נטלי פורטי עם קרן שחר אליעזר צילום יוסי נאמן
נטלי פורטי עם קרן שחר אליעזר צילום יוסי נאמן

המדריך לנבגד המתחיל

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

חבר שלי מאשים אותי כל הזמן שאני בוגדת בו. זה קצת מעייף, אבל אני יכולה להבין למה הוא בחרדות. לא, זה לא בגלל שאני כל כך יפה (גם לו לא חסר), אלא פשוט בגלל שהוא נבגד בעבר וכל מי שחווה בגידה יכול להסכים עם המשפט "יש פצעים שגם הזמן לא מרפא". כדי לנסות להבין יותר בנושא נפגשתי השבוע עם קרן שחר אליעזר – מטפלת רגשית שמתמחה במערכות יחסים ובבגידות.

אומרים שאין מומחה יותר גדול מבעל ניסיון וגם במקרה של קרן זה נכון. אחרי שגילתה שבעלה בוגד בה היא עמדה כמו איילה מול פנסי מכונית ושאלה את עצמה שתי שאלות. האחת, למה זה קרה לי? איך האיש שהוא הכי יקר לי, הכי קרוב לי, איש סודי, אבא של הילדים שלי, תקע לי סכין בגב? השאלה השנייה הייתה משמעותית יותר: מה עושים עכשיו? ממשיכים או מפרקים? "החלטתי לעשות מחקר בנושא", אומרת קרן, שבמשך עשר שנים ניסתה לשקם את הנישואין שלה עד שהרימה ידיים.

"יצאתי לחקור אנשים שנבגדו ולהבין איך הם מתמודדים, מה זה עשה להם וגם לגלות מה הסימנים לבגידות". נשמע מעניין. אז מה הסימנים? "אם הוא עושה דיאטה קיצונית, אם הוא פתאום שם קוד לסלולרי או לוקח אותו גם לאמבטיה, אם הוא מתחיל להשתמש במלים שלא השתמש בהן מקודם, סביר להניח שיש עניין רומנטי חדש בחייו. גם שינוי קיצוני במצבי הרוח הוא סימן מחשיד".


אהבה צילום יואב גורן

 

קרן, שהפכה בשנים האחרונות ליועצת זוגית, NLP מאסטר ומרצה בנושא ("הגרוש שלי צוחק איתי שמהבגידה שלו אני עשיתי קריירה", היא צוחקת), פתחה לאחרונה קבוצות לאנשים שחוו בגידה.

בתהליך של שישה מפגשים בני שעתיים וחצי משתפים הנבגדים את סיפורם ומקבלים תמיכה מאנשים שחוו חוויות דומות. "כל מפגש מורכב משני חלקים, בחלק הראשון יש שיתוף והקשבה, במקום מכיל ולא שיפוטי עם אנשים שחוו חוויה דומה, ובחלק השני תהליך טיפולי המתייחס לטראומה, לכאב, לפחד, לקונפליקט, לכעס, לעצב, לחוסר אונים, לבדידות, לאמון, להערכה עצמית, לבושה", אומרת קרן. "התהליך מאפשר ריפוי, התבוננות, צמיחה, אומץ, הבנה וכלים להתמודדות".

 

צפו בראיון עם קרן: 

054-4554481 קרן.

קבוצת פייסבוק סודית – קבוצת תמיכה לנבגדים

פרטים נוספים ניתן למצוא באתר של קרן

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ראשי

"החלום שלי הוא שציורי אמנים עם אוטיזם יגיעו לבניין האו"ם בניו-יורק ולמקומות נוספים בעולם"

האמנית הירושלמית תמנע מוסט, שיצירותיה בטכניקת הדיו ואקריליק הוצגו במגוון תערוכות בארץ וגם בבלגיה, מסייעת לקידום "גשר לעולם" – מיזם שבמסגרתו מוצגות תערוכות ציורים של

קרא עוד »