פעילות של אנשי הים התיכון, צילום: יח"צ

ממשלת שינוי גם לים התיכון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

יום האוקיינוסים הבינלאומי, בסימן ההכרזה על שתי שמורות ימיות בחיפה ואכזיב, יצוין השנה על ידי אנשי הים התיכון באירועים שיתקיימו ביום שישי 4.6 ובשבתות 5.6 ו-12.6

ביום שלישי 8.6 יתקיים ברחבי העולם יום האוקיינוסים הבינלאומי, הנותן הזדמנות לאנשים לכבד את האוקיינוסים ומזכיר שחשוב והכרחי לשמור על הים המספק לנו אינספור משאבים. האוקיינוסים ממלאים תפקיד מרכזי במערכת האקלים ובאקולוגיה של כדור הארץ. להתחממות המואצת של האוקיינוסים בשנים האחרונות יש השפעות קשות על בעלי חיים ימיים ועל כל הסביבה.

מייקל רפאל, רכז ארצי של "אנשי הים התיכון", מארגון אנו: "הים והאוקיינוסים במצב קריטי שמדרדר מיום ליום. אם לא נתחיל באופן מיידי לפעול עם תוכנית אוניברסלית לשיקום האוקיינוסים, ולא רק בהיבט האקלימי, אלא גם  נגד זיהום, קידוחים וכו', אנו נמצא עצמנו מהר מאוד מול הכחדה של כל המינים".

השנה יציינו אנשי הים התיכון את יום האוקיינוסים, בסימן ההכרזה על שתי שמורות ימיות חדשות: באכזיב ובחיפה, ובתקווה להקמת שמורות ימיות נוספות לאורך החופים.

צילום באדיבות "אנשי הים התיכון"

ביום שישי, 4.6, בין השעות 19:00-15:00, יקיימו בחוף ניצנים קהילת דרום של אנשי הים התיכון ודלפיס יום שכולו לגוף לנפש ולים: יוגה, עמדת התנסות בגלישה, הדרכות וסיורים להיכרות הסביבה הימית, סדנאות יצירה, איפור פנים, מתחם בנות ים ודולפינים ועוד.

לפרטים:  https://bit.ly/3fSWc0o.

ביום שבת 5.6, בין השעות 19:00-12:00, יחגגו קהילת חוף כרמל של  אנשי הים התיכון וצלול בשמורת דור – הבונים את יום האוקיינוסים בשיתוף רשות טבע והגנים – אירוע "מחזירים אהבה לים": משחקים, סיורים, יוגה, הדרכות, ועוד.

לפרטים: https://bit.ly/3uAqGcM

ביום שבת 12.6, בין השעות 19:00-10:30, יקיימו קהילה ימית ראש כרמל בשיתוף החברה להגנת הטבע והמוזיאון ימי לאומי אירוע בחוף שקמונה ובמוזיאון שיכלול: הרצאות וסדנאות בנושאי ים מגוונים: כרישים, צבים, שמירה על הים, סיורים להכרת אוצר חיפאי-גן לאומי ושמורה ימית שקמונה, תערוכה פעילה בנושא ים, סדנת הכנת יצורי ים מחומרים ממוחזרים ועוד.

לפרטים: https://bit.ly/3c8ngYq

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות