מחאת האסירים צילום יוני יהב
מחאת האסירים צילום יוני יהב

"גם אסירים הם בני אדם"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

מטה מחאת האסירים, בראשות יוני יהב, קיים היום הפגנה בירושלים בעקבות עצירת השחרור המנהלי. התקן עומד על 14,000 והצו לא חודש מאחר שוועדות הפנים לא מתכנסות ומחליטות בנושא כל כך חשוב.

לדברי יהב, "מצב זה נוגד את תקן הכליאה, לפיכך נוצר מצב בלתי אנושי אשר אסירים יושבים בצפיפות ובתת תנאים וזכויות האדם נרמסות תחת גלגלי הביורוקרטיה".

לאות הזדהות עם המפגינים החליטו אסירים בבתי הסוהר השונים לדחות את ארוחת הצהריים ולדפוק על הדלתות במשך שתי דקות.

לדברי המפגינים הם נלחמים לא רק בשביל האסירים של היום, אלא גם בשביל האסירים של מחר. "גם אסיר הוא בן אדם ועד שלא יפנימו את זה במערכת – יש להעדיף שיקום בקהילה עם עבודות שירות".

מחאת האסירים צילום יוני יהב
מחאת האסירים צילום יוני יהב

בתוך כך, התייחס יהב לגזר הדין של עו"ד חיים אריה שטיינברגר, עורך דין פלילי שנידון ל-11 חודשי מאסר בפועל בגין אספקת סם מסוכן. על פי גזר הדין, "הנאשם, בהיותו עורך-דין העוסק בתחום המשפט הפלילי, החבר בלשכת עורכי-הדין בישראל, נפגש בתאריך 17.4.4 עם לקוחו, אסיר באגף ההפרדה של כלא איילון, ובמהלך הביקור הוציא מכיס מכנסיו שקית ובה סם מסוכן מסוג קוקאין במשקל 9404.0 גרם נטו, והעביר את הסם לידי לקוחו האסיר, אשר נטל את הסם לידיו וצרך חלק ממנו לנגד עיניו של הנאשם".

כשנשאל מה צפוי לו מאחורי הסורגים אמר יהב כי "צפויים לו חיים כמו כל אסיר רגיל, אבל בגלל מעמדו הרם לא יהיה לו קל. היתרון שלו לעומת אחרים שהוא מכיר את החוקים ויש לזה יתרון גדול".

עוד הוסיף כי "זאת לא הפעם הראשונה לצערי שעורך דין ניכנס לכלא וזה לא פשוט עבורם. לצערי אסיר לפעמים לא בוחל באמצעים ומשתמש בעורך דין על מנת שיעביר לו דברים ואף במקרים אחרים משתמשים בבני משפחתם. את זה אני מוקיע ומגנה בכל תוקף".

 

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

גיתה צילום יוקה
טיולים ואטרקציות

לנקות את הראש ברמה אחרת

מרוץ החיים משאיר אותנו ללא זמן פנוי לקבלת בהירות. אנחנו צריכים רגע של שקט כדי לקבל בהירות להמשך הדרך וזה טבעי. אז מה עושים? מגיעים

קרא עוד »
מלון Cinnamon Velifushi מלדיביים באדיבות אתר חופשון
טיולים ואטרקציות

מחלקה ראשונה למלדיבים ולדובאי

פינה חדשה בתכנית "הקול טוב" ברדיו סול: "מחלקה ראשונה" עם סוכן הנסיעות אודי שומרת מאתר חופשון. בפינה הראשונה התייחס שומרת למעצר של הזוג אוקנין בטורקיה

קרא עוד »