העסק בצרות? כך תגיעו לחוף מבטחים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בפינתו השבועית ברדיו סול התייחס עו"ד קובי צאיג לפעולות שצריך לעשות בעל עסק שנקלע לחובות.

"אם יש לך חובות למס הכנסה ומע"מ – חובה לטפל בהם דחוף כי הם יכולים לגבות את החובות לא דרך הוצאה לפועל אלא בדרכים ישירות על פי פקודה נפרדת. בעל העסק יכול לקום עם עיקול חשבון בלי שהוא ידע מזה", אומר עו"ד צאיג. "יש על זה ביקורת גדולה של השופטים אבל זה המצב. ברגע אחד העסק שלך משותק. מקור הפקודה הזו היא בכלל מהמנדט הבריטי. זה לא היה אמור לעבור אלינו כחוק אבל זה אומץ ונכנס למערכת החוקים הישראלית".

לדבריו, המקרים הכי קשים הם חברות אשראי שאין להם מערכת יחסים ארוכה עם החייב ולכן צריך למצוא פתרון מהיר לטפל בבעיה.

עוד התייחס צאיג למקרה שפורסם בשבוע שעבר ב"יוצאים קבוע" שבו שי (שם בדוי) נקלע לחובות.

שי פנה למערכת האתר אחרי שראה את הטור של עו"ד קובי צאיג, שמתמחה בחדלות פירעון והוצאה לפועל. הוא הזמין אותנו לדירתו הצנועה בדרום תל אביב כדי שניווכח שאין לו אמצעים לעמוד בחובות ואם לא יושיטו לו יד בקרוב הוא, אשתו וילדיו הקטנים ייזרקו לרחוב.

שי ואשתו הם חוזרים בשאלה שמתקיימים בדוחק וכל מה שהם מייחלים לו בחיים זה לשרוד ולהיות אזרחים טובים. "לצערי, המשפחות שלנו לא יכולות לתמוך בנו ולהוציא אותנו מהבור שנקלענו אליו בעקבות תביעת הדיבה שהוגשה נגדי. אני באמת לא יודע מה לעשות ולכן פניתי אליכם", אומר שי והייאוש ניכר היטב בפניו.

צפו בתשובתו של עו"ד צאיג לשי:

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

גיימס בונד 2021 דניאל קרייג לשעוני אומגה צילום יחצ חול
תרבות

מה השעה בונד?

השעון החדש של ג'יימס בונד מבית אומגה ייחשף במקביל להשקת הסרט החדש "לא זמן למות". ישראל תהיה המדינה השנייה בעולם שתקרין את הסרט לקהל הרחב,

קרא עוד »
אירוע הקרנת סרט דוקומנטרי במוזיאון נחום גוטמן צילום מאי עבאדי גרבלר
תרבות

לשתוק מעט ביחד

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, מזמין את הקהל הרחב להקרנת הסרט הדוקומנטרי: "איך אומרות שתיקה". הסרט בבימויה של שיר ניומן זכה בפרס הביכורים בפסטיבל דוקאביב ועלה

קרא עוד »