נטלי פורטי עם עו"ד מוש חוג'ה צילום יואב גורן
נטלי פורטי עם עו"ד מוש חוג'ה צילום יואב גורן

"החברה הערבית אלימה יותר מהחברה היהודית אבל הממשלה מפחדת לומר את זה"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

פרשנותו של עו"ד מוש חוג'ה ב"הקול טוב" (כל רביעי ב-17:00 ברדיו סול) דנה השבוע בהתפרעויות במגזר הערבי, בעלייתו של נתניהו בסקרים לעומת מחיקתו של בנט.

לדבריו, "הנאום של בנט באום ברח מהנושאים החשובים שעניינו את מדינות העולם, כמו הנושא הפלסטיני. במקום זה הוא סיפר על החיסונים. הוא לא הביא את החיסונים, אלא נתניהו וזה רק ממחיש כמה הוא מנסה ולא מצליח להיכנס לנעליים של קודמו".

וזו טעות בעיניך?

"כן. אני לא הייתי מנסה להיכנס לנעליים של נתניהו כי בדברים שהוא טוב הוא טוב מאוד ובדברים שהוא לא טוב הוא רע מאוד. בנט היה צריך להביא משהו חדש, שיח אחר, ואת זה הוא לא עשה כי אין לו כזה. גם הנאום בכנסת לא היה טוב. הוא דיבר על המבצע להבאת מידע על רון ארד. זה היה מיותר כי המבצע נכשל אז בשביל מה להתרברב על כך?".

 

נטלי פורטי עם עו"ד מוש חוג'ה צילום יואב גורן
נטלי פורטי עם עו"ד מוש חוג'ה צילום יואב גורן

 

מה דעתך על עליית נתניהו בסקרים?

"זה נכון שהוא עולה בסקרים, אבל הגוש שלו לא חוצה את ה-60 מנדטים ולכן בכל מקרה לא נראה לי שיהיה מהפך פוליטי".

מה אתה אומר על הפשיעה במגזר הערבי?

"זו תוצאה של מדיניות ממשלתית רבת שנים שאמרה שכל עוד הערבים לא הורגים יהודים לא חייבים להתערב. הבעיה היא שזה זולג לערים המעורבות. הייתי בנצרת בסוף השבוע. אתה רואה איך הם עושים חראקות בלילות ונוהגים בצורה אלימה. בסופו של דבר צריך להגיד שזו אלימות חברתית שלא קיימת בחברה היהודית. צריך להבין למה אבל אף אחד לא מוכן להגיד את זה כי זה לא פוליטיקלי קורקט. בימים אלה אני עובד על 'תכנית חמאה', שכוללת חינוך לדמוקרטיה, סובלנות ומניעת פשע. היום ילד בחברה הערבית מקבל 750 שקל לזרוק אבנים והוא הולך בלי לחשוב כי הוא קונה עם זה נעלי נייק. בתכנית שאני עמל עליה יינתן מענה כולל לסוגיה הזו".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות