משתתפים במרוץ "רצים לזכרם", צילום: יח"צ

מרוץ "רצים לזכרם" יתקיים זו השנה החמישית

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

המרוץ המסורתי לזכר חללי מערכות ישראל, שלא התקיים בשנה שעברה בשל התפרצות הקורונה, יתקיים ביום הזיכרון 14.4.21 בשעה 17:30 ברחבי הארץ

לאחר שבשנה שעברה לא ניתן היה לקיים את מרוץ "רצים לזכרם" בשל התפרצות הקורונה, חוזר במלוא הכוח המרוץ שהפך למסורת. "רצים לזכרם" יתקיים זו השנה החמישית למשך שעה אחת ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ברחבי הארץ באותה השעה. המרוץ פתוח לכל מי שמעוניין להשתתף ומעוניין לרוץ לזכרו של אדם יקר או לזכרם של נופל/ת אקראי/ת ממאגר של עשרות אלפי נופלים מאז קום המדינה שקיים באתר "רצים לזכרם".

את מרוץ "רצים לזכרם" הגה ומוביל בועז יעקב, חובב ריצה שבשירותו הצבאי בשייטת 13 איבד כמה מחבריו הטובים לנשק וגם חברים לחיים. לאחר שבמשך שנים הנהיג בועז בהתנדבות קבוצה לקידום נוער דרך פעילות הכנה לצבא, הוא הקים את עמותת "דרך הרגליים" על מנת לקדם מטרות חברתיות משמעותיות באמצעות פעילויות ספורט שונות. במקביל המשיך יעקב בתחביב הריצה שלו, שאיפשר לו לפרוק בימי זיכרון חלק מהרגשות שעולים בו ביום זה. "מצאתי את עצמי יוצא לריצה בנופיה הקסומים של ארצנו היפה בשיאו של יום הזיכרון, ריצה בה בעיקר זכרתי את הקרובים לי והרגשתי רגשות עמוקים של עצב וכאב שהפכו להכרת תודה לאלה שהקריבו בשביל כולנו את היקר מכל", אומר יעקב.

הלוגו של מרוץ "רצים לזכרם"

את מיזם "רצים לזכרם" ייסד יעקב לפני חמש שנים, על מנת מטרה להפוך את הריצה לפעילות לאומית ארצית ביום הזיכרון. בשנה הראשונה לקיומו של המרוץ נרשמו אליו כ-4,700 איש, ומאז מדי שנה גדל מספר המשתתפים בכמה אלפים. בכל מרוץ התמלא עמוד הפייסבוק של המיזם במאות צילומים מרגשים של רצים מרחבי הארץ בחולצות עם לוגו "רצים לזכרם" ודגלי ישראל בידיהם. "זה מרוץ חוצה מגזרים, עדות ודעות ותפקידו לאפשר לנו כאומה לזכור את כלל הנופלים באשר הם", מסביר יעקב.

הרישום ל"רצים לזכרם" מתבצע דרך האתר www.memorun.org. תמורת תשלום סמלי של 40 שקל מקבלים חולצת ריצה לבנה עם סמל המרוץ, והמערכת מאתרת באופן אקראי שם של נופל/ת במערכות ישראל לזכרו ירוצו הנרשמים. לכל נרשם נשלח לינק ובו מידע מפורט על הנופל שהוא נבחר לרוץ לזכרו.

מי שמעוניין, יכול להוסיף שם של נופל/ת נוסף לזכרו הוא רוצה לרוץ ושני השמות מודפסים על גבי מספר החזה שנתלה על החולצה. קובץ עם שמות הנופל/ים נשלח במייל לנרשמים בפורמט של "מספר חזה" ואותו הם מדפיסים ומצמידים לחולצה בעת הריצה. במקביל, נשלחת הודעה לטלפון הסלולרי של הנרשמים ובה מצוין סניף של רשת חנויות הנוחות so good הקרוב למקום המגורים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות