הספר על ערפאת
הספר על ערפאת

"ערפאת היה הומו בארון"

ספר חדש שיצא לאור בימים אלו, חושף את העובדה שיאסר ערפאת, המנהיג הפלסטינאי המכונן, היה למעשה הומו בארון.

האקטיביסט הלהט"בי דורון בראונשטיין: "כולנו בקהילה הגאה ידענו כמובן תמיד שערפאת הוא הומו, בדיוק כמו שכולנו תמיד ידענו, לשם העניין, על הסוד של שרית חדד, אבל אנחנו חיים בתקופה שבה כבר אין סודות ושהכל למעשה בחוץ, וזאת בגלל האינטרנט והרשתות החברתיות, ואני גאה להיות הראשון שמוציא באופן רשמי את האמת החשובה הזאת לאור".

 

דורון בראונשטיין. צילו: נטלי פורטי
דורון בראונשטיין. צילו: נטלי פורטי

 

לדברי בראונשטיין, "אני עושה את זה בעיקר כי ערפאת – לפחות בפומבי, בפרהסיה – גינה הומוסקסואליות. הוא יצא נגדה ולמעשה היה הומופוב גמור, וזאת צביעות איומה בעיניי! להיות הומו – בחדרי חדרים – אבל להתנגד בפומבי להומואים ולהומוסקסואליות. ולכן, כאקטיביסט שאני, כתבתי את הספר הזה".

בראונשטיין מדגיש: "חשוב מאוד לא לטעות – למרות שזה מחזמר והוא הומוריסטי, הוא מכיל עובדות מוצקות על חייו של ערפאת ועל הסובבים אותו, ומעל הכל – הוא הספר הראשון בהיסטוריה – הן בארץ, הן בעולם – שעוסק באופן ישיר וגלוי בהומוסקסואליות שערפאת הסתיר בכל דרך אפשרית במהלך כל חייו, ובעיניי זה אקטיביזם ספרותי לא פחות מאשר להשתתף בהפגנה למען נישואים גאים או להצטלם כשאני מחזיק ביד – בגאווה וללא פחד – את דגל הגאווה בתוך גבולות מדינה שיש בה בחוק עונש מוות ליחסים הומוסקסואליים, בדיוק כפי שעשיתי לאחרונה במסעי לדובאי ולאבו דאבי".

 

 

דורון בראונשטיין הוא אמן דאדא רב-תחומי, שבספריו הוא פורץ דרך וכותב על נושאים שנחשבו לטאבו. מחזותיו הוצגו בניו יורק ושם הציג גם תערוכות ומופעי פרפורמנס.

"ערפאת – המחזמר" ספר אלקטרוני: 35 שקל. להשיג בביבוקס ובאתר עברית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »
צרכנות

הכירו את המוצרים של חברת פולקו

  חברת פולקו היא אחת החברות הגדולות, הבולטות והטובות ביותר בארץ בתחום הציוד הסיעודי. החברה פועלת כבר במשך שנים לאספקת ציוד סיעודי מהשורה הראשונה למגוון

קרא עוד »