ספריו של יובל ששון. צילום: באדיבות יובל ששון

"המגדל" ראיון עם הסופר יובל ששון

"מה זה לחיות במגדל? לקחו מושב ובנו אותו לגובה". ספרו השביעי של יובל ששון, 'המגדל', מתאר איך זה לחיות במגדל בנוף עירוני ואיך זה משפיע על החיים

יובל ששון, איש תיאטרון, סופר ואמן המתגורר עם משפחתו בגבעתיים הוציא כעת את ספרו השביעי, "המגדל".

על מה הספר?
"הספר הזה נולד כתוצאה מהקושי שלי לקבל את המעבר למגדל מגורים. באנו לכאן כי היינו צריכים לעבור דירה, וזו היתה הדירה הכי טובה שמצאנו והיא באמת דירה טובה, אבל לא הבנו את המשמעות של לגור במגדל. לא הבנו את הניתוק, את הרעש שמסביב ואת המשמעות של החיים האלה .

מה זה הניתוק הזה?
"הדרך היחידה לגור במגדל ולייצר שקט ונועם זה לסגור הכל. אבל ברגע שפותחים חלון אז שומעים את הרעש של נתיבי איילון. לגור בתל אביב משמע להיות חלק מהרחוב וההמולה, כאן במגדל אנחנו מנותקים מההתרחשות, זה שונה".

 

עטיפת הספר "המגדל"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

איפה המלחמה פגשה אתכם?
"המלחמה פגשה אותנו כמו את כולם ביום שבת בבוקר. היום הראשון היה מאוד קשה, ביום השני למלחמה כבר פרסמתי מחרוזת שירים שמתעסקת סיום השני למלחמה. המלחמה בעיקר חיזקה אצלי את ההרגשה שהמדינה שלנו הולכת כמו עדר שאין לו רועה, ככה המדינה שלנו מתנהלת, אף אחד לא לוקח אחריות, אף אחד לא מוביל. נלחמים. המטרות שנקבעו הן כאלה שלא ניתן להשיג אותן".

מוזמנים להשקה:
חמישי 18.1.24 ערבי נחל 5 בשעה 20:00

לסרטון הוידאו: 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »