רייצ'ל. צילום: עופר אלקין

רייצ'ל אטיאס: "הבידוד של חולי הקורונה מפריע להם להחלים"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

רייצ'ל, נערת רוק נצחית, משיקה סינגל חדש "שאריות של אהבה", מהאלבום השני. על הפרידה הטרגית מאמה, שנפטרה כתוצאה ממחלת הקורונה.

זמן קצר לפני הטרגדיה שהכתה במשפחתה, יצאה עם הסינגל "שאריות של אהבה", שזכה לביקורות אוהדות ומפרגנות מצד המוזיקאים והעיתונאים. קידומו והתפתחותו נגדעו בעקבות מה שקרה.

 

רייצ'ל. צילום: עופר אלקין

רייצ'ל, יוצרת רוק ותיקה שבמשך שנים סירבה להתפשר על דרכה המוזיקלית, גם כשנאלצה לשלם מחיר יקר ואישי כולל גניזת אלבום שעליו עמלה כ 5 שנים. מאחוריה מעל ל – 20 שנות יצירה, מלהקת הרוק  "שתיקת התוף" שהפכה להצלחה מקומית בחיפה ו"פלסטר" – צמד רוק נשי! שהתפרק רגע לפני הפריצה הגדולה בעקבות הפרידה הקשה מבת זוגה לחיים.

רייצ'ל, תנחומיי. מה קרה לאמא? 

"היא נדבקה בקורונה בערך בינואר כנראה מאשפוז שבו היא עברה צינתור. היא גססה לנו לאט לאט מול העיניים בעיקר גסיסה נפשית שהשפיעה מאוד על המצב הבריאותי שלה. במשך שבועיים היו מאבקים להיכנס לראות אותה היינו ממש להתגנב למחלקה".

היו לה מחלות רקע? 

"היו לה. סכרת. מה שמפליא בכל הסיפור זה שהיא לא היתה מורדמת ומונשמת והיא היתה אמורה להשתחרר למחלקה רגילה למחרת כי הסטורציה שלה חזרה להיות תקינה. הקורונה היא מחלה מאוד ערמומית זו לא שפעת רגילה בואי נגיד ככה".

"האכזריות של הקורונה מתבטאת בעיקר בבידוד שהחולה עובר. לא ניתן לתקשר איתו או לגעת בו, הוא נמצא בואקום ריק משווע ליחס אנושי. במצב כזה הפחדים צצים והמוטיבציה להחלים יורדת. זו מחלה עם יחסי ציבור קשים שפוגעת בחולים".

אטיאס מוסיפה כי "עוד דבר שגורם להידרדרות במצב של החולים הוא שהמגע עם הצוות הרפואי מאוד מצומצם. הם מגיעים בחליפות חלל. היינו ממש צריכים לצעוק לה כדי שהיא תשמע אותנו מעל הרעש של המכשירים במחלקה".

על מה השיר "שאריות של אהבה"? 

"שאריות של אהבה זה מה שנשאר אחרי שאתה הולך. אתה עולה למעלה עם הזיכרון ועם הכוח ועם האהבה. ולדבר הזה שקוראים לו אמא אין שני לו. והוא השורש שלך הרגליים, הלמעלה, הלמטה ואני לאחר שהיא מתה הייתי בחוסר איזון טוטאלי. הוצאתי את השיר הזה כי אני מאמינה שכל דבר שעושה לנו טוב יכול להרים אותנו למעלה".

באלבום החדש נוגעת רייצ'ל באומץ רב באהבות שעצבו את החייה, בפרידות הקשות, באהבות השמחות, בחוויה של האימהות ובחלומות שמשותפים אולי לכולם ובאחרונה גם פרידה מאמה – האישה שעיצבה וליוותה אותה כל חייה.

כמו כן, היא מנהלת מיזם מוזיקלי גדול שהקימה לפני כ-8 שנים למען טיפוחו וקידומו של הדור הצעיר במוזיקה. במיזם "יוצר נולד" פועלות להקות הרוק הצעירות ביותר בישראל בני 6-8.

לקליפ: 

גם באלבום הקרוב, כמו בסינגל האחרון שיצא, לא מוותרת על החיספוס המוזיקלי, הכנות לצד המילים הנוקבות ונטולות המניירות – הכי פשוט, הכי עמוק בלי רגע של פשרה ועם אמת אחת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות