יצירת אמנות של האומן סטיבן הו, צילום: יח"צ

תערוכה לאומן סטיבן הו בגלריה ArtMarket בתל אביב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בתערוכה "צבע הוא מרכיב – "COLOR IS ELEMENT" מנכיח האומן סטיבן הו את עוצמתו הוויזואליות של הנוף בקווים, בצורות בתבנית וצבע, על מנת למצות את ההרמוניה וההפשטה הטהורה של הדימויים האייקונים

האומן סטיבן הו מציג בימים אלו תערוכת יחיד בגלריה ArtMarket ברחוב התערוכה 3 בתל אביב את התערוכה אוצר יוחנן הרסון.

נוף מהו? נוף הוא מראה בעל עוצמה דינמית, חיזיון שאינו סטטי. זהו למעשה אירוע יותר מאשר מחזה. סטיבן הו רואה ומנכיח את עוצמתו הוויזואליות של הנוף בקווים, בצורות בתבנית וצבע. תפיסתו היא ניסיון למצות את ההרמוניה וההפשטה הטהורה של הדימויים האייקונים. אמנם גישתו דומה לגישתה של הפופ -ארט אך עם מידה של התרסה.

 

האומן סטיבן הו, צילום: יח"צ

 

הדמותיות האייקוניות והדימויים העירוניים של הפופ-ארט משמשים אותו לתאר את המורשת התרבותית שלנו. התוצאה היא הצהרות חזותיות שמאתגרות את התפיסה שלנו ואת מערך הדימויים התרבותי. הו עובד על הנופים שלו באופן דומה. גישתו לנוף היא ישירה, והוא מפרש את הטבע כמשאב תרבותי. הוא מאתגר את התפיסה שלנו את חווית הטבע ומתרגם את ההשפעה החזותית של הנוף עלינו לתבניות של קו, צבע, מקצבים, קונטרסט בין גוונים, טונים וחצאי טונים עד לדרגות הרוויה של הגוונים.

הציורים של הו ובמיוחד העבודות הגדולות מציעות אפקט תלת מימד עם מקצב המשתנה עם הצופה בחולפו על פני הציור. השינויים הם שינויים עדינים שנצפים מזוויות שונות של העבודה. ההתבוננות בעבודותיו היא מדיטטיבית ומרגיעה. יחד אם זאת מלאת אור, תנועה ושובה בהדרה.

יצירת אמנות של האומן סטיבן הו, צילום: יח"צ

 

סטיבן הו הוא אמן של צבע וטכניקה. הקו שלו, עבודת הצבע הידנית החזרתיות והרטט כולם מושלמים. התבניות של הצבע מהפנטות ומעוררות השראה. הקומפוזיציות הם תיאורים גרפיים של נופים בה ההשטחה של נקודת המבט יוצרת עומק  עם צבע אור ומקצב. סטיבן הו: "אני חושב שציור הוא חלון לדמיון, ברגע שאתה מבין כל צבע והשינויים שחלים עליו בהשפעת הסביבה והמקצב, אני מוצא שהתבוננות מדיטטיבית מאפשרת  לזהות את השינויים בין הקווים של צבע. המקצב והסביבה הצבע והקו, משלימים ומנוגדים אחד לשני עד לנקודת האיזון ההרמוני ביניהם".

תערוכת היחיד של האומן סטיבן הו מוצגת בימים אלו בגלריה ArtMarket ברחוב התערוכה 3 בתל אביב.
שעות הביקור בגלריה:
א'-ה' 18:00-10:00,
ימי שישי : 14:00-09:00.

 

יצירת אמנות של האומן סטיבן הו, צילום: יח"צ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

אירוס המדבר צילום יוקה
טיולים ואטרקציות

אירוס המדבר: מלון מיוחד בלב המדבר

נווה מדבר פסטורלי המוקף באטרקציות ובנופים עוצרי נשימה – זו התחושה שמקבלים כשנופשים במלון אירוס המדבר בירוחם.  למי שלא מכיר נספר שמלון אירוס המדבר הוא

קרא עוד »
שי צוהר מנגב חומוס באינתי צילום יוקה
אוכל

החומוס הכי טוב בדרום

אם אתם באזוור ירוחם ומחפשים מקום טוב לאכול בו – אני ממליץ לכם להגיע לאינתי – חומוסייה, שמגישה חומוס טרי מחומרי גלם מעולים בתוצרת מקומית.

קרא עוד »
החתן והכלה צילום יוקה
חדשות

חתונת השנה בירוחם

חתונה מרגשת כזו לא נראתה הרבה זמן בירוחם. ישראל וחן נישאו בישיבה תיכונית אמי"ת בלבב שלם ירוחם בליווי מאה אורחים שעשו הרבה שמח. הכל התחיל

קרא עוד »