודם הם אוכלים את הקראסט ואחכ מתחילים דיונים – כן לאכול את העוגה, לא לאכול את העוגה…. הבנת את הקטע. כמו ציפוי שוקולד על עוגת שוקולד, מלקקים רק את הלמעלה.

 

 

' אני לא מבינה' אני אומרת לו, 'מה, רק את הקרסט אתה רוצה לאכול?'

'ברור שכן', הוא אומר ' רק את המתוק המשגע הזה!, זה מה שבא לי!!'

ופה זה מתקשר לעניינו , לעניני האימון והייעוץ העסקי. הקראסט הזה, המתוק הטעים, זה מה שבא לנו בסופו של יום. בשבילו נעשה את כל העבודה, את כל המאמץ. עכשיו השאלה מה הקראסט שלך כבעל עסק. מה זה הדבר הזה שבא לך ובשבילו תהיה מוכן פשוט לעשות הכל כדי לטעום אותו.

כשבעל עסק מגיע למצב שהוא לא מרוצה ממה שקורה בעסק שלו- לא מהרווחים, לא מהעובדים, לא מהבנקים, לא מהלקוחות, שום דבר לא קורה כמו שהוא רוצה. השאלה הראשונה שהייתי שואלת אותו, היא קודם כל, ופה יש טיפ בשבילכם בעלי העסקים, הלא מרוצים, שמאזינים לנו היום-

תשאלו את עצמכם את השאלה:

מה כן אני רוצה בעסק שלי, ויותר מזה, כמו ילדים מול קראסט של עוגה שהם מתים לפרק, מה בא לי שיהיה בעסק שלי. מהבטן, בלי שיקולים, בלי עכבות, ממש ככה- מה בא לכם שיהיה בעסק שלכם, איך אתה רוצה שהוא יראה, מה אתה רוצה שיקרה בו. מה יגרום לך וימיע אותך לקום כל בוקר ולתת את המיטב שלך. ממש לפרק את זה לפרטי פרטים, לתמונה ברורה בראש.

עכשיו (!!!) שאתה יודע מה היעד שלך תלך לבנות תוכנית עבודה עסקית.

אתם יודעים מה יש לכם עכשיו, אתם יודעים מה נקודת המוצא, מאיפה אתם מתחילים. זה חשוב והכרחי שתבינו מה אתם רוצים שיהיה, לא מהראש אלא מהבטן, תבינו לאן אתם הולכים, מה המטרות שלכם, מה היעדים שלכם, מה אתם רוצים שיקרה. ברגע שתדעו לאן אתם הולכים, תוכלו עם עזרה מקצועית כמובן, גם לדעת מה לעשות כדי להגיע לשם.

 

שירי ברקת
שירי ברקת

הכותבת היא שירי ברקת, מאמנת למנהיגות אישית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »