תמונה שתוצג בפרויקט "לונקה" בירושלים, צילום: לורי אדמסקי פיק

בירושלים זוכרים את השואה במרחב הציבורי

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

עיריית ירושלים משתתפת בפרויקט "לונקה" שבמסגרתו יוצגו ברחבת כיכר ספרא סיפוריהם של 400 שורדי שואה שצולמו על ידי צלמים בינלאומיים מכל הדתות

 עיריית ירושלים משתתפת בפרויקט "לונקה" שבמסגרתו יוצגו ברחבת כיכר ספרא סיפוריהם של 400 שורדי שואה. התערוכה תכלול צילומים שיציגו את סיפורי השורדים בשלוש שפות: עברית, ערבית ואנגלית. במקום אף יוצגו תמונות הניצולים, שצולמו על ידי צלמים בינלאומיים מכל הדתות ונתרמו לפרויקט המיוחד.

פרויקט "לונקה" הוא מיזם צילום חינוכי-אמנותי חובק תבל, ומחווה עבור אחרוני שורדי השואה. במהלך השנתיים האחרונות תרמו מכישרונם מעל ל-270 צלמים, מהמובילים בעולם ומ-35 מדינות, ולכדו בעדשה לא רק את הרוח האנושית ואת כוח החיים של מושאי הצילום שלהם, אלא הנציחו זיכרון לדורות העתיד שכבר לא יזכו להכיר שורדי שואה.

תמונה שתוצג בפרויקט "לונקה" בירושלים, צילום: מייק נלסון

עבור הניצולים המשתתפים במיזם, שפתחו את ביתם וליבם בפני הצלמים, פרויקט "לונקה" נושא מסר גלובלי לסובלנות, אנושיות וחמלה, בעולם שלא נפטר מאנטישמיות ושנאה אתנית. עוד יצוין כי הפרויקט נקרא על שם ד״ר אלאונורה נס לונקה, שנולדה בפולין ב-1926. כנערה צעירה היא שרדה חמישה מחנות ריכוז והשמדה – פלאשוב, אושוויץ-בירקנאו, רגהון, ברגן-בלזן וטרזין. ב-2018 לונקה הלכה לעולמה בישראל, אותה כה אהבה.

לציין כי בתערוכה תמכו עיריית ירושלים, המחלקה לאומנות פלסטית, הקרן לירושלים, קרן גולדמן, ודברה פל, שתרמה מכספה לטובת קיום התערוכה להנצחתו של אביה הפרטיזן, ג'וזף פל ז״ל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות