כרזת האירוע "סיפור צבע וטבע" שיתקיים בשבת 9.4 בכפר סבא, צילום: יח"צ

"סיפור צבע וטבע" במסגרת "בית פתוח לפסח" בכפר סבא

צביקה שקדי, המוציא לאור ספר ילדים טיפולי בשם "המסע של רודי הסנאי", ישתתף עם נטי בוארון באירוע שיתקיים בשבת 9.4 החל מהשעה 17:30 בבית הציירת מיכל זינגר מכפר סבא

צביקה שקדי, עובד סוציאלי ומטפל מזה 25 שנה, ישתתף באירוע "סיפור צבע וטבע" שיתקיים בשבת הקרובה 9.4 החל מהשעה 17:30 בביתה של האומנית והציירת מיכל זינגר ברחוב הגרא 11, דירה 3, בכפר סבא. באירוע, המתקיים במסגרת "בית פתוח" בכפר סבא, יימכר "המסע של רודי הסנאי", ספר ילדים טיפולי שאותו כתב צביקה שקדי ומיועד לילדים בגילי טרום חובה עד 11. במרכז עלילת הספר נמצא רודי, סנאי צעיר עם בעיות בערך העצמי שלו. לא משנה עד כמה הסביבה מפרגנת ואומרת לו מילים טובות, הוא שקוע במחשבות שליליות על עצמו.

כמו כן, יימכרו באירוע "סיפור צבע וטבע" איורים וציורים מודפסים, תמונות לילדים, אבנים וקליפות עצים מצוירות שעליהן ציירה מיכל זינגר, ועציצים מצוירים וחמסות שעליהם ציירה נטי בוארון.

שקדי היה במשך שנים רבות בטיפולים רגשיים בעקבות מות אביו במהלך פעילות מבצעית בלבנון לפני 38 שנה, כשצביקה היה בן 11 בלבד. "במשך השנים למדתי לתת לעצמי את הכוחות במקום להרגיש קורבן ולחפש מצילים מבחוץ. ה'אני הבוגר' עוטף את ה'אני הילדי', וכך בעצם אני מנחם את עצמי", אומר שקדי המדבר באופן גלוי על התמודדותו היום יומיות עם הדיכאון. "החיים שלי מאוד מורכבים כי אף פעם אני לא יודע מתי ירים הדיכאון את ראשו ויצניח אותי למטה. זה בא בתקופות ובזמנים לא קבועים. אני מתחיל להרגיש פיזית טשטוש ועייפות, ואז מזדחלות מחשבות שליליות ולמלא אותי. אחריהן באה גם עצבנות המשודרת החוצה, ואז ממש קשה להיות איתי. אז, לקינוח, מגיעה התחושה שאין טעם או משמעות לדבר בחיי".

מדוע החלטת להוציא לאור דווקא ספר ילדים טיפולי?
"אני מאמין בשיח עם הילדים ובער לי להעביר מסר, שיגיע לכמה שיותר אוזניים צעירות ופגיעות. עם השנים למדתי להתחבר לילד שבי, להקשיב לו ולחמול עליו, על כל החלקים הפגיעים שבי. באופן טבעי, כשאני אבא וחווה דרך ילדיי את ילדותי השנייה, רציתי להעביר להם דרך הספר את המסרים החשובים לי. בהקדשה של הספר כתבתי שהוא מוקדש לכל הילדים בנפשם ובגופם שאיבדו את הדרך לליבם. הספר מיועד גם לילדים במעברים או בבידודים מתמשכים בעקבות הקורונה, שאיבדו את הקשר לעצמם וכבר לא זוכרים מה הם אוהבים או רוצים. הספר יכול להיקרא בחדר טיפולים ואף לשמש לעבודה טיפולית על הרגשות הקשים ועל חוסר האהבה העצמית. הייתי רוצה שהספר יפתח את הלב לקורא, יכניס קצת נחמה ואור ברגעים הקשים ואף ישמש כלי עבודה לרגעים שבהם האדם שוכח מיהו".

לאור העובדה שספרו החדש של צביקה שקדי מכיל מסרים חשובים של ריפוי ונחמה, בעיקר בתקופה מאתגרת כזאת הכוללת הרבה בלבול וחוסר יציבות, הוא החליט להוציא לאור גם בגרסת שמע. "חשוב לי מאוד שגם ילדים שעדיין לא קוראים יהנו ממנו. בהמשך אני רוצה להפוך אותו להצגה לילדים עם שירים ומוזיקה, וגם מתכוון לתרגם אותו לערבית ולאנגלית. זו יצירה שאני מאמין בה מאוד והיא מבטאת את הפנים שלי בצורה עמוקה מאוד. בחנות האינטרנטית שפתחתי אני מציע למכירה גם אביזרי אומנות כמו אבנים מאוירות של המאיירת מיכל זינגר, שאיירה את האיורים הנפלאים בספר. אני מזמין את כולם להכיר את רודי הסנאי ולצאת יחד אתו למסע הפנימי, כי רודי נמצא בכולנו".

ספר הילדים "המסע של רודי הסנאי" מאת צביקה שקדי, צילום: יח"צ

לדף הספר "המסע של רודי הסנאי" באתר "מי סופר":
https://misofer.co.il/books/b245_hamassashelrudihasnahi/

לדף הספר "המסע של רודי הסנאי":
www.rody.org.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »
צרכנות

הכירו את המוצרים של חברת פולקו

  חברת פולקו היא אחת החברות הגדולות, הבולטות והטובות ביותר בארץ בתחום הציוד הסיעודי. החברה פועלת כבר במשך שנים לאספקת ציוד סיעודי מהשורה הראשונה למגוון

קרא עוד »