הסופר אלי עמיר בשוק מחנה יהודה, צילום יח"צ

הקרנת בכורה לסרט הדוקומנטרי על אלי עמיר

הקרנת בכורה חגיגית לסרט הדוקומנטרי "בשליחות המילים" של הבמאי עמרי ליאור על חייו ופועלו של הסופר אלי עמיר תתקיים ביום שלישי 13.9 במרכז מורשת יהדות בבל באור יהודה

הקרנת בכורה חגיגית לסרט הדוקומנטרי "בשליחות המילים" של הבמאי עמרי ליאור על חייו ופועלו של הסופר אלי עמיר תתקיים ביום שלישי 13.9 בשעה 19:00 במרכז מורשת יהדות בבל, שדרות מרדכי בן-פורת 83, אור-יהודה. האירוע יתקיים בנוכחות הסופר אלי עמיר. לאחר ההקרנה החגיגית יתקיימו שיח קצר עם יוצר הסרט עמרי ליאור וקבלת פנים חגיגית.

היוצר עמרי ליאור בחר בקיבוץ משמר העמק, שבו התמודד אלי עמיר, כעולה חדש עם לעג וגזענות, כנקודת עוגן לסרטו הדוקומנטרי "בשליחות המילים" העוקב אחר נקודות ציון חשובות בהתפתחותו של אלי עמיר, סופר ישראלי עטור הצלחות ופרסים – כאדם, מחנך, סופר מצליח, חלוץ ציוני, מגשר ואיש משפחה. כל זאת תוך שזירת יצירתו הספרותית במארג נקודות ציון בחייו. בסרט משולבים קטעי ארכיון נדירים מעיראק בה נולד וגדל עד גיל 12 – באדיבות מרכז מורשת יהדות בבל, שמתכבד בבכורת הסרט.

הבמאי עמרי ליאור, צילום: יח"צ

אלי עמיר, שעלה מבגדד בגיל 12, הוא סופר מוערך ומצליח ועטור פרסים. ספריו תורגמו לשפות רבות, כולל השפה הערבית. עמרי ליאור הוא יוצר סרטים עצמאי המשלב בין שתי אהבותיו – הקולנוע והספרות ומייצר סרטים תיעודיים על סופרים ומשוררים במסגרת הסדרה שיצר – "בנוף המילים". סרטיו  מוצגים ברחבי העולם.

"שמחנו להיענות לפנייתו של עמרי ליאור ולתרום את חלקנו בהכנת סרט חשוב זה", אומרת עליזה דיין חממה, מנכ"לית מרכז מורשת יהדות בבל. "הסופר הנפלא אלי עמיר הוא בן בית אצלנו ומכהן כחבר בוועד המנהל של המרכז. עמיר בכתיבתו המרגשת, מפליא להביא לקוראיו ברחבי העולם, את המראות והניחוחות של הרחוב היהודי בבגדד ואת קשיי העלייה והקליטה של יהודי עיראק בארץ. הסרט נוגע בנושא חשוב זה שבו אנו עוסקים באופן יומיומי במרכז מורשת יהדות בבל".

מחיר כרטיס לחברי המרכז: 35 שקל, מחיר לאורחים: 40 שקל.
להרשמה: טל'\וואטסאפ: 03-5339278-9
babylon@bjhc.org.il

הסופר אלי עמיר בקיבוץ משמר העמק, צילום: יח"צ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »