ההצגה "תיקונים", צילום: איתי לבינסון

מרכז מורשת יהדות בבל מציג את ההצגה הרב תחומית "תיקונים"

ההצגה ברב תחומית עם שחקנית וארבעה נגנים תוצג לרגל יום היציאה והגירוש המצוין מדי שנה ב-29.11 במרכז מורשת יהדות בבל

ההצגה הרב תחומית "תיקונים", תיאטרון מוזיקלי עם שחקנית וארבעה נגנים, תוצג ביום שלישי 28.11 בשעה 19:00 לרגל יום היציאה והגירוש המצוין מדי שנה ב-29.11 במרכז מורשת יהדות בבל. משחק ויצירה: לימור יצחייק, בימוי: חנה ואזנה גרינוולד, כתיבה: עדן אוליאל, צילומים: איתי לבינסון, ניהול מוסיקלי: יאיר דלאל, עוד:  מקס שצ'דרוביצקי, קאנון: שראל הכהן, חלילים: שוהם גבאי, תופים: אבי אגבבה.

"סבתא מזל שלי הייתה תופרת, בתקופה בה לאלמנה, לא היה סיכוי. ככה היא פרנסה לבד חמישה ילדים. מתוך הזיכרונות והגעגוע, וביחד עם נגני הצ'לרי, נרקמת הצגה מיוחדת במינה. מסע מוזיקלי מרגש ומצחיק בין בגדד לישראל, המעורר געגוע לריחות, לטעמים ולימים ההם, כשלא היה כלום, אבל היה הכל".

ההצגה "תיקונים", צילום: איתי לבינסון

ההצגה הרב תחומית "תיקונים" נוצרה על פי סיפורה האישי של השחקנית לימור יצחייק. ההצגה מספרת את סיפור העלייה/הגירה של סבתא מזל מעיראק לישראל מנקודת מבטה של נכדתה, לימור. ההצגה נעה בין הסיפורים של הסבתא, לסיפוריה של לימור, לסיפורים של החיים בארץ: בין הילדה שהייתה לבין הליצנית שהיא כיום.

"זוהי יצירה אותנטית וייחודית של יוצרת בת דור ההמשך. חשוב לנו מאוד לתת לה במה דווקא במרכז שלנו, ודווקא כעת כשאמות הסיפים רועדים אצל כולם", אומרת עליזה דיין חממה, מנכ"לית מרכז מורשת יהדות בבל, "אנחנו משתוקקים לחזור לפעילות בצל שגרת המלחמה והמתח שאנחנו חווים כעת. יש מוסיקה, יש תוכן, יש מקלט ואנחנו רוצים לחבק שוב את הקהל שלנו".

לאחר ההצגה יתקיים רב שיח עם היוצרות.

מרכז מורשת יהדות בבל
שדרות מרדכי בן פורת 83, אור יהודה,
מחיר: לחבר – 35 ₪ | לאורח 40 ₪.
כרטיסים: טל/ווטסאפ: 03-5339278 שלוחה 8 מייל: Babylon@bjhc.org.il
רכישה אונליין: https://bjhc.smarticket.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »