המופע של שלומפי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

'שלומפי' הוא דמות לילדים שיצר השחקן שלומי קבסה. שלומי, יליד העיר יבנה שחקן עם ותק של 23 שנים בעולם הילדים.

את דרכו התחיל שלומי בצוותי הבידור באילת ובהמשך התמקד בעולם הפעלות הילדים באילת עד שמפגש עם טוביה צפיר הלא הוא 'סבא טוביה' הביא אותו למרכז הארץ. כאן הופיע כעשור (ועדיין) יחד עם סבא טוביה בהצגות כמו 'סבא טוביה – סיפורי התנ"ך, סבא טוביה – יום הולדת לגילי, טובי דובי, ממלכת טוביהו, שוליית הקוסם ועוד. וגם בסדרת הטלוויזיה 'טובי דובי' ששודרה בהופ.

במקביל להצגות והופעות יצר שלומי את הדמות של 'שלומפי' – האיש שגר בקצה הקשת בענן ותפקידו לשמור על כל הצבעים בעולם. שלומפי הוא חבר של כולם שאוהב ומכבד את כל החי, צומח ודומם בעולם ובמיוחד חברם הטוב של כל הילדים.

אחת המטרות העיקריות לפיתוח הדמות, היא ההבנה כי חינוך מתחיל כבר בראשית הדרך והחינוך לקבלת השונה והאחר הוא תנאי לקיום ראוי של חיים שיווניים ובריאים בקרב הילדים ובחברה בכלל.

שלומי מאמין שכולנו שונים אבל כולנו שווים שכל אחד הוא יחיד, נפלא ומיוחד ולא דומה לאף אחד ולכן אחת ממטרותיו היא להנגיש את העבודה שלו גם לילדים עם מוגבלות. הקליפ 'שיר הצבעים', לדוגמא, מונגש לשפת הסימנים. השירים של שלומפי מקפיצים וממכרים משמיעה ראשונה.

בעזרת 'שלומפי', שלומי פועל להעצמת הילדים והקניית המסר החשוב שכל אחד הוא יחיד, נפלא ומיוחד בדיוק כמו שהוא.

כיום, שלומי מפעיל חברה פרטית משלו 'שלומפי – קשת של חוויות' שמספקת חוגי העשרה לילדים בגני הילדים במסגרת פרוייקט תל"ן עירוניים. בחוגים האלה שלומי פועל בעזרת יכולות המשחק ,השירה והיכולות הקומיות שלו להעצים את הילדים, להקנות להם ביטחון לעמוד מול קהל ומול עצמם במראה. החוגים שלו מלווים תמיד במוסיקה מקפיצה שגורמת לכולם לזוז ולצחוק.

במסגרת עבודתו, מרבה שלומי להתנדב עבור אנשים מיעוטי יכולת וילדים בעיקר.

דוגמה אחת היא  המחלקה האונקולוגית של בית החולים דנה שם הוא מתנדב באופן קבוע ומשמח ילדים חולים בכל הגילאים בהומור השמור רק לו בלבד והוא לא עוצר שם. אחת לשבוע מתנדב שלומי בעמותת 'החברים של חוה' ששמה לעצמה למטרה לספק ארוחות וסלי מזון ל-200 משפחות מעוטות יכולת וקשישים בעיר חולון.

שלומי מביא את 'שלומפי' לאירועי יום הולדת ומסיבות לילדים, הרבה פעמים בהתנדבות מלאה כי לכל ילד מגיע לשמוח ללא קשר ליכולות הכספיות של הוריו.

שלומי שגדל בעיר יבנה, כבן בכור במשפחה מרובת ילדים (9 אחים ואחיות) וקשת יום שבה להורים לא תמיד היה זמן להקדיש לכל ילד בנפרד, נשא לא פעם בנטל גידול אחיו הקטנים במסירות ואהבה המיוחדים רק לו. כיום, האהבה והמסירות של שלומי לילדים לא עוצרת בשלושת ילדיו הפרטיים. הוא שם לעצמו למטרה לתת מעצמו ככל האפשר, לכל הילדים תוך כבוד מלא והקשבה לצרכים, לרצונות ולייחוד של כל אחד מהם.

'שלומפי' הוא תוצר של כל השנים והדרך שעשה שלומי מתוך המשפחה הפרטית שלו אל העולם. בימים אלה עובד שלומי על פיתוח סדרה לילדים שתשודר בערוצי הילדים של יס "לזוז" – פרויקט של קליפים עם אמני ילדים ורקדנים עם כוריאוגרפיה שמטרה לגרום לילדים  שדבוקים למסכים לקום לרקוד עם השירים וככה להזיז את הגוף.

בנוסף בסוף השנה מצטלמת סדרה של שישה פרקים שמבוססת על הדמות שלומפי השומר של הצבעים בעולם. כל פרק יתמקד בצבע אחר החשיבות שכל הצבעים חשובים ורק יחד נוכל ליצור עולם צבעוני, שלם ושיוויוני הפרקים ילוו בשירים מקוריים וקאברים לשירים מוכרים.

במקביל אחרי שכל מי שפגש אוותו במהלך הדרך שאל "למה אין לך מופע משלך?" החליט שלומי להעלות את 'שלומפי' על הבמה במופע שיצר בשפה המיוחדת רק לו ובדרך המיוחדת והקסומה שלו לליבם של הילדים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

גיימס בונד 2021 דניאל קרייג לשעוני אומגה צילום יחצ חול
תרבות

מה השעה בונד?

השעון החדש של ג'יימס בונד מבית אומגה ייחשף במקביל להשקת הסרט החדש "לא זמן למות". ישראל תהיה המדינה השנייה בעולם שתקרין את הסרט לקהל הרחב,

קרא עוד »
אירוע הקרנת סרט דוקומנטרי במוזיאון נחום גוטמן צילום מאי עבאדי גרבלר
תרבות

לשתוק מעט ביחד

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, מזמין את הקהל הרחב להקרנת הסרט הדוקומנטרי: "איך אומרות שתיקה". הסרט בבימויה של שיר ניומן זכה בפרס הביכורים בפסטיבל דוקאביב ועלה

קרא עוד »