משה איבגי. צילום: גדי דגון, ויקיפדיה

הבדיחה ששלחה את איבגי לעבודות שירות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

משה איבגי, בכיר שחקני ישראל, נשלח לשישה חודשי עבודות שירות בגלל הערות משעשעות על גופה של מוכרת פלאפל. למרות שאיגוד נפגעות תקיפה מינית הביע אכזבה מכך שהמשפט נגמר ללא עונש מאסר גם עורך דינו של אבגי נשמע מאוכזב מכך שבית המשפט לא הבין כי מדובר בבדיחה לא מוצלחת.

בית משפט השלום בחיפה גזר היום (חמישי) את עונשו של השחקן, שהורשע לפני מספר חודשים בביצוע מעשה מגונה. הפרקליטות ביקשה עונש מאסר בפועל, אך השופט קבע כי איבגי ירצה שישה חודשי עבודות שירות ומאסר על תנאי. בנוסף, הוטל עליו קנס של 10,000 שקלים.

במערכת האתר "פוליטיקלי קוראת" קיבלו את החדשות על גזר הדין במורת רוח. ליטל עמוס מסבירה מדוע איבגי יצא מהפרשה עם שריטה בלבד:  "אנחנו חושבים שעל עבירות מס קלות מקבלים עונש יותר חמור ממה שאיבגי קיבל. מערכת המשפט מאכזבת את הקורבנות בכל פעם. כך שבכל פעם ששואלים למה נשים לא מתלוננות אני אומרת שמערכת הצדק כביכול לוקחת חלק בתרבות האונס".

למה במקרה הזה היה קשה לנשים להתלונן?
"מכמה סיבות: אחת מהן היא יחסי הכוחות בין הצדדים. להתלונן על אדם שנמצא בתחום כל כך הרבה זמן ושיש לו השפעה גדולה גורם לך לחשוב שאת תאבדי את העבודה שלך בעקבות התלונה. בנוסף, הסטיגמה על המתלוננת: את מתלוננת – את שקרנית, את לא מתלוננת  – את גם שקרנית".

יש שינוי מגמה חברתית ומקצועית כלפי הטרדת נשים בשנים האחרונות?
"יש התעוררות, גברים מתחילים להפנים. דווקא מהמקומות 'החוטאים' שלהם, כשגבר בא ואומר 'אני לא יכול להתחיל עם בחורה יותר', דווקא מתוך המשפט המניפולטיבי הזה, עולה שהם מפנימים שנשים לוקחות את המרחב שלהן, שהמציאות השתנתה ונשים לא מוכנות לקבל התייחסות לא נאותה. המי טו הביא איתו שינוי. יש עדיין גברים שלא מוכנים לקבל את זה, ויש גם גברים שתומכים בנשים".

מה העמותה שלכן נותנת לנשים?
"אנחנו גוף תקשורת שנותן במה לקול הנשי, וגם מעלה על סדר היום שיח שלא תמיד נמצא במיינסטרים. אנחנו נשים למען נשים, אנחנו מעוניינות להרחיב את המושג פמיניזם. זאת אומרת לא רק לדבר על דברים שקשורים לנשים, אלא גם להרחיב את המבט הנשי על כל מיני נושאים שבוערים".

"אנחנו מאמינות ששינוי הוא לא רק מעשי אלא גם בא לידי ביטוי במילים הקטנות שיש בשיח הציבורי שהוא אנטי נשי. זה מילה פה מילה שם. גם בדיווחים על מקרי אונס והטרדה, כמו למשל דיווח על גבר שהחליק סם אונס לאישה כדי 'ליהנות איתה', לחילופין צריך היה להיכתב 'החליק סם אונס כדי לקיים איתה יחסי מין', דברים כאלה מהדהדים, צריך לשנות את השיח בתקשורת כך שיכיל גם את השיח הנשי".

לאתר פוליטיקלי קוראת  | לפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

אירוס המדבר צילום יוקה
טיולים ואטרקציות

אירוס המדבר: מלון מיוחד בלב המדבר

נווה מדבר פסטורלי המוקף באטרקציות ובנופים עוצרי נשימה – זו התחושה שמקבלים כשנופשים במלון אירוס המדבר בירוחם.  למי שלא מכיר נספר שמלון אירוס המדבר הוא

קרא עוד »
שי צוהר מנגב חומוס באינתי צילום יוקה
אוכל

החומוס הכי טוב בדרום

אם אתם באזוור ירוחם ומחפשים מקום טוב לאכול בו – אני ממליץ לכם להגיע לאינתי – חומוסייה, שמגישה חומוס טרי מחומרי גלם מעולים בתוצרת מקומית.

קרא עוד »
החתן והכלה צילום יוקה
חדשות

חתונת השנה בירוחם

חתונה מרגשת כזו לא נראתה הרבה זמן בירוחם. ישראל וחן נישאו בישיבה תיכונית אמי"ת בלבב שלם ירוחם בליווי מאה אורחים שעשו הרבה שמח. הכל התחיל

קרא עוד »