אלון הררי, צילום: יוסי צבקר

"משפחתי בהתחלה לא ידעה איך לאכול את זה כי אני מבית תימני"

הזמר אלון הררי (קונטרה-טנור), שבימים אלו משתתף בקונצרט פניני בארוק 2021 של התזמורת הקאמרית הישראלית, מספר כיצד נדבק בחיידק המוסיקה הקלאסית

"שרתי אופרה מגיל מאוד צעיר, כבר מגיל 8 או 9 במקהלת ילדים. כבר אז מנצחת המקהלות, אילת יונגר, אמרה להוריי: 'הילד שלך יהיה זמר!'. מסתבר שתמיד חיידק המוסיקה והשירה היה בדמי , אבל בגיל 17 התחלתי לשמוע מוסיקה קלאסית, ואז באמת החיידק תפס אותי חזק ומאז לא שמעתי שום דבר אחר. אותי משכו הסיפורים, הדרמות, המוזיקה, המוזיקה ועוד פעם המוזיקה. משפחתי בהתחלה לא ידעה איך לאכול את זה בכלל כי אני בא מבית תימני והם לא היו כל כך חשופים לתרבות הזאת, אבל עם הזמן הם התחילו לאהוב את המוזיקה וכיום כבר יש אופרות שהם ממש אוהבים לראות".

כך אומר הזמר אלון הררי (קונטרה-טנור), שבימים אלו משתתף בקונצרט פניני בארוק 2021 של התזמורת הקאמרית הישראלית בניצוחו של אריאל צוקרמן. סיפורו של הררי הוא יוצא דופן. הוא סיים בהצטיינות את לימודי התואר הראשון והשני בבית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן מהטה באוניברסיטת תל אביב. הוא זוכה מלגות אמריקה ישראל, מלגות בית הספר ע"ש בוכמן-מהטה ומלגת הצטיינות לתואר שני ע"ש קולטון.

הוא היה חבר בסטודיו של האופרה הישראלית לשנים 2008-2007, זכה בפרס ראשון בתחרויות האקדמיה במחלקת הזמרה, זוכה פרס "התגלית הצעירה" בתחרות ע"ש הילדה צאדק שנערכה בוינה, אוסטריה, הקליט עם חברת ההקלטות העולמית "בריליאנט קלאסיקס" את האופרה "אפולו והיקינטון" של מוצרט בניצוחו של ניקול מאט.

הררי הגיע לשלבי הגמר של תחרויות יוקרתיות רבות ובהן: "תחרויות האביב" הישראלית, תחרות הזמרה היוקרתית "פרנ'צסקו וינאס" בברצלונה, ספרד, והגיע לגמר של התחרות הבינלאומית "מוסיקה סאקרה" ברומא, והופיע בשידור ישיר בינלאומי בערוץ הוותיקן.

אלון הוא זמר אורטוריות מבוקש ומופיע עם מיטב האולמות והפסטיבלים כגון: פסטיבל האופרה במצדה, הפילהרמונית של וורשה, חבר קבוע באנסמבל "בארוק וורק המבורג" בהמבורג גרמניה, הופיע עם תזמורת ומקהלת הרדיו של קלן. הוא מופיע בבתי אופרה כגון: האופרה הישראלית, האופרה הלאומית של ליטא, האופרה הלאומית של פינלנד, בית האופרה של דורטמונד, בית האופרה של מינסטר, פסטיבל הנדל בהאלה, פסטיבל האופרה במקאו, סין, ועוד.

הררי, הקונצרט עם הפילהרמונית הוא כיבוש שיא מבחינתך?
"טרם הופעתי עם הפילהרמונית, אבל זה בהחלט שיא בשבילי. יש לי שני חלומות בגדול: לשיר את האופרה 'יוליוס קיסר במצרים' על רקע הפירמידות במצרים. זו תהיה בהחלט התגשמות חלום. ומכיוון שיש לי בבית שני ילדים קטנים, אז החלום האמיתי שלי הוא לישון".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »