אכזיב
אכזיב. צילום: נטלי פורטי

להתאהב בצפון: ביקור בשמורת הטבע אכזיב

מפרצי ים כחולים ונקרות סלע, רכסי כורכר וצמחים נדירים, אתרי הטלה של צבי ים, שרידי עיר מקראית וחוף רחצה שנראה כמו בריכה – כל היופי הזה לא נמצא בחו"ל, אלא כאן אצלנו, בגליל המערבי. קוראים ליופי הפלאי הזה שמורת הטבע אכזיב, ללא ספק השמורה הכי יפה של רשות שמורות הטבע והגנים.

 

שכשוכיות טבעיות לילדים. צילום: נטלי פורטי

 

הגענו למקום במקרה, אבל אנחנו בוודאות נחזור. היינו בפגישת עבודה בגליל והתחשק לנו לסיים את היום החם במקום צונן. ההתלבטות הייתה בין הסחנה והכנרת בצד המזרחי לבין ראש הנקרה ואכזיב בצד המערבי. בסופו של דבר הפור נפל על המערב, בין השאר בזכות העובדה שמעולם לא ביקרנו בשמורת הטבע המופלאה הזו, שסקרנה אותי מאוד מאז הסרט "מדינת אכזיב – מקום של אהבה". למי שלא מכיר נספר שהסרט מתעד את סיפורו של אלי אביבי, נשיא "מדינת אכזיב", ממלחמת העצמאות ו"בריחת" הערבים – שאת אחד מכפריהם הנטושים, א-זיבּ, אלי החליט "לנכס" לו – דרך שנות הבוהמה העליזות. כמו אצל רפי נלסון בטאבה – גם כאן לא היה הפי הנד, אבל המקום היה ונשאר גן עדן עלי אדמות.

 

 

בגן לאומי אכזיב עומדים לרשות המבקרים שטחי פיקניק וקמפינג רחבי ידיים (כ-25 דונמים), ויש בו, גם חוף ים מוסדר לרחצה. אפשר לעשות כאן קמפינג באתר מסודר, עם מקלחות ומזנון. יש גם אזור VIP עם מחירים סבירים בהחלט. אנחנו נבדוק את המקום שוב וממש בקרוב.

 

אכזיב. צילום פלאש 1
חוף הים באכזיב. צילום: נטלי פורטי

 

מה יש לעשות באזור? לקפוץ לראש הנקרה. הגן כולל את חלקו המערבי של רכס הסולם, מחוף הים ועד רום 130 מ' מעל פני הים. בתחום הגן הלאומי נמצאות הנקרות המפורסמות של ראש הנקרה והמערות התת-ימיות, יצירתם של גלי הים המכים בסלע הגיר לאורך עשרות מטרים – תופעת טבע מיוחדת בישראל. בתחום הגן הלאומי פועל אתר ראש הנקרה, ובו רכבל היורד לנקרות, מיצג אור-קולי במנהרת הרכבת ורכבת קרונות תיירותית הנוסעת בין ראש הנקרה לגן הלאומי אכזיב.

שעות פעילות

בימים א' – ה' ושבת: 17:00 – 08:00 בימי שישי וערבי חג: 16:00 – 08:0

טלפון: 04-9823263

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »