שוק ארבעת המינים בירושלים צילום ראובן לייטוש
שוק ארבעת המינים בירושלים צילום ראובן לייטוש

שוק ארבעת המינים בירושלים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
אירוע בבירה שממש לא כדאי לפספס הוא שוק ארבע המינים הססגוני, המתחיל למחרת יום כיפור, ומתקיים בכיכר ולירו בשוק מחנה יהודה מזה כ-24 שנים, בסיוע עיריית ירושלים.
בשוק פועלים כ-50 דוכנים המוכרים את ארבעת המינים בבודדים ובסטים, לפי עדות וזנים, אמונות ומנהגים:
התימנים והספרדים מתהדרים באתרוגים ולולבים גדולים, האשכנזים אוהבים את אתרוגי חב"ד שהם בגודל לימון ממוצע, יש לולבים גדולים וסגורים, לעומת לולבים האהובים על חסידויות ספציפיות שהם כבר פתוחים במעמד הרכישה.
ההדסים הנחשבים מהודרים במיוחד  מגיעים עם משפחת נגר, משפחת חקלאים מראש העין, דור שלישי של מגדלי הדסים, והם מזן צפתי מיוחד (מהעיר צפת) מגיעים עטופים בבדים לחים, ומונחים ב"עבודת יד" בכלים עם מים ומהם המהדרים בוחרים ידנית את השלושה המועדפים עליהם. 
בשוק יש גם מומחים גדולים, המתמחים בתוצרת מהודרת ומיוחדת, ביניהם גם אתרוגים הנמכרים במאות שקלים, חלקם מיובאים ממחוז קלבריה באיטליה וממרוקו.
בשוק ניתן למצוא גם את לולבי בית שאן הנקטפים ידנית ונבחרים אחד אחד ע"י החקלאי, ואת גדולי סוחרי האתרוגים המשובחים במיוחד:  ביניהם הרב משה אדרעי "מלך האתרוגים" (אתרוגי חב"ד שגם מיוצאים לחו"ל) הנבדקים אחד אחד בזכוכית מגדלת ע"י הרוכשים החרדים.
הרב אדרעי, כמו שאר הסוחרים בשוק, מגיע בבוקר מוקדם, וכבר אז מחכים לו הרוכשים בשקיקה.
מי שלא ראה את "בורסת האתרוגים" בשוק ארבעת המינים בירושלים לא ראה מעולם מסחר מלא אקשן אפילו יותר מהוול סטריט בניו יורק.
בשוק ארבעת המינים הזה, להבדיל משווקים אחרים בעיר ובארץ, ניתן לראות את כולם: חרדים וחילונים, נשים וגברים, מקומיים ותיירים, תלמידי בתי הספר המגיעים ללמוד על ארבעת המינים ועוד ועוד.
 
17-20.9.21, י"א-י"ד תשרי, תשפ"ב, בשעות 9:00-23:00, שישי וערב חג 9:00- שעה לפני כניסת השבת, חג, מוצ״ש שעה אחרי צאת השבת-24:00
הכניסה חינם
פרטים נוספים: באתר עיריית ירושלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

גיימס בונד 2021 דניאל קרייג לשעוני אומגה צילום יחצ חול
תרבות

מה השעה בונד?

השעון החדש של ג'יימס בונד מבית אומגה ייחשף במקביל להשקת הסרט החדש "לא זמן למות". ישראל תהיה המדינה השנייה בעולם שתקרין את הסרט לקהל הרחב,

קרא עוד »
אירוע הקרנת סרט דוקומנטרי במוזיאון נחום גוטמן צילום מאי עבאדי גרבלר
תרבות

לשתוק מעט ביחד

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, מזמין את הקהל הרחב להקרנת הסרט הדוקומנטרי: "איך אומרות שתיקה". הסרט בבימויה של שיר ניומן זכה בפרס הביכורים בפסטיבל דוקאביב ועלה

קרא עוד »