אירית דגמי צילום מאירה גוראי רז
אירית דגמי צילום מאירה גוראי רז

100 מיליון שקל בייבי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

"הבית לסולידריות חברתית" מיסודם של ענת ואמנון שעשוע, חילק לאחרונה 100 מיליון שקל ליזמים ועסקים קטנים בתחילת דרכם שנפגעו כתוצאה מהמשבר. בין העסקים שנהנו ממענק של 30 עד 50 אלף שקל היו רפי אדמוני בעל שווארמה בגוש עציון, לאון לוין, הידרותרפיסט ומטפל ווטסו ואירית דגמי שמייצרת עגילים. שלושתם היו אורחים השבוע בתכנית "הקול טוב" ברדיו סול, שגם היא – גילוי נאות – הייתה חלק מהמיזם החברתי הכי חשוב שהיה כאן בשנים האחרונות.

"WE-19 הוקם על מנת לשמור את הרוח היזמית הישראלית, להפיח תקווה בעסקים שנולדו לתוך מגפת הקורונה ולהעניק להם הזדמנות מחודשת להצמיח את עסקיהם, חרף כל הקשיים", הסבירו בתכנית היזמיות עדי אטון וענבר שעשוע.

 

צפו בראיון ברדיו 

השיטה של WE-19 התבססה על אלגוריתם של 'בחירת עמיתים', שאפשר לעסקים המשתתפים במיזם לבחור איזה עסק מתאים למענק הצמיחה, על בסיס הצגת הסיפור של העסק וצרכיו.

העסק "העגילים של אירית דגמי" הוקם בינואר 2019. "לא הייתי בכיוון של הקמת עסק עצמאי בגיל 67", אומרת דגמי. "אני מגדירה את זה בדומה ל'הריון לא רצוי' שמוליד את הילד הכי מוצלח. בדיוק ככה קרה לי. פוסט אחד בפייסבוק בו סיפרתי שאני מחוברת לצורת העגילים הזו וכל חברותיי עונדות אותם, גרם לנשים לשאול אם אני מוכרת? אמרתי כן! התחלתי לשלוח ולקבל כסף לחשבון הבנק נלחצתי והלכתי לפתוח תיק עוסק פטור במוסדות.
אחרי שבעה חודשים הפכתי לעוסקת מורשה והשאר היסטוריה".

 

העגילים של אירית צילום אירית דגמי
העגילים של אירית צילום אירית דגמי

 

כיום אירית בעלת חנות און ליין באתר. לדבריה, היא מתחזקת הכל לבד, עורכת את כל החומרים וכותבת בעצמה, כולל סרטונים. לפני שנה, ב"דרום אדום", התחילה לארח קבוצות נשים (בעיקר) בביתה שבכוכב מיכאל ל"סיפורים ועגילים".

 

הבריכה שבה מטפל ליאון צילום יחצ
הבריכה שבה מטפל ליאון צילום יחצ

 

לאון לוין הוא הידרותרפיסט ומטפל ווטסו מאשקלון, מוסמך בוגר בית ספר לרפואה משלימה במכללת גבעת וושינגטון. יש לו ניסיון של שבע שנים בתחום ההידרותרפיה ילדים בעלי צרכים מיוחדים, הדרכת שחייה לילדים, הדרכת שחיית תינוקות .

"בקליניקה במים אנחנו מטפלים במגוון ילדים בטיפול הידרותרפיה, מילדים עם בעיות קשב ADD, בעיות קשב וריכוז והיפראקטיביות ADHD, אוטיזם PDD, ילדים עם קושי רגשי, עיכוב התפתחותי, קושי בוויסות חושי, חולשה בחגורת הכתפיים, ילדים עם בעיות נשימה, אסטמה, נוקשות יתר, היפוטוניה (חולשת שרירים), פחד מים ועוד", הוא אומר.
רפי אדמוני, בעל שווארמה בגוש עציון, אמר כי המיזם הציל את העסק שלו. "בזכות האנשים הטובים האלה יכולתי לקנות ציוד ולהשקיע בעסק", הוא אומר. "היה מאוד קשה בקורונה, ואחר כך במלחמה. לא פשוט להיות בעל עסק אבל טוב שיש מיזמים כאלה שעושים את מה שהמדינה צריכה לעשות – לתת מכל הלב, בלי בירוקרטיה ובלי חשבון".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות