מספרי סיפורים גבעתיים צילום יוחנן הראל
מספרי סיפורים גבעתיים צילום יוחנן הראל

פסטיבל מספרי סיפורים נפתח בחגיגות 100 שנה לעיר גבעתיים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בתיאטרון גבעתיים נפתח השבוע פסטיבל מספרי סיפורים ה-28 בניהולו האמנותי של יוסי אלפי. הפסטיבל שיימשך עד מוצאי שמחת תורה (28.9) מציע כבכל שנה אלפי סיפורים, מאות משתתפים ועשרות אירועים לאורך חול המועד.

את אות הפתיחה של הפסטיבל נתנה ליא קניג, מלכת התיאטרון הישראלי ומוותיקות המשתתפות בפסטיבל בכל הזמנים, ששיתפה את הקהל בסיפור ההשתלבות שלה בישראל. לאחר מכן, התקיים מופע מרגש שחיבר בין יוסי אלפי לבין הגבעתרון עם שילוב של שירי א"י לצד שירים ופיוטים מהמקורות, כמו כן יורם טהרלב העלה את המופע החדש שלו "אתה נח בתנ"ך".

גולת הכותרת של ערב הפתיחה הייתה האירוע המיוחד לציון 100 שנה לעיר גבעתיים, העיר המארחת של הפסטיבל מיום היווסדו. את הערב שהתקיים באולם מלא עד אפס מקום, פתחה להקת הגבעתרון בביצוע בהפתעה, ולאחר מכן המקהלה המקומית "קולות גבעתיים" אליהם הצטרפה ילידת העיר חני נחמיאס. בערב הוקרנו סרטונים היסטוריים שסיפרו את סיפורה של העיר, והתקיים פאנל מיוחד בהשתתפות ראש העיר רן קוניק שחלק כמה מסיפוריו האישיים על העיר, לצד משתתפים ילידי/תושבי העיר בהם שופט ביהמ"ש העליון בדימוס אליקים רובינשטיין, העיתונאי רון בן ישי ועוד.

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק אמר במהלך הערב: "זה מרגש לשמוע היום את הסיפורים של פעם על גבעתיים ועוד מפי האנשים שהיו שם. זה רק מעצים את הסיפורים. גם לי יש סיפור ששמעתי מפי הסבא של דודה של מירי אלוני. הוא מספר שכשהוא הגיע לגיל 4, שלחו אותו הוריו שגרו בגבעת קוזלובסקי לגן בפועלי הרכבת, שזה מרחק גדול ויש בדרך גבעות ושטחים פתוחים. כשהוא הגיע לגיל 5 ביקשו ממנו הוריו ללוות ילד אחר בן 4 לגן, בתור מבוגר האחראי. זו גבעתיים ואלה היו החלוצים שהקימו ובנו את העיר. אני מתרגש ומצפה לזה שהעיר שלנו תחגוג 100 בשנה הבאה".

הפסטיבל ממשיך במלוא הכוח גם בימים הקרובים כאשר לקהל צפויים שלל אירועים מרתקים בהם האירוע לציון 60 שנה לאיכילוב, ערב לציון 80 שנה למחתרת בעירק (וחפלה עיראקית), מופעים של דודו פישר וננסי ברנדס, הטיש הגדול ורבקה מיכאלי, אירועי יידיש, לדינו, ליטאים ומרוקאים/תימנים, אירוע מחווה מרגש במיוחד לשחקן האהוב גבי עמרני, ועוד.

כרטיסים ניתן להשיג באתר "פשבר": pashbar.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות