אופרטות צרפתיות באופרה הירושלמית, צילום: יניב נדב

האופרה הירושלמית: בכורה ישראלית לאופרטות ״חתונה לאור עששיות״ ו״החינוך הלקוי״

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

האופרה הירושלמית מזמינה את הקהל לערב מהנה ומבדר בקצב מהיר עם הצגה כפולה של האופרטות, שיועלו בהפקה מלאה ובבימוי מקורי וחדשני של הבמאית נועמי שלוסר, בלווי אנסמבל האופרה הירושלמית בניצוחו של עומר אריאלי

האופרה הירושלמית חוזרת לבמה ומזמינה את הקהל להיכנס לתוך עולם קסום של נוצות, רכילות, ואהבה נכזבת. קנאה, אי-הבנות ושתייה מרובה, מובילים לערב מהנה ומבדר בקצב מהיר, עם ההצגה הכפולה של ״החתונה לאור עששיות״ מאת אופנבך ו״החינוך הלקוי״ מאת שברייה. האופרטות יועלו בהפקה מלאה ובבימוי מקורי וחדשני של הבמאית נועמי שלוסר, בלווי אנסמבל האופרה הירושלמית בניצוחו של עומר אריאלי.

"חתונה לאור עששיות", מספרת את סיפורו של גִיוֹ, איכר צעיר, החש רגשות חמים לבת דודתו היתומה, דניז, אותה הפקיד בידיו דודם מת׳ורין. הוא מתנהג אליה בגסות על מנת להסתיר רגשות אלה, ומביא את דניז אל סף הייאוש. שניהם כותבים לדודם – הוא מבקש ממנו כסף, והיא מבקשת עצה. שתי אלמנות רכלניות, צוחקות על טיפשותו של גיו, אך כאשר הוא מקבל מכתב מהדוד, המגלה לו את דבר האוצר שימצא מתחת לעץ הגדול מחליטות שתי הנשים לזכות בליבו.

מכתב שקבלה מדודהּ מגלה לדניז כי תמצא בעל טוב תחת העץ הגדול שמתחתיו תירדם. כאשר גיו מגיע עם אֵת ופנס, הוא שומע אותה קוראת בשמו מתוך שינה, ומבין כי היא האוצר אותו הבטיח לו דודם. הם מחליטים להתחתן – למגינת ליבן של שתי האלמנות.

"החינוך הלקוי", מספרת את סיפורם של זוג אוהבים שזה עתה נישא ומצפה לבלות יחד את ליל הכלולות וככל שמתקדם הערב מגלים בני הזוג עד כמה הם בורים בעניינים האינטימיים המפותלים של הנישואים.

אופרטות צרפתיות באופרה הירושלמית, צילום: יניב נדב

הבימאית נועמי שלוסר: "התרגשתי מאוד כשהאופרה הירושלמית הזמינה אותי לביים זוג אופרטות לא מוכרות אלה, אך גם חששתי מעט. כפי שהיה גם כאשר ביימתי בעבור האופרה הירושלמית את "היונה" מאת גונו, בשנת 2019, הסתבר לי ששתי יצירות קטנות אלה הן פנינים שנפלו בחיקי, על מנת שאלטש אותן ואעלה אותן על הבמה".

לדברי שלוסר, על מנת להעצים את ההתנהגות שובת הלב – וגם את ההתנהגות הפסולה של דמויות אלה בתוך תפאורה פסטורלית, היא החליטה להציגן כציפורים. כך למשל, התרנגול הצעיר בן הטיפש-עשרה מתרברב ומתפקע מטסטוסטרון, מתקשה להראות את אהבתו ליונתנו העדינה, הבתולה אובדת העצות. שתי אלמנות הרעבות לגברים (טווס ודודו) רודפות פלירטוטים רגע אחד, וכסף במשנהו. "כל האלמנטים הציפוריים נתנו לי את החופש ליצור רקע אגדתי וקסום, ולא תפאורה של חווה רגילה. הדבר ישתקף גם בבחירת התלבושות שליאת גולן ואני יצרנו לבעלי הכנף שלנו".

בהמשך השנה, בחודש נובמבר, תעלה האופרה הירושלמית בהופעה קונצרטנטית את האופרה "לה טרוויאטה" מאת ורדי, האופרה המוכרת והאהובה, אשר העלאתה תוכננה עוד לשנה שעברה, אך בשל המצב נדחתה לשנה זו. ההופעה תהיה עם קאסט מופלא של זמרים מהארץ ומחו״ל ועם התזמורת הסימפונית ירושלים, בניצוחו של עומר אריאלי.

המופעים יתקיימו ביום שלישי 15.6 בשעה 17:00 ובשעה 20:00 בהיכל פיס לתרבות ולאמנויות בירושלים – פסגת זאב וביום חמישי 17.6 בשעה 20:30 בהיכל תרבות נתניה. השירה בצרפתית עם הקרנת כתוביות בעברית ובאנגלית.
משך המופע כשעה וחצי ללא הפסקה.
מחיר כרטיס לשתי האופרטות: 150-120 שקלים.

הזמנת כרטיסים באתר: CulturAccess.com
או בטל' 03-9155632 לכל המופעים.

יום ג', 15.6.21  בשעה 17:00 ובשעה –  20:00 בהיכל פיס לתרבות ולאומנויות ירושלים – פסגת זאב, רח׳ עמנואל מורנו 22,
הזמנת כרטיסים בירושלים: בבימות 6226*, או באתר: www.bimot.co.il,
או בהיכל פיס לתרבות ולאומנויות ירושלים: 2912*  https://htjer.smarticket.co.il

יום ה׳, 17.6.21, בשעה 20:30 בהיכל התרבות נתניה, רח' רזיאל 4,
להזמנת כרטיסים: 09-8308811
ובאתר היכל התרבות: https://www.netanya-culture.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות