אלדד בוברוביץ. צילום: רפאל בן משה

על המחט עם אלדד בוברוביץ: הסינגל של קותימאן COPASAVANA

מדור המוזיקה של "יוצאים קבוע", מתחדש באלדד בוברוביץ. מעצב אתרים למוזיקאים, כותב, חולה מוזיקה ואספן תקליטים כפייתי. 

המוזיקאי והמפיק הישראלי, אופיר קותיאל הידוע גם כקותי וקותימן, יוצר מוזיקת רגאיי-פאנק-אפרוביט-פסיכדלית-אלקטרונית. על פי רוב קותי, יוצר מיקס מוזיקלי ממפגשים עם מוזיקאים מקומיים במחוזות העולם השלישי ומוסיף על חומרי הגלם שהוא מקליט שם (וגם מצלם) מעטפת מוזיקלית שלו.

קותי יצא בזמנו למסע בטנזניה, מולדת הקצב והגרוב (בשיתוף "ספארי קומפני"), חמוש במכשירי הקלטה וסקרנות לביקור ראשון בערש התרבות האנושית.

בסינגל החדש, copasavana, הוא מביא את כל המראות, הצבעים והצלילים שספג בביקור הזה בשנת 2014. שומעים את ההשפעות הללו בהקלטות שערך שם, שהתלכדו לכדי חוויה רוחנית ומוזיקלית לאלבום בשם "וואצ'יגה" על שם בני השבט איתם נפגש והקליט במסע המיוחד הזה.

המוזיקה נעה במעגליות חוזרת של גרוב תופים שבטיים, עליהם הלביש בכישרון ויופי רב מצעי סינטי פסיכדליים וכלי נשיפה שלטעמי יוצרים ניגוד חזק ומתח וזה מרתק. בדומה לארבעת אלבומיו הקודמים, גם האלבום החדש "וואצ'יגה" ייצא במהדורות וויניל מצומצמות ובדיסק, וההשקה צפויה להיות ב-19.7.

מבחינתי, יש בהחלט למה לחכות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

עושה גלים בין הדפים

השבוע נסקור סדרת ספרים לנוער שנועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות, ספר ילדים המלמד על ערכים טובים לחיים באמצעות דמות חמודה של

קרא עוד »
ראשי

יצירתיות נשית בהוצאה אחת

שלושה ספרים חדשים של סופרות יצאו לאור בימים אלו בהוצאת טוטם של הסופרת והעורכת לילי פרי: "על בהונות הנפש" מאת ענת לויט, "אני, חבקוק" מאת

קרא עוד »