הפגנות צילום יואב גורן
הפגנות צילום יואב גורן

אני עיתונאי, לא אויב העם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

אני עיתונאי כבר 15 שנה ואני לא זוכר יחס כזה לעיתונאים. אני מודע לכך שיש ירידה חדה באמון הציבור במוסד העיתונות, אבל במלחמה הזו נדמה לי שזה לא מוגזם לומר שהפכנו ממש לאויבי העם.

אלו לא רק ההשמצות נגד עיתונאים שמזוהים עם השמאל, אלא התקפות פיזיות קשות נגד עיתונאים שמשודרות בשידור חי ומקבלות הדים מזעזעים ברשתות החברתיות. תגובות כמו "לשרוף את כל העיתונאים", "אם עיתונאי מגיע אליי אני מפוצץ אותו מכות" והכי מזעזע – מאוד מקווה שזה אדם אמיתי שחושב כך: "עיתונאים הם משתפי פעולה של החמאס. אחרי המלחמה צריכים לשפוט אותם ולתלות אותם בכיכר העיר".

אני רק כותב טורי דעה באתר נישה, לא בבמה המרכזית של התקשורת, ואולי זו הסיבה שלא חטפתי עד היום מכות, אבל אני אומר בגלוי ולא אכחיש: אני מפחד. ממה? מההסתה, השנאה, הפילוג. מישהו שם למעלה רואה בנו העיתונאים אויבים מרים רק בגלל שאנחנו מעזים להגיד את האמת. האם החזון של המסיתים הראשיים הוא שנהיה מדינה טוטליטרית כמו איראן?

 

הסדרה "טהרן", צילום: באדיבות "כאן"

 

אני לא מבין מה המטרה של ההסתה הזו, אבל לפעמים גם בלי כוונה מיוחדת נחקק בציבור דימוי מסוים על בעלי מקצוע שדמם מותר. קחו לדוגמא, את השוטרים שהתקשורת אימצה ברוב טיפשותה את הכינוי שהדביקו להם הפושעים – "מנאייכ". עד כדי כך דבק הכינוי המעליב בשוטרים שהפך לסדרת טלוויזיה מצליחה. זמן לא רב אחרי שידור הסדרה נערך סקר גדול שבו נבדקה מידת האמון של הציבור במקצועות שונים והמשטרה – כמה לא מפתיע – קיבלה ציון נמוך מאוד. עכשיו, אני לא אומר ששוטרים הם אנשים ישרים כמו סרגל. ממש לא. במו עיניי ראיתי שוטרים מושחתים ואלימים שמביישים את המדים שהם לובשים וצריכים להיות מאחורי סורג ובריח, אבל מכאן ועד להוציא לכל המשטרה שם של מנאייכ המרחק רב.

 

הסדרה "מנאייכ", צילום: באדיבות "כאן"

 

ברור לגמרי שברגע שאתה מדביק לגוף שאמון על שלטון החוק תווית של מנאייכ אתה אוטומטית מתיר את דמם של כל לובשי המדים. אותו הדין גם לגבי הפרקליטות שנמצאת בימים אלה על המוקד. לא נחזור ונעייף אתכם בדיון על "המאפיה של הפרקליטות", כפי שהיא מכונה בקרב חוגים מסוימים מהימין, רק נציין עובדה אחת ברורה: אהוד אולמרט ראש ממשלה מהשמאל ישב בכלא על עבירות הרבה פחות משמעותיות מאלה שראש הממשלה הנוכחי מואשם בהם ואני לא זוכר שמישהו מהשמאל כינה את הפרקליטות במושגים שאפילו קרובים לציד המכשפות שמתנהל נגדם כיום.

 

נתניהו על פי רוזנוב

 

הדבקת סטיגמה – בין אם היא על המשטרה, הפרקליטות או העיתונות – היא דבר נוראי. תשאלו את גילי ארגוב, הבן של זוהר ארגוב שניסה לצאת מהצל של אביו והסתבך עוד יותר בתווית "הזמר המזרחי המסומם". אני לא יודע אם גילי יכול לעמוד בזכות עצמו כזמר, אני גם לא בטוח שהתקשורת היא זו שדחפה אותו לסמים עם הציפיות הגדולות שהושמו על כתפיו הצרות, אני רק יודע שאף עיתונאי לא היה מראיין אותו בלי לשאול אותו על אביו, על סמים ועל קיפוח מזרחי. תקראו לזה תקרת זכוכית נמוכה, תקראו לזה גטו מזרחי – אני קורא לזה פשוט תקיעות מחשבתית.

 

גילי ארגוב. חרד

 

אותה תקיעות מחשבתית גורמת לאנשים היום לבלוע בצמא את הרעל שמטפטפים להם גונבי הדעת שקוראים לעצמם מנהיגים לאומיים ובאמצעותו יש הצדקה לפגוע באנשים תמימים שמחרפים את נפשם בשביל לסקר את המלחמה שאותם מסיתים מקצועיים פתחו בה. יום יבוא והציבור יבוא חשבון עם המסיתים האלה, השאלה אם יישאר אז מי שיסקר את משפטם.

תגובה אחת

 1. ההסתה רק כלפיכם ???
  למעשה אתם עיתונאים וחושבים שרק לכם מותר להסית
  הפכתם את העת שלכם בהסתה כנגד הרבה קהילות
  לדעתי אתם אשמים ומישהו צריך לומר לכם זאת
  אתם פוחדים על חייכם , אך הרבה איבדו את חייכם בגללכם
  דמעות התנין שלכם יותר חודרות ללב ודוקרות כמו סכין על האמת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

אירוס המדבר צילום יוקה
טיולים ואטרקציות

אירוס המדבר: מלון מיוחד בלב המדבר

נווה מדבר פסטורלי המוקף באטרקציות ובנופים עוצרי נשימה – זו התחושה שמקבלים כשנופשים במלון אירוס המדבר בירוחם.  למי שלא מכיר נספר שמלון אירוס המדבר הוא

קרא עוד »
שי צוהר מנגב חומוס באינתי צילום יוקה
אוכל

החומוס הכי טוב בדרום

אם אתם באזוור ירוחם ומחפשים מקום טוב לאכול בו – אני ממליץ לכם להגיע לאינתי – חומוסייה, שמגישה חומוס טרי מחומרי גלם מעולים בתוצרת מקומית.

קרא עוד »
החתן והכלה צילום יוקה
חדשות

חתונת השנה בירוחם

חתונה מרגשת כזו לא נראתה הרבה זמן בירוחם. ישראל וחן נישאו בישיבה תיכונית אמי"ת בלבב שלם ירוחם בליווי מאה אורחים שעשו הרבה שמח. הכל התחיל

קרא עוד »