איתן עמרם ואחת היצירות שלו, צילום: פרטי

"POWER" – תערוכת יחיד לאמן איתן עמרם בגלריה sissy בתל אביב

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

איתן עמרם, חייל בן 21, יליד פריז, עלה לארץ בשנת 2008. הוא חווה קשיי הסתגלות בשל הבדלי המנטליות והתרבות החדשה. על מנת להתגבר על תחושות הריחוק והניכור, הוא מצא מפלט ביצירה והביע תשוקותיו ומורכבות חייו על הבד, שלימים הפכו להתגשמות של חלום ולצעדים ראשונים שלו בדרכו האמנותית.

ציורי הפופ-ארט שלו הם אקספרסיביים, עזי ביטוי ומאופיינים בצבעוניות עזה ונועזת. הוא מצייר בפורמטים גדולים, תוך התמקדות בהבעות פנים ובדמויות שהן כעין מראה והשתקפות לנפש.

בשל גילו הצעיר והיותו בראשית דרכו כאמן, איתן כבר רכש לו אוהדים רבים שסגנונו ודרך הבעתו המיוחדת מצאו דרך אל ליבם. היצירות הייחודיות של איתן מזכירות ציורי גרפיטי, כאשר הוא מקדים את זמנו בסדרה המשלבת כדורי רובים כתזכורת לכך שכיום הוא חייל יוצר ואמן. הוא מתכתב עם חובתו האזרחית כחייל ועם המוזה האמנותית התוקפת אותו ואיננה מאפשרת לו להתמסר כליל לאמנותו.

איתן עמרם, צילום: פרטי

היצירות שלו הן בעלות נוכחות חזקה ומהפנטת, לוכדות את המתבונן בהן ומוליכות אותו שבי בקסמי הצבעוניות ומחול המכחולים המסחרר על הבד. בנגיעות זרחניות הוא נותן את פרשנותו האישית לאייקונים מוכרים. ציוריו גבריים, מלאי הבעה אך אינם מיפיפים את המציאות.

איתן עמרם: "ביקשו שאכתוב טקסט על בסיס השאלה 'למה אתה מצייר את זה?'. זו שאלה בנאלית, אבל התשובה מעלה נקודות היסטוריות ופילוסופיות מאוד מעניינות. התשובה לשאלה זו נמצאת בסוף השאלה: זהו סימן השאלה. זו התשובה המרתקת ביותר שמצאתי.
האם יש צורך בתשובה שאמורה להסביר את הפרשנות החופשית?
באמת אפשר לומר תשובה נכונה כשמדובר בפרשנות של אמנות?
בנוסף, לאמן אין בעלות על העבודה שלו. לכל צופה או מאזין מותר לדבר בחופשיות על עבודה או לפרש אותה, ועלינו לחיות לפי יכולותינו.
לדעתי, זהו אבסורד לחשוב שהדעה של האמן יותר 'נכונה' מהדעה של המבקר. הדעות שלנו, ובמיוחד כשמדובר בפרשנות חופשית, נשלטות על ידי גורמים שונים כמו: תרבות, דת והצבע שמקיף אותנו ביום-יום. כל זה יוצר לנו מבט שהוא רק שלנו.
ואסיים במשפט של גריגורי סוקולוב: 'המוזיקה היא לא מקצוע, זו החיים. הפרשנות זאת לא עבודה של עשר דקות, עשרה ימים או חודש, אלא היא התוצר של הכל בחיים".

יצירה של איתן עמרם, צילום: פרטי

האמן בפייסבוק: Ethan Amram – ART

באינסטגרם: amram_painter

התערוכה מוצגת בגלריה sissy, רחוב בן יהודה 59, תל אביב.
שעות ביקור בגלריה: ראשון, שלישי, רביעי, חמישי, בין השעות 18:00-11:00,
שישי 11:00-14:00.

אתר הגלריה: www.sissygallery.co.il

דף הגלריה: https://katzr.net/5d71b6 

יהורם גלילי הוא סופר, משורר ועוסק בעריכה ספרותית של טקסטים במגוון הז'אנרים הספרותיים, הבעלים של משרד יחסי הציבור "גלילי תקשורת שעושה גלים" המומחה בניהול קמפיינים עבור סופרים/ות, אמנים/יות ויוצרים/ות בכל התחומים, https://galilicom.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

"החלום שלי הוא שציורי אמנים עם אוטיזם יגיעו לבניין האו"ם בניו-יורק ולמקומות נוספים בעולם"

האמנית הירושלמית תמנע מוסט, שיצירותיה בטכניקת הדיו ואקריליק הוצגו במגוון תערוכות בארץ וגם בבלגיה, מסייעת לקידום "גשר לעולם" – מיזם שבמסגרתו מוצגות תערוכות ציורים של

קרא עוד »